SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

El Yapımı Doğal Bıttım Sabunu

El Yapımı Doğal Bıttım Sabunu

Doğanın kaynağı, insan için her zaman en iyisini barındırmaktadır. Bu yüzden doğal ve sadece ustaların elleri ile üretilen bıttım sabunu, kimyasal barındırmayan ve yan etkisi olmayan bir sabun olmaktadır. İnsanlara sağladığı yararlar bakımından gündemde olan ve Siirt bölgesi dışına taşan bıttım sabunu, saçlara faydalarıyla da oldukça dikkat çeken bir özelliği bulunmaktadır.

Bıttım sabunu yapımında yabani fıstık ağacının aşılanmamış hali olan menengiç meyvesinin toplanmasıyla işlem başlamaktadır. Bu toplama işlemleri menengic meyvesinin kahverengi ve sert kabuklu hale gelmeden önce yapılmaktadır. Bu sayede menengiç meyvesi olgunlaşmamış halindeyken toplanmaya başlanmaktadır. Sonrasında kurutulmakta temizlenmekte ve ayıklanarak yağı çıkartılmakta ve bu yağ kalıplara dökülerek ardından el ile kesilmektedir. Tüm bu işlemlerin el ile yapılması ve herhangi bir kimyasal barındırmamasıyla bıttım sabunu doğal olan etkisini en iyi şekilde yansıtabilmektedir.

Bıttım sabunu Siirt bölgesinde üretimi yapmaktadır. Bu üretimin ardından internet üzerinden diğer illere ulaştırılarak diğer kişilerinde bıttım sabununa erişmeleri sağlanmaktadır. Adresle kapılarına kilo hesabı üzerinden gönderilen bıttım sabunu, hakiki bir yapıya sahip olarak %100 doğal kullanılabilmektedir.

Siirt Bıttım Sabunu Ne İçin Kullanılır?

Bıttım sabununu kullanmadaki genel amaç bugün birçok insanın sıkıntısını çektiği saç ve cilt problemleridir. Bu problemler saçlar için ele alınırsa;

 • Saç dökülmeleri,
 • Kepeklenmeler,
 • Saçların sürekli olarak kırılması ve sertleşmesi,
 • Hacimsiz ve ölü saçlar,
 • İncelen saçları güçlendirir ve saç derisi üzerindeki yaraları giderir,
 • Saçlardaki kaşıntıları önler,
 • Saçlara parlaklık kazandırarak yumuşatır.

Bu özellikler bıttım sabunu faydaları içerisinde yer alan önemli unsurlardır. İnsanlar bu sayede saç konusunda çektikleri sıkıntılar için birçok yere para ödemek ve olumlu netice alamamak yerine, Siirt bıttım sabununu kullanarak saçları için en iyi sonuçları alabilmektedirler. Çünkü bıttım sabunu doğal bir üründür. Doğal olanın ise insana faydası bariz bir şekilde etkili olur.

Bu nedenle organik ve hakiki bir el yapımı üretimi bıttım sabunu kullanmak, saç konusunda çekilen sıkıntıların giderilmesini sağlamaktadır. Yukarıdaki sayılan tüm sorunların bıttım sabunu tarafından giderilmesi kanıtlanmış bir durumdur. Siirt bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde zaten yaygın kullanılan Siirt bıttım sabunu, o yörelerdeki ya da batı bölgelerinde bıttım sabunu kullanan insanların saç ve cilt problemleri gibi pek şikayet durumunun yaşanmadığı da bilinmektedir. Sonuç olarak el ile üretilen bıttım sabunu beklentileri en iyi karşılayan ve insanların sorunlarına doğal yoldan çözüm getiren bir ürün olmaktadır. Bu yapısı sayesinde saçlar üzerinde besleyici ve onarıcı etkisini, saç dökülmelerini önlemekle birlikte saçın genel yapısına müdahale etmesi ile sağlamaktadır.

Cilt Sorunlarında Bıttım Sabununun Ne Gibi Bir Etkisi Vardır?

Yağlı cilt sorunları sivilce ve siyah nokta gibi problemler oluşturur. Özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilceler için kullanılan bir çok hap ve krem tarzı ürünler yer almaktadır. Fakat çoğu sivilceleri gideren ürünler kimyasaldır. Etkileri bir süre sonra kaybolabilmektedir. Siirt bıttım sabununun etkileri ise, doğal yoldan antiseptik özelliğini yansıtır. Bu özelliği,

 • Cilt üzerindeki mikropları temizler,
 • Bakterileri arındırır,
 • Cilt üzerindeki ölü deriyi temizler,
 • Kaşıntıları

önlemek gibi bir yapısı vardır. Ayrıca Egzama, mantar ve sedef hastalığında da bıttım sabununun doğal bir tedavi edici yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle de bıttım sabunu faydalarının etkisini insan üzerinde göstermesi, doğal olan bir sabunun ne denli bir etkisi olduğunu da kanıtlamaktadır. Bu nedenle yüz bölgesine 15 ya da 20 dakika boyunca bıttım sabunu köpürterek yüzüne sürüp bir süre bekletenler, sivilce sorunlarından kısa bir süre sonra kurtulacaklardır. Düzenli bir kullanım ve buna ek olarak diğer kimyasal ürünleri terk etmek, bıttım sabununun içeriğindeki menengiç yağının özünün daha çabuk ve kalıcı bir şekilde etki etmesini sağlayacaktır.

Sonuç olarak bıttım sabunu doğal bir mucize olarak kullanılan, saç dökülmelerinde sorunlar yaşayan, saçlarının cansızlaşması ya da incelenerek zayıflaması gibi etkenlere karşı oldukça onarıcı bir yapısı bulunmaktadır. Tedavi edici özelliği sayesinde, saçlara tam bir bakım sağlayarak saç derisinin ihtiyacı olan mineralleri sağlar. Saçları korur, kaşınmasını ve çabuk yağlanmasını önlerken kepek sorunlarını da gidermektedir.

Her bakımdan bıttım sabununu kullanacak olanların dikkat etmesi gereken hakiki bıttım sabununun menengiç yağından üretildiği ve zeytinyağından üretilmemesidir.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr