SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Sadece Düz Bir Sabun Değildir

Bıttım Sabunu Sadece Düz Bir Sabun Değildir

Bıttım sabunu, Siirt bölgesinde yetişen yabani fıstık ağaçlarının aşılanmadığı zaman, oluşan menengiç-çitlembik-botan olarak bilinen meyvelerinden toplanarak üretilir. Bu üretim safhasının genel amacı el ile üretimi yapmak ve el değirmenleri-kazanlar-kalıplar ve belirli adımlar uygulanarak dikdörtgen ya da yuvarlak bir forma dönüştürülmeleri üzerine kuruludur.

Bıttım sabunu düz bir sabun olmamasının temel nedeni, insana sağladığı yararlardan kaynaklanmaktadır. Çünkü bıttım sabunu faydalarının en bariz etkileri, doğal olması ve menengiç yağından üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak bıttım sabununun içeriğinde herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasal içerik bulunmadığı için sağlığa zararlı etkenlerde bıttım sabununun içeriğinde gözükmemektedir.

Bıttım sabunun faydaları, düz bir sabun mantığından ayrılan en önemli etmenidir. Çünkü faydalarına biraz değinildiğinde;

 • Saçlar üzerindeki kepeklenme sorunlarını giderir,
 • Erken yaşlarda meydana gelen beyaz saçları, doğal saç rengine döndürülmesine yardımcı olur,
 • Saçları besleyerek güçlendirir ve yumuşamasını sağlar,
 • Cansız görünen saçlara her zaman için etkili bir yapı kazandırır,
 • Saç derisi üzerindeki sorunları giderir ve saç dökülmelerini önlemede ciddi bir etkisi bulunmaktadır.

Kısacası Siirt bıttım sabunu saçları güçlendirmede, beslenmesinde yardımcı olarak çok daha dayanıklı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu kullanımı, saçlar için besleyici minerallerin kazandırılmasını sağlamaktadır. Siirt yöresinde köylerin ve kasabalarda birçok alanda yetişen yabani fıstık ağaçlarından üretilen bu sabun, sağlık konusunda pek çok insanın arayıpta bulamadığı bir sabun olmaktadır. Çünkü kimyasal ürünlere başvurmak sürekli olarak saçlardaki sorunu kapsayan yeni bir ürün alınmasını gerektirmektedir. Fakat bıttım sabunu tek başına saçlardaki hemen hemen tüm sorunlarda etkisi göstermektedir. Saçların köklerini beslemesi, saç dersi üzerinde kabuk bağlayan yaralanmaları, kaşıntıları, kepeklenme, saç dökülmeleri ve kırılgan saçlara kadar genel manada etkisi bulunmaktadır. Özellikle birçok forum sitelerinde de bıtım sabunu kullananların paylaşımları ve önerileri de bıttım sabunu faydalarının bir kez daha kanıtlayan içeriklerini barındırmaktadır.

Bıttım Sabunu ve Mikropları Öldürmesi

Bıttım sabunu ile ilgili bilinmesi gereken diğer bir özellik mikrop öldürücü yapısı bulunmasıdır. Bu özelliği ile saç derisindeki rahatsızlıkları, bakterileri ve yüz bölgesi de dahil olmak üzere tam bir temizlik işlemi yapmaktadır. Bunun sebebi antiseptik özelliğinin bulunmasıdır. Siirt bıttım sabununun bu özelliği sayesinde;

 • Vücutta çıkan mantarlara karşı etkili bir savunma ve arınma mekanizmasına sahiptir,
 • Egzamaları gidermektedir,
 • Yüzde, omuz, kollarda ya da göğüs bölgelerinde çıkan sivilceleri gidermekte ve oraları zararlı bakterilerinden temizlemektedir.

Siyah noktaları gidermekte, cildi beslemekte ve cildin gözeneklerini açarak nefes alabilmesini sağlamaktadır. Özellikle bu durum cildin bıttım sabunu köpürtülerek yıkandığı zaman tüm vücudu mikroplardan arındırma özelliğini de tam olarak göstermesini sağlamaktadır. 

Bıttım sabunu faydaları genel olarak, insanın bugün yaşadıkları sorunların büyük çoğunluğuna etki etmektedir. Saç ve cilt problemleri günümüzde çok sık yaşanan ve sürekli olarak kimyasala bağlı kalarak çözüm getirilemeyen durumları oluşturmaktadır. Eğer doğal olana yönlenmek varken, kimyasallar tercih ediliyorsa sorunlar sonradan yine patlak verecektir.

 • Çünkü saç dökülmeleri için bıtıtm sabunu saçları besleyen mineralleri oluşturur,
 • Sivilce problemleri için bıttım sabunu, mikrop öldürücü bir yapıya sahiptir

Tüm bu unsurlara, siyah nokta, kepeklenmeler, yağlanma ve kaşıntılar da eklenince bıttım sabununun yararları bariz düz bir sabun niteliğinde olmadığını göstermektedir. Bıttım sabunu sabunlar arasında örnek alınacak bir yapıya sahiptir. Özellikleri, besleyiciliği, doğal olması ve menengiç yağından üretilmesi, düz bir sabundan ayıran en önemli özelliğidir. Çünkü normal bir sabun zeytinyağı ile üretilirken, bıttım sabunu menengiç meyvesinin yağından üretilir. Bu da, Siirt bıttım sabunun özel-değerli-naif-hassas ciltler ve saç derisi üzerindeki yapısını göstermesini sağlamaktadır.

 • Bıttım sabunu kullanmak ve onu hayata dahil etmek için yapılması gereken şey, kimyasal ürünleri terk etmektir.
 • Bıttım sabunu tek başına kullanıldığı zaman etkilidir,
 • Yararları, besleyici özellikleri ve onarıcı yapısı ancak o zaman etkisini gösterir,
 • Birçok ürün kullanmak yerine, bıttım sabununu tek başına kullanmak etkilerini en iyi şekilde yansıtacaktır,

Bu nedenle doğal olan ürünü, kimyasal barındırmayan ürünü, zararlı ve yan etkisi olmayan ürünü, düzenli kullanım ile kalıcı etkiler olan bir ürünü yani bıttım sabunu kullanarak, pek çok sorunların çözümü giderilebilmektedir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr