SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İle Şifa Bulacaksınız

Bıttım Sabunu İle Şifa Bulacaksınız

Birçok hastalıkların tedavisinde kullanılabilen bıttım bitkisinin sabun haline dönüştürülmesi ile birlikte tam alamı ile cilt dostu olduğu, oldukça uzun yıllar önce öğrenildi. Mutlaka Siirt bıttım sabunu ile birlikte saç hastalıklarınıza ve cilt problemlerinize tam anlamı ile çözüm bulacaksınız. Eğer bir bıttım sabununun nasıl elde edilmiş olduğunu merak ediyor iseniz;

  • Bıttım bitkisi toplanır ve hemen ardından kaynamaya bırakılır. Bu kaynama işlemi oldukça büyük kazanlarda ve oldukça büyük ateşler içerisinde gerçekleşir.
  • Hemen ardından da bıttım bitkisi kaynama sonrasında kabuklarından ayrılır. Bıttım sabunu için bıttım bitkisinin kabuğuna ihtiyaç yoktur fakat bıttım bitkisinin kabuğunun da kendine göre oldukça büyük faydaları vardır.
  • Ardından kabukları aşağıda, ihtiyaç duyulan maddesi yukarı toplanan bıttım bitkisi süzülür ve bu süzme işlemi ile birlikte bitki tam anlamı ile kabuklarından ayrılmış olur. Hemen ardından ise yapılması gereken şeyin kabuklarından ayrılan bıttım özünün tekrara kaynatılması olduğu bilinir. Ve bu sayede bıttım bitkisi katılaşana kadar bazı işlemlerden geçirilir.
  • Sonuç itibari ile Siirt bıttım sabunu bir sabun özü haline gelir fakat hala yeterince sıvıdır. Hemen ardından ise bu sıvı halde bulunan bıttım sabunu özü, sabun kalıplarına dökülür ve hemen ardında da bitki sabun kalıpları içerisinde kurumaya bırakılır.
  • Kalıplar içerisinde kuruyan bıttım sabunu özü artık tam anlamı ile kullanılabilir halde olan bir bıttım sabunu halini alır ve sizler artık kullanabilirsiniz.
  • Bıttım sabunu kullanımı kolay ve zahmetsiz olan fakat yapım aşaması oldukça zor olan bir üründür. Günümüzde bazı küçük bölgeler de bu işin ustaları vardır ve bunlar hala el ile yapmaya devam ederler.
  • Fakat kullanım alanı yeterince büyük olan bıttım sabunu artık büyük kentler de hızlı ve seri üretim haline geçmiştir. Bıttım sabunu seri üretim halini alması ile içerisine herhangi bir kimyasalı da asla sokmamaya devam etmiştir.

Bıttım Sabunu Neye Yarar

  • Bıttım sabunu yararları oldukça fazladır. En güzel yararı ise mutlaka herhangi bir yan etkisinin olmamasından gizlidir.
  • Yan etkisi ve zararı olmayan bu bıttım sabununu gündelik hayatınızda hiçbir şey için ihtiyacınız yok iken kullanır iseniz; saç dökülme sorunu ile oldukça az ve oldukça geç tanışırsınız.
  • Bıttım sabunun özellikle saç dökülmelerine karşı oldukça iyidir. Eğer saç dökülmesi sorununuz var ise mutlaka bıttım sabunu ile saç dökülmelerinizi ortadan kaldırabilecek ve hatta yeni saçlarınızın da çıkmasına yardımcı olabileceksiniz.

Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr