SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İnsanın Doğal Savunucusudur

Bıttım Sabunu İnsanın Doğal Savunucusudur

Bıttım sabunu, insan sorunlarına çözüm olarak, geçmişten beri kullanılan bir sabundur. Yeni keşfedilmemiştir ve uzun zamandan beri, Siirt bölge halkı ve o yöreye gelen kişilerin bıttım sabununu tanımasıyla gittikçe yaygınlaşan bir sabun halini almıştır. Bugün ise İnternet faaliyetleri, bıttım sabunun çok daha geniş alanlara yayılmasını sağlamış ve insanların bilinçlendirilmesi sağlanmıştır.

Bıttım sabunu doğal özü bünyesini oluşturur. Saç sorunları ve cilt problemlerine karşı tam bir savunucu etkisi vardır ve bizler için besleyici, onarıcı ve şifayı tam olarak sağlayan bir yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu insanın doğal savunucusudur derken bunu;

 • Mikrop öldürücü özelliğinin olması,
 • Mantarları temizlemesi ve egzamayı durdurması,
 • Sedef hastalıklarına karşı etkili olması,
 • Sivilce ve siyah nokta düşmanlarına karşı cildi koruması,

gibi etmenler nedeniyle söylenmektedir. Siirt bıttım sabunu kimyasal barındırmaz ve cilt üzerinde tam bir temizlik işlevi vardır. Zararlı olan mikrop ve bakterileri arındırması, cildi koruması, istenmeyen sivilce ve kötü durumların ortadan kaldırılması için etkisi oldukça büyüktür. Bıttım sabunu, doğal bir yapıya sahip olan Siirt'in yerli halkı tarafından üretilen, bir sabun olmaktadır.

Bıttım sabunu faydalarının cilt sorunlarında etkisi genellikle antiseptik ve antibakteriyel özellikleri barındırması sayesinde olmaktadır. Yapısı gereği doğal olması ve menengiç meyvesinin yağının minerallerini barındırması, bıttım sabunu etkisini tam olarak veren bir sebebi sağlamaktadır. Bu nedenle doğa dostu, insan bünyesine tam olarak uyumlu, cildi besleyen yapısına ek olarak bir de saçlara oaln müdahalesinden de söz edilebilir.

Saçları Besleyen ve Onaran Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu, saç sorunları konusunda bugün en çok konuşulan bir sabun olarak kendini kanıtlamış bir üründür. İnsanların beklentisine uygun bir saç müdahalesini sağlayan bıttım sabunu, saçların doğal sürece uyumlu bir şekilde ihtiyacı olan mineralleri bıttım sabunu tarafından karşılanmasıyla sağlamış olmaktadır. Bu yüzden bıttım sabununun kanıtlanan ve bugün en çok tercih edilmesindeki temel sebepler;

 • Saç dökülmelerini önlemesidir,
 • Saçların yapısını, içeriğini ve güçlenmesini sağlayan mineralleri saç köklerine kazandırmasıdır.
 • Kepeklenme sorunlarını, saçların sürekli kaşınmasını ve saçların kazık gibi olmasını gidermesidir.
 • Saçları yumuşatarak, saçlara hacim kazandırarak ve saçların doğallığını geri vererek, saç konusunda yaşanan sorunların arkada bırakmayı sağlamaktadır.

Siirt bıttım sabunu her anlamda saç dökülme tedavilerinde uygulanması gereken bir sabundur. Menengiç özünün saç derisine kazandırılması, zayıf saç kökleri için en önemli bir onarıcı etki göstermesini sağlayacaktır. Saçları besleyecek, güçlenmesini sağlayacak ve oluşabilecek sorunları da bu sayede giderecektir. Saç dökülmelerinde etkili, saçları zayıf kılacak etmenlere karşı bir savunma görevi üstlenen bıttım sabunu, insanın doğal bir yardımcısıdır. Doğallığın %100 oranını eksiksiz bir şekilde karşılayarak, kullanımında herhangi bir sakında, yan etki, zarar ya da olumsuz etmen barındırmamaktadır. Bu nedenle, kullanımın saçlara ve cilt üzerine yapılmasıyla beklenen en güzel sonuçlar bu sayede alınabilmektedir.

Bıttım Sabunu ve Gerçek Yararları

Gerçek yarar, sağlığın geri kazanılmasıdır. Bugün saç dökülmeleri yaşanıyorsa, cilt problemleri görülüyorsa ve sürekli olarak saç konularında bir çözüm bulunamıyorsa bu yanlış yönlendirilmeler ve tercihlerden meydana gelmektedir. Kimyasal madde, yapaydır. İnsanın doğasına uyumlu değildir. Doğal olan minerallerin her biri doğada yer almaktır. Bunlardan biri ise şifa kaynağı olarak menengiç meyvesinin yağında bulunmaktadır.

Menengiç meyvesi, yabani fıstık ağacının aşılanmamış halinden meydana gelir ve çıkar. Ufak tane tanedir ve kendine has bir rengi vardır. Bu renk tam olgunlaşmadan yeşil kıvamındayken yani ham hali iken toplanır, yıkanır, temizlenir, çürüklerinden ayıklanır, kaynatılır ve menengiç meyvesinden yağı çıkarılır. Bu aşamalar el ile, itinalı bir sabır ile ve zaman ile gerçekleşen durumlardır. Bu yüzden bıttım sabunu faydaları gerçektir ve insanı aldatma üzerine kurulu değildir. Fakat bu sabunun hakiki olması ve gerçek anlamda menengiç yağı üzerinden üretilmesi gerekmektedir. Piyasada sahtecilik ve aldatma üzerinden zeytinyağı ile üretilen bıttım sabunları, gerçek bir bıttım sabunu değildir ve Siirt'te üretilmemektedir. Siirt'e üretilen bıttım sabunu;

 • Menengiç yağından üretilir,
 • Siirt merkezli olarak dağıtımı yapılır,
 • Gerekli yapı, işleyiş ve nasıl bir üretimi olduğu da bellidir.
 • Piyasadaki kilo hesabı üzerinden fiyatları da belirgin ve ortalamadadır.
 • Bu nedenle bu gibi unsurlara dikkat edilmesi ve önlem alınması gerekmektedir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr