SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Yollar İle Sağlığınızı Koruyun

Doğal Yollar İle Sağlığınızı Koruyun

Sağlıklı ve daha kaliteli bir hayat yaşamak istiyorsanız o zaman hayatın sizlere her zaman iyi şeyler katmasına izin vermelisiniz. Mesela daha sağlıklı yaşamak için sağlıklı olan her şeye yönelmelisiniz. Bu nedenle de insanlar her zaman hazır olan ürünleri değil daha sağlıklı yaşamanızı sağlayacak olan sağlıklı ve doğal ürünleri kullanmalıdır. %100 doğal ve %100 el yapımı olan bıttım sabunu sayesinde hayalini kurmuş olduğunuz o sağlıklı hayatı sürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aktarlara ya da bazı eczanelere giderek bu sabunları satın almaktır. Sonrasında ise bu sabunlardan bir fayda görebilmek için ise sadece düzenli bir şekilde kullanmanız ve bu sırada da kimyasal içeren ürünlerden uzak durmanız yeterli olacaktır. Ama kimyasal içeren ürünler sıklık ile karşımıza çıktığı için insanlar erişim kolaylığından ötürü bu ürünleri kullanmaya çok daha sıcak bakıyor. Özellikle ambalajlı ve direkt kullanıma hazır olan bu ürünler her zaman hayatı kolaylaştırıyor. Ama hazır ve hızlı kullanım avantajı dahi olsa sizlere gerçekten de çok zarar vereceğini aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Hemen bıttım sabunlarını kullanmaya başlayın ve gözle fark edilir bıttım sabunu faydaları ile hayatınızı garanti altına alabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Faydaları ve Üretimi

Öncelikle bıttım sabunlarının nasıl üretildiğini bilirseniz doğallığından da bir o kadar emin olursunuz. Siirt bıttım sabunu Siirt’te yetiştirilen menengiç meyvelerinin yağlarından elde ediliyor. Bu sabunun içerisinde sadece menengiç yağı, odun külü ve su bulunuyor. Bu nedenle de uzmanlar ve dermatologlar tarafından da ürünün doğallığı kabul ediliyor. Menengiç yağı ve odun külü su ile karıştırılıyor ve çok uzun süre kaynatılıyor. Su buharlaşınca da kazanın dibinde bu sabun kalıyor. Ama bıttım sabunu üretimi yapılırken en önemli bölüm menengiç yağının elde edilmesidir. Çünkü menengiç meyvelerinin toplanması, yıkanması, kurutulması, öğütülmesi ve yoğrulması işlemleri gerçekten de çok zaman almaktadır.

Bu sabun %100 doğal olunca etkileri de bir o kadar fazla oluyor. Özellikle içerisindeki menengiç yağının içinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunuyor. Bıttım sabunu faydaları sıralanacak olursa:

  • Menengiç yağının içerisinde vitamin ve mineraller her zaman saç derisinin ve saç kökünün ihtiyacı olan besinleri barındırdığından saçlar her zaman daha güçlü köklere sahip oluyor. Kök çapı artan saçlar gözeneklerden dökülmüyor ve böylece saç dökülmesi probleminin önüne geçiliyor.
  • Menengiç meyvesinin yağı cildi nemlendirici ve cildin yağ dengesini sağlayıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle de kepek problemi için bu sabun birebirdir. Öncelikle kepeğin en büyük nedeni saç derisinin kurumasıdır. Yani nemlendirildiği takdirde kepek problemi ortadan kalkar. İşte menengiç meyvesi yağı ve odun külü sayesinde saç derisi beslenir ve aynı zamanda nemlenir. Kepek problemi de bu şekilde yok olur.
  • Sivilceler ve siyah noktalar da cildin aşırı yağlı olmasından ve gözeneklerin iri olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de Siirt bıttım sabunu kullanımı bu sorunu çözmek için önemli avantajlar sunuyor. Öncelikle cildin açık olan gözenekleri daha çok açılmalı, içlerindeki kir temizlenmeli sonra da gözenekler daraltılmalıdır. Bıttım sabunlarının sahip olmuş olduğu etkiler bunu sağlamaktadır. Ama gözeneklerin temizlenmesi sivilcelerin yok olmasını sağlamıyor. Bu sivilcelerin yok olması için sivilceler için uygun olan yağlı ciltte kurtulmak gerekiyor. Menengiç meyvesi yağı içerisinde yer alan mineraller sayesinde cildinizin hem PH hem de yağ dengesi sağlanıyor ve sivilceler bir daha karşınıza çıkmıyor.
  • Sadece bu tarz problemlerde değil aynı zamanda yara izi, alerji, kaşıntı, tahriş gibi cilt problemlerinde de bu sabunun etkisi oldukça büyüktür. Özellikle egzama ve mantar gibi enfeksiyon hastalıklar her zaman kaşıntı yolu ile yayılıyor. Bu nedenle de kaşıntıyı önlemek için bir ürüne ihtiyacınız var. Bu da bıttım sabunlarının sizlere sağlamış olduğu başka bir yarardır.
  • Saç bakımı için kuaförlere ne kadar para ödüyorsunuz bilemeyiz ama bu doğal sabun daha parlak ve daha gür saçlara sahip olmak isteyen bayanların ilk tercihi oluyor.
Sizler de daha kaliteli bir yaşam yaşamak, daha uzun süre sağlığınızı kaybetmen sevdikleriniz ile vakit geçirmek istiyorsanız o zaman sadece bıttım sabunlarını kullanm
Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr