SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Sağlıklı Yaşam İçin Bıttım Sabununun Gerekliliği

Sağlıklı Yaşam İçin Bıttım Sabununun Gerekliliği

Sağlıklı bir hayat sürmek için öncelikle sağlıklı ürünleri kullanmak gerekiyor. Çünkü insanlar kimyasal içeren ürünleri kullandıklarında kendilerine zarar vermiş oluyorlar. Bunun başlıca nedeni ise vücudun doğal yapı taşlarından oluşmasıdır. Eğer sizler sıklık ile kimyasal içeren ürünler kullanıyorsanız bünyenizin yapısını bozuyorsunuz demektir. Bu nedenle de her zaman doğal olan ürünleri tercih etmek ve bu ürünlerden fayda sağlayabilmek için de bu ürünleri düzenli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Aslına bakılırsa artık tüm alışveriş merkezlerinde hazır ve kimyasal içeren ürünler satılıyor ama kolay erişimi ve kullanımı nedeni ile bu ürünler sıklık ile tercih ediliyor. Ama doğal ürünleri elde etmek ve temin etmek ne yazık ki bu hazır ürünlere göre çok daha zor. Yine de sizler de bıttım sabunu kullanmaya karar verdiyseniz hem aktarlarda hem eczanelerde hem de internet üzerinden bu ürünleri satın alabiliyorsunuz. Bıttım sabunu faydaları sayesinde hayata çok daha sağlıklı bir penceren bakabilirsiniz. Yapmanız gereken bu ürünleri kullanmayı alışkanlık haline getirmektir. Böylelikle hayatınız boyunca sağlıklı yaşadığınız gibi aynı zamanda da her dönemde genç bir görüntüye sahip olursunuz.

Bıttım Sabunları ile Gelen Sağlık

Bu sabunlar Siirt’te yetiştirilen bıttım ağaçlarından halk arasında memengiç ağaçlarının meyvesi olan menengiçlerden üretildiği için Siirt bıttım sabunu olarak da adlandırılmaktadır. Bu sabunun insan sağlığına pek çok önemli etkisi bulunuyor. Öncelikle bu sabunu kullanan kişiler kısa bir süre sonra:

  • Saç dökülmelerinin azaldığını,
  • Kepek probleminin ortadan kalktığını,
  • Sivilcelerin ve siyah noktaların gözle görülecek şekilde azaldığını,
  • Egzama ve mantar gibi enfeksiyon hastalığına sahip olan kişilerde kaşıntının azaldığını,
  • Saçların daha gür ve daha parlak olduğunu söylüyor.

Yani bu bıttım sabunu faydaları düzenli kullanımda hemen kendini ortaya çıkarıyor. Eğer sizler de henüz bıttım sabunları ile tanışmadıysanız harekete geçmelisiniz. Bıttım sabunlarının çalışma şeklini inceleyecek olursak daha net bir şekilde bu sabunların faydalarını kavrayabilirsiniz.

Saç dökülmeleri ile karşı karşıya kalan hem erkekler hem de kadınlar pek çok kimyasal ürün içeren şampuanlardan ya da ilaçlardan medet umuyor ama her biri sonuçsuz kalıyor. Bu nedenle de insanlar doğal olan ürünlere yöneliyor. Saç dökülmesinin en büyük sebebi saç köklerinin zayıflamasıdır. Peki, saç kökü neden zayıflar? Sağlıklı bir şekilde beslenemediği için zayıflar. Oysaki bıttım sabunu kullanan kişiler saç köklerini ve saç derisini gerekli olan mineral ve vitaminler ile besliyor. Bu sayede de saç köklerinin gelişmesini ve gözeneklerden çok daha büyük bir hal almasını sağlıyor. Böylelikle hiçbir şekilde saç gözeneklerden çıkamıyor ve dökülme son buluyor. Kepek problemi özellikle erkeklerin korkulu rüyası haline geldi. Çünkü kepek problemi erkeklerde kadınlara oranla çok daha fazla görülüyor. Kepek problemi için pek çok şampuan var ama bu şampuanlar da kimyasal ürün içerdiği için ne yazık ki hiçbir şekilde saç derisini nemlendiremiyor. Sürekli olarak kuruyan saç derisi ise pullaşıyor ve dökülmeye başlıyor. Siirt Bıttım sabunu ise bu kepek problemini içerisindeki menengiç yağı sayesinde çözüyor. Saç derisinin nem dengesini yeniden düzenliyor ve kepeği engelliyor.

Sivilceler ve siyah noktalar hem cilt estetikliği hem de cilt sağlığı açısından büyük bir sorundur. Çünkü cildiniz sivilce ile dolu olduğu zaman hem daha çok kirleniyor hem de görüntü olarak hem sizi hem de etrafınızdakileri rahatsız ediyor. Peki, sivilceler ya da siyah noktalar neden oluşuyor? Öncelikle cildiniz yağlıysa o zaman çevredeki tüm tozu ve kiri gözeneklerin içerisine hapseder. Sizler de yüzünüzü yıkayarak bu problemden kurtulacağınızı düşünürsünüz. Ama gözeneklerin içerisindeki bu kirler ancak gözenek genişlediği zaman çıkabilir. Bıttım sabunu faydaları arasında yer alan bu özellik sayesinde sizler de siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin nem dengesini de sağlayan bu sabun sivilce oluşumunu tetikleyen o yağlı tabakayı cildinizden söker atar. Daha fresh ve daha genç bir cilde sahip olmuş olursunuz. Bu sabunları vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz. Yani sadece yüzünüz için değil kollarınız ve bacaklarınız için ya da vücudunuzu nemlendirmek için krem yerine bu sabunlar ile banyo yapabilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr