SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Sağlığın İnsana Uyumu Bıttım Sabunu

Sağlığın İnsana Uyumu Bıttım Sabunu

Sağlık unsuru, insanların hayatlarında vücudu, cildi, saçları ya da gözleri gibi bir problem yaşamadıklarında ele alınabilen kavramlardır. Fakat günümüzde yanlış alışkanlıkları küçüklüğümüzden beri edinmemiz, saçlarımız konusunda verimin alınamamasına neden olmaktadır. Çünkü kimyasal ürünlerin her biri saçlara zarar vermektedir. Saçların genel yapısını bozarak, saç köklerine zarar verdiği gibi yıpranmaları da daha da arttırmaktadır. Bu nedenle sağlığın en iyi şekilde uyumu için doğal olana yönlenmek ve doğanın bir parçası olan hammaddeler üzerinden bir üretim yapılması gerekmektedir.

Siirt bıttım sabunu doğal bir el emeği ürünüdür. Siirt yöresinde yetişen yabani fıstık ağacının aşılanmamış halindeki meyvesinden toplanır. Bu meyve çitlembik ya da botan meyvesi olarakta uzun bir dönem bilinmiş ve kullanılmıştır. Buradaki amaç ise, bıttım sabununun etkisi, yararı ve içerdiği özlerin, menengiç meyvesinin özgünden, el ile üretilerek kullanılmasıdır. Bu nedenle, sağlık unsuru saçların dökülmeleri, yıpranmaları, cansızlaşması ve kepeklenme sorunlarına kadar bıttım sabunu ile geri kazanılabilmektedir. 

Bıttım sabunu faydaları;

 • Sadece doğal yapı üzerinden kendini gösterir,
 • Sürekli kaşınan ve yağlanan saçların kuvvetlenmesine yardımcı olur,
 • Saç köklerini güçlendirdiği için saç dökülmelerinde ciddi bir azama meydana getirir,
 • Saçların genel yapısını, canlılık haline dönüştürür,
 • Kepek sorunlarını giderir,
 • Cilt sorunlarında sivilce ve siyah noktaları yüz bölgesinden arındırır,
 • Egzama ve mantar durumlarını önler,

Tüm özellikleri ile bıttım sabunu doğal olarak kullanılan önemli bir sabun türü olmaktadır. Zeytinyağından üretilmeden sadece menengiç meyvesinin yağından üretilen bıttım sabunu, içeriğinde sadece ustaların izlerini taşıyan el emeğini barındırmaktadır. Sağlığın saç ve cilt sorunlarında devası olarak kendini kanıtlamış olan bıttım sabunu, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıkça bilinen, kullanılan, dağıtılan ve satışa sunularak diğer bölgelerinde erişebilmelerine yardımcı olan bir sabun olmaktadır.

Bıttım Sabununun Zararlı Yapısı Var mı?

Bıttım, kuruyemiş olarak kullanılan fıstık ağacının aşılanmadığı zaman oluşan meyvesinden meydana getirilir. Bunun için bu meyveler;

 • Zamanı geldiğinde ham iken toplanır,
 • Kurutulur ve işlenir
 • Kaynatılma aşamasında çeşitli müdahaleler yapılır,
 • Birkaç gün bekletilir, kalıplara konulur ve el ile kesim işlemi yapılarak kullanıma hazır hale getirilir,

Bu işlemler aynı gün içerisinde değil 2 ya da 3 haftayı bulabilen bir evreyi kapsamaktadır. Tam olarak ve doğru bir şekilde bıttım sabunu üretimi de bu sayede gerçekleşmektedir. Beklentileri doğru bir şekilde vermesi ve yapay unsurlar barındırmaması, bıttım sabununu zararsız bir sabun haline getirmektedir. Çünkü;

 • Bıttım sabunu kimyasal maddeyi barındırmaz, barındırsa da içeriği bozulur,
 • Renklendirici ve iyi bir kokuya sahip olsun diye bir madde yoktur. Kendi kokusuna ve rengine sahiptir,
 • Cilde ve saçlara zarar vermez, doğal bir üründür. Doğanın nasıl birçok şeyi insana şifa sağlıyorsa, bıttım sabunu da aynı kefede yer almaktadır.
 • En önemlisi seri üretim, fabrikasyon çalışma ya da makineler, bıttım sabunu kullanılmamaktadır. Persler, el değirmenleri, kas kuvveti ve sabır bıttım sabunu üretiminde var olan bir üretim gerçekliğini barındırmaktadır.

Tüm bu etkiler, üretimler ve yapay maddelerin kullanılması bıttım sabunu faydalarını ortaya koyan özellikleri barındırmaktadır. Saçların korunabilmesi, yıpranmasının önlenmesi ve kepeklerin giderilmesi gibi gelişimleri başarı ile sağlamaktadır. En önemlisi bugün en çok çekilen saç dökülme problemlerini önlemesi ve sivilce-siyah nokta-egzamaya karşı bir faydası olması, bıttım sabununun nasıl bir şifa kapsamına girdiğini göstermektedir. Bu yüzden;

 • Yan etkisi olmadan,
 • Yaş sınırlaması olmadan,
 • Sadece sağlığın daha uzun vadede ele alınabilmesi,
 • Saç ve cilt sorunlarından kurtulmak,
 • Zararlı maddeleri vücudumuz için kullanmamıza gerek kalmadan

bıttım sabunu güven içerisinde kullanabilecek bir üründür. Gerek sağlık, gerekse saç problemleri ve cilt sorunlarını gidermek, doğal bir yardım almak için bıttım sabunu kullanılabilir. Bugün Siirt bıttım sabununu kullanan büyük bir kesim vardır. Bunun sebebi bıttım sabununun yararlarının somut bir şekilde görülebilmesi antiseptik yani mikrop öldürücü özelliği sayesinde de tüm vücudu zararlı bakterilerden arındırmasıdır. Normal bir sabundan çok daha büyük bir işlevsele sahip olan bıttım sabunu, doğal, besleyici, zararsız, kimyasal barındırmayan, güvenilir ve etkili bir sabun olarak, kullanılmaktadır.  Kullanmak için ise yüz bölgesine ve saç derisine bolca köpürtülerek uygulanması birkaç dakika bekletilmesi, menengiç özünün şifasını emebilmesi için yeterli olacaktır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr