SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Sağlığa Doğal Çözüm Bıttım Sabunu

Sağlığa Doğal Çözüm Bıttım Sabunu

İnsanlar tarihler boyunca her zaman sağlıklı olmaya ve temiz görünmeye özen göstermişlerdir. Bu nedenle de pek çok temizlik ürünü kullanmaktadırlar. Ancak günümüzde üretilen ürünler, içerisinde bulundurduğu kimyasallarla faydadan çok zarara neden olmaktadır. Oysa bilinçli davranan ve kullandıkları ürünlerin bitkisel ve doğal olmasına özen gösteren insanlar hem beden hem de saç temizlikleri için bıttım sabunu tercih etmektedirler. Ülkemizde Doğu Anadolu bölgemizde yetişen bir bitkinin meyvelerinden üretilen bıttım sabunu, doğal olması ve tamamen elle yapılması nedeni ile birlikte pek çok derde de şifa kaynağı olmaktadır. Özellikle de Siirt ilinde yetişen bitkiden elde edilen sabun Siirt bıttım sabunu adıyla bilinmektedir. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Özellikle de;

 • Mantar
 • Sedef
 • Egzama
 • Selülit
 • Varis gibi cilt hastalıklarına,
 • Sivilce
 • Akne
 • Siyah nokta gibi güzellik kusurlarına
 • Saç dökülmesi
 • Kırılması
 • Kepek
 • Saç derisi kaşıntısı
 • Kellik gibi saç hastalıklarına kesin çözüm sağlamaktadır.

Düzenli kullanım ile saçların canlı ve sağlıklı bir şekilde ışıldamasını sağlayan bıttım sabunu, erkeklerin en büyük korkulu rüyası olan saç dökülmesi neticesinde kel kalmaları sorununa da kesin çözüm sağlamaktadır. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan ve bilinen en eski temizlik ürünlerinden olan sabun, doğal olması ve hijyen sağlarken zarar vermemesi ile önemli bir ürün olma özelliğine sahiptir. Ancak günümüzde pek çok farklı sabun çeşidi bulunması ile de insanlar hangi ürünleri kullanmaları gerektiği konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Öyle ki kimyasal içerikler bulunduran sabunlar fayda yerine zarar getirmektedirler. Aslında binlerce yıl öncesinde kullanılan sabunların tamamen doğal ve bitkisel ürünlerden elde edilmesi cilt hastalıklarının da bu denli yaygın olmamasına neden olmaktaydı. Ancak günümüzde pek çok insan mantar, egzama gibi cilt hastalıkları ile mücadele etmektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Bıttım sabunu, ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yetişen melengiç adı verilen bitkiden üretilmektedir. Menengiç aslında Antep fıstığı adı verilen bitkinin yabani halidir. Ayrıca Şam fıstığı, çitlembik gibi yöresel isimlerle de bilinmektedir. Tamamen doğal yollarla yapılan ve hiçbir katkı maddesi kullanılmayan Siirt bıttım sabunu, bitkinin meyvelerinin toplanması ile yapılmaya başlanmaktadır. Meyvelerin toplanmasının ve ayıklanmasının ardından ise ezilme işlemi uygulanmaktadır. Bitkinin değirmenlerde ezilmesi ile elde edilen yağın sabuna çevrilmesi ise tamamen el ile yapılan bir işlem olmaktadır. Sabunun antiseptik özelliğe sahip olması ve hiçbir şekilde alerjik reaksiyonlara ya da yan etkilere sebep olmaması da çocukların bile gönül rahatlığı ile kullanabilmelerine vesile olmaktadır. Aslında bıttım sabunu faydaları pek çok üniversiteye araştırma konusu olmuştur ve bilim adamlarınca yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Doğallığının ve faydalarının kesin olarak kanıtlanması da sabunun bu denli popüler olmasını sağlamaktadır. Ülkemizde bu denli bilinmesi ve tercih edilmesine nazaran aynı zamanda ülkemize gelen turistler tarafından da tercih edilmektedir. Aslında bıttım sabununun faydaları, tamamen doğal olması ile olduğu kadar yapılış koşulu ve kullanım şekli ile de ortaya çıkmaktadır.

Düzenli kullanım sonucunda oldukça önemli faydalar sağlayan bıttım sabunu, başka ürünlerle kıyaslandığında farkının da görülmesini sağlamaktadır. Bıttım sabunu ile düzenli olarak yıkanan saçlar şampuanla yıkanan saçlara göre daha sağlıklı, parlak ve canlı görünmekte, sağlıkla ışıldamaktadır. Ayrıca antiseptik özelliği sayesinde tedavi etmekle kalmayıp korumakta ve hastalık oluşumunu da önlemektedir. Özellikle de gün boyunca toza, dumana, kirli havaya maruz kalan cildimizi ve saçlarımızı korumak, bakımını sağlamak ve sağlıkla ışıldamasını sağlamak için düzenli olarak bıttım sabunu kullanmak gerekmektedir. Ancak bıttım sabunu kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta başka hiçbir kimyasal içerikli ürün kullanmamaktır. Zira şampuan, saç kremi, sabun, duş jeli ve cilt kremleri gibi ürünler kullanmak sabunun fayda etmesini önleyecektir. Hem vücudumuzu hem de saçlarımızı düzenli olarak her gün ya da gün aşırı yıkamazsak sabunun etki ve faydalarından yararlanmamız mümkün olmamaktadır. Bıttım sabunu, düzenli kullanılması ile saçları ve saç derisini beslemekte, saçların güçlenmesi sağlamakta, kırık oluşmasını ve hatta saçların koparak dökülmesini önlemektedir. Bu sayede de saçlar beslenip sağlıklı, ışıl ışıl, parlak, canlı ve ipek gibi bir görünüme kavuşmaktadır.

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr