SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saç Tedavilerinde Bıttım Sabunu

Saç Tedavilerinde Bıttım Sabunu

Günümüzün kadın ve erkeklerin genel ilgi alanları, uğraşları ve bakımları saçlar üzerinedir. Saçlar yüzün bir simgesi ve insan karakterini ortaya sunan bir resim olduğundan bakımı, canlılığı ve sağlıklı olması önemlidir. Fakat günümüzde kimyasal olan şampuanların kullanımı, psikolojik sıkıntılar ya da genetiğe bağlı olarak bazı saç dökülmeleri, saç yıpranmaları, kepeklenme ve saç halsizliği gibi durumlar meydana gelmektedir. Bu sorunlar milyonlarca insanın baş sorunlarıdır genellikle saçlara uygun bir besleyici öğelerin yapılmamasından kaynaklamaktadır.

Bu yüzden bıttım sabunu 3 bin yıllık bir geçmişe sahip olan ve Türkiye'de uzun zamandır özellikle Siirt yöresinde kullanılan bir sabun çeşididir. Kullanılması oldukça basit ve kolaydır.  Ayrıca Siirt bıttım sabununun, belirli bir sabun haline gelmesi, yabani fıstık ağacının aşılanmamış halinden oluşan menengiç meyvesinin yağından elde edilmektedir. Bu yüzden doğal olan bir üründür ve üretimi de en fazla 2 kişi tarafından el ile sağlanmaktadır.

Bıttım sabunu saç tedavilerinde bizlere birçok faydası bulunmaktadır. Bıttım sabunu faydaları bu bakımdan ciddi bir değere, yapıya ve etkiye sahiptir. Bu nedenle bıttım sabunu kullanıldığında;

  • Saç dökülme sorunları kısa zaman içerisinde düzelmektedir. Saç derisi üzerinde meydana gelen yıpranmalar, zayıf kökler ve kırılgan durumda ortadan kalkmaktadır.
  • Saçların sürekli olarak kepeklenmesi, kaşınması ve saç diplerinde yer alan yaralarda bıttım sabununun antiseptik -mikrop öldürücü- özelliği sayesinde giderilmektedir.
  • Cilt sorunları, yüzlerde çıkan sivilcelerde bıttım sabunu etkisiyle, geçmekte ve bir daha çıkması önlenmektedir.
  • Cilt sorunlarına ek olarak mantarlar, egzama, sedef hastalığı gibi durumlara da tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır.
  • Saç tedavisi bakımından ayrıca Siirt bıttım sabunu faydalarında saçların ölü halinin kaybolmasına ve yenilenerek yumuşaklık kazanmasını sağlar. Sağların doğal formuna mineral desteği sağlayarak saç köklerinin beslenmesine yardımcı olmaktadır. Cilt lekeleri, cilt üzerinde meydana gelen bakteri oluşumları ve mikropları temizlemeyerek, insan sağlığı konusunda önemli katkıları bulunan bir özelliğe de sahiptir.

Tüm bu nedenlere sebeplere bakıldığında, bıttım sabununun bizlere faydaları oldukça fazladır. Günümüzün baş sorunları olan durumlara karşı bir müdahalesi olması ve sorunları çözmesi de bıttım sabununun özel olan yapısının bir parçasını oluşturmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu kullanmak, onu hayatımıza dahil etmek ve 2 günde bir bıttım sabunu ile saçlarımızı yıkamamız, kısa zamanda saçtan kaynaklanan problemlerimizi terk etmemizi sağlayacaktır. Bunun temel dayanağı, özelliği ve etkisi de bıttım sabununun mucizesi ile gerçekleşmektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Alınır ve Alırken Ne Yapılmalıdır?

Siirt bıttım sabunu alma işlemi, eğer başka illerde yaşanıyorsa ve Siirte gitme imkanı yok ise bunun yolu internettir. Peki bıttım sabunu alınırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Öncelik olarak bıttım sabununun zeytinyağı ile üretildiğini görüldüğünde ondan uzaklaşılmalıdır. Çünkü hakiki, organik ve gerçek bıttım sabunu sadece menengiç yağı üzerinden üretilir.
  • Ayrıca piyasadaki bıttım sabunu ortalamasına bakılmalıdır. Genel olarak zeytinyağı ile üretilen bıttım sabunları(hakiki olmayan) piyasanın çok altında bir satış fiyatına sahiptir.
  • Bıttım sabunları kilo ile satılır, 1 kilo 2 kilo 3 kilo vb. Her bir kilonun kendine göre bir fiyatı ve kilo yükselirken 5 - 10 lira gibi bir indirimi olabilmektedir.
  • Kapıda ödeme imkanları, havale ya da eft gibi seçenekleri de bulunmaktadır.

Genel olarak sistem, düzenlenmiş ve sadece bıttım sabunu üzerine kurulan siteler üzerine yoğunlaşarak bıttım sabunu alınabilmektedir. Bıttım sabunu alırken menengiç yağından üretilme durumuna dikkat edildiğinde ve merkezinin Siirt'te olduğuna dikkat edildiğinde, güven içerisinde satın alınabilir. Ardından saçlarımıza 2 günde bir 5'er dakika masajlar ile ellerimizle uygulayarak tesirlerini hissedebiliriz. Aynı şekilde cildimize iyice yedirerekte pek çok cilt sorunlarından başta sivilcelerden kurtulunabilmektedir.

Bıttım sabunu doğaldır, kimyasal madde içermez ve kimyasal ürünler ile kullanılmaması gerekmektedir. Güzel bir kokusu vardır ve yan etkisi yoktur. Cildi ve saçları besler. Onarıcı, mikrop öldürücü ve bakterileri temizleyen yapısı bulunmaktadır. Sağlığa uyumlu olan ve doğadan kopup el ile üretilen Siirt bıttım sabunu için herhangi bir konuda endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü mucize niteliğine sahip olan gerçek bir etkiye sahip sabundur. Saçların sorunlarını gidererek ve cilt sorunlarına iyi gelerek, beklentileri karşılamaktadır.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr