SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Menengiç Meyvesiyle Üretilen Bıttım Sabunu

Menengiç Meyvesiyle Üretilen Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu üretiminde genel esaslar, geçmişten itibaren gelecek nesillere aktarılan öğretilerle meydana gelmiştir. Geçmişten beri bir gizli şifa olarak uzun bir dönemden beri kullanılan bıttım sabununun üretimi de bir o kadar eski ve doğal imkanlar sergilenerek olmaktadır. Bıttım sabunun üretiminde kullanılan yöntemlerde de kimyasal barındırmaması bu yüzdendir. Çünkü bıttım sabunu doğal bir menengiç meyvesinin, yabani fıstık ağacının aşılanmamış halinden toplanarak işlenmekte, kaynatılmakta ve belirli kalıplara dökülerek kesilmektedir. Her bir işlem özel bir itina sergilenerek, doğal olan yapı bozulmadan geçmişten gelen öğretilerin takibinin an be an yapılması sayesinde olmaktadır. Bu nedenle Siirt bölgesinde yetişen ve Siirt yöre halkı tarafından özel olarak yapılan bıttım sabunu, gerekli tüm güven unsurlarını, şifası ve yararları sayesinde göstermektedir.

Bıttım meyvesi toplanması ve belirli aşamalarına getirilmesinin sebebi, insanların menengiç meyvesinin yağının şifasından yararlanmak istemesidir. Özellikle ülkemizde kadın ve erkeğin baş sorunlarından bir tanesi olan saç dökülmelerini önlemek için bıttım sabunu faydaları önemli bir role ve etkiye sahiptir. Bu etkiler sayesinde bıttım sabununun içerisindeki mineraller;

  • Saç derisi üzerindeki rahatsızlıkları gidererek, saç köklerini beslemektedir,
  • Saç dökülmesine neden olan zayıf kökleri besleyerek, güçlendirmekte ve dökülmesine neden olan etmenleri 2. plana atmaktadır.
  • Saçların doğal olan mineral ihtiyacını karşılamakta, kepekleri gidermekte, yağlanmaları ve bakımsız görünen bir hali saçların üzerinden atmaktadır,
  • Sivilceleri, siyah nokta, egzama, sedef hastalığı ve mantar sorunları başta olmak üzere bıttım sabunu faydaları kendini gösteren yararları barındırmaktadır.

Bu nedenle yan etki barındırmadan, kimyasal madde taşımadığı içinde insanlarda yan etki bırakmayan bıttım sabunu güven içerisinde doğal olarak kullanılabilecek bir üründür. Sağladığı imkanların içeriği, yapısı, doğallığı ve güzellikleri de bir araya geldiğinde, bıttım sabunu beklentileri doğrudan karşılayan bir yapıyı barındırarak, sağlığa zararlı olan etmenleri temizlemektedir. Sivilceleri geçirmesi, gelişmelerini önlemesi ve bir daha çıkmaması için uyguladığı destekle de, günümüzde sivilce sıkıntı çekenler için doğal bir süreç olmaktadır. Çeşitli kimyasal kremler yerine doğal olan bıttım sabununun köpüğünün yüz bölgesine iyice yedirilerek uygulanması, cilt sorunlarının düzeltilmesinde oldukça yarar sağlayacaktır.

Bıttım Sabunu Gerçekten Etkili mi Yoksa Abartılıyor mu?

Bıttım sabunu, abartı durumu söz konusu olabilecek bir yapıya sahip değildir. Çünkü şu mantıkta bakılacak olursa;

  • Sadece ağaçtan toplanan menengiç meyvesinin toplanması,
  • Çürüklerinin ayırılması,
  • Kazanlarda belirli bir ısı derecesinde yağının çıkması sağlanması,
  • Bekletilmesi, kurutulması ve en son kalıba dökülmesi

sistemine dayanır. Bu aşamada Siirt bıttım sabunu üretiminde herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasal içerikler bulunmamaktadır. Çünkü bıttım sabunu üretilirken formülü, geçmişten gelen tekniklerin izlenmesidir ve bıttım sabununu üreten halk, bu konuda hassas bir şekilde yaklaşmaktadır. Bu yüzden üretimi konusunda abartılar sadece doğal olduğunu vurgulamak ve bıttım sabununun faydalarının kesin olarak kanıtlanmış olan yararlarını gösterebilmek içindir.

Saç ve Cilt Sorunlarında Bıttım Sabunu

Bugün ve geçmişte Siirt halkı saç konusunda ve cilt problemleri konusunda sorunlar yaşamamaktadır. Bunun en temel sebebi kimyasal ürünleri terk ederek çocukları için bile bıttım sabununu kullanmalarıdır. Çünkü bıttım sabunu saçın var olabildiğini gösterir ve beslenmesine yardımcı olur. Saçın yabancı kimyasal maddeleri bünyesine almasını değil, doğal olan mineralleri emmesini sağlar. Bu yüzden bıttım sabunu abartısız bir düz sadece gerçekliğe sahiptir ve yararları kanıtlamış olan bir sabun çeşididir. Zeytinyağı ile kesinlikle üretilmez ve tek üretiminin hammadde yabani fıstık ağacının aşılanmamış hali olan menengiç meyvesinin yağından olmaktadır. Yani menengiç meyve yağı, bıttım sabunu üretiminde kullanılmaktadır.

Asıl etki bu yağın içerisinde doğal olan şifanın insanlara sunulmasını sağlamasıdır. tek başına saç problemlerinin genelini düzeltmesi ve cilt sorunlarında mantar dahil olmak üzere siyah nokta ve sivilcelere kadar etki etmesi Siirt bıttım sabununun gerçek bir mucizevi sabun olduğunu doğrulamaktadır. Bıttım sabunu yan etki barınmayan bir sabundur ve ciltte herhangi bir sorun çıkartmaz. Saç dökülmelerini önlemesi, bıttım sabunu ile tam bağdaşlık kuran bir durumdur. Bu yüzden bıttım sabununun hayata dahil edilmesi ve 2 günde bir saçların bıttım sabunu ile kimyasal ürünler olmadan yıkanmasıyla, kısa sürece saçların dinamik yapısı ortaya çıkacaktır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr