SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Saç ve Cilt Sorunlarındaki Mucizesi

Bıttım Sabunu Saç ve Cilt Sorunlarındaki Mucizesi

Doğanın bize sunduğu tüm imkanlar sağlığın korunabilmesi ve uzun ömürde devamı için yararlarını sergilemektedir. İnsanların daha iyi bir yaşamı elverişli kılabilmeler için kimyasallardan uzak durması gerekmektedir. Bu nedenle geçmişin uzun bir tarihinde yüz tutan bıttım sabunu, gelişmiş faydalarıyla günümüze taşınmıştır. Siirt bölgesinde yetiştirilen bıttım sabunu, doğal etkileri, faydaları, yararları ve kimyasal barındırmamasıyla, şifanın gerçek tanımına uymaktadır. Bu sayede saçlardaki kepeklenmeden, beyazlaşan saçların eski rengin kavuşabilmesi, cilt üzerinde çıkan sivilce, mantarlar ve saçların dökülmesinin engelleyen yapısıyla etkili bir işleve sahip olmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu faydaları birer mucize niteliğinde olan ve geçmişten beri sürekli olarak kullanılan bir üründür. Kalitesi, sağlıklı koruması ve her açıdan beklentileri doğru bir şekilde vermesiyle, saç ve ciltten kaynaklı problemler başarılı bir şekilde giderilmektedir.

 • Bıttım sabunu organiktir, kimyasal barındırmaz ve menengiç yağından üretilmektedir.
 • Etkileri her insanda yan etki barındırmayan bir şekilde gerçekleşmektedir. Zararlı değildir aksine faydalarıyla, insanların sorunlarını gidermektedir.
 • Saçların dökülmesini engellediği gibi, kepeklenmeleri de gidermektedir.
 • Ciltteki sivilceleri gideren ve iltihapları önleyen mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır.
 • Kullanımı kimyasal ürünler ile birlikte yapılmalıdır ve saça tam bir etkiyle uygulamaması için iyice köpürtülerek saç derisi üzerinde yumuşak baskıyla uygulanmalıdır.
 • Cildi rahatlatan yapısı, daha iyi bir psikolojinin oluşması ve yüzün bıttım sabunuyla yıkandığında bir ferahlık hissi verir.
 • Güzel kokan yapısı, içeriğindeki doğal öz ve çeşitli faydalarıyla herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Siirt bıttım sabununun tüm özellikleri insanların isteklerini veren bir yapıya sahip olmasıyla gerçekleştir. İnsan müdahalesi sadece üretim safhasında toplanması, kaynatılması ve yapraklarının ayrılmasıyla olmaktadır. Bu nedenle insanlar için sadece doğal bir meyve olan menengicin işlenmesiyle, şifanın has kaynağı insanların kullanabilecekleri dikdörtgen ve daire şeklinde el ile kesilerek hizmetlerine sunulmuştur.

Bıttım Sabunu ve Siirt Bölgesindeki İşlevi

Bıttım Siirt halkı ve ticaret, iş, tatil, ziyaret amaçlı giden insanların bu ürünü tanımasıyla kullanım ağını arttırmıştır. Özellikle bilinen birçok faydası nedeniyle kasa kasa memleketlerinden yaşadığı şehre, bıttım sabunu götüren birçok insan da bulunmaktadır. Bıttım ağacı bu konuda Siirt'in genel geçim kaynağını oluşturmaktadır. Bıttım ağacının aşılanmadığı zamanlarda oluşan menengiç meyvesi ham haldeyken toplanır işlenir ve bıttım sabunu haline getirilir. Bu bıttımlar, aracı kurumlarla internet üzerinden satılır ya da bazı bölgelerdeki fuar, pazar bölgelerinde satılmaktadır. Ayrıca bıttım ağacından fıstık üretilmektedir. Bunun için ağacın aşılanması gerekmektedir. Bu sayede fıstık için gerekli kuruyemiş üretimi de bu sayede sağlanmaktadır. Her iki unsurda insanların genel geçim kaynağını barındırmaktadır. İnternet dahilinde, pazarlar, fuarlar ya da Siirt'e uğrayan insanların bıttım sabununa olan talepleriyle, yanlış adımlar düzeltilerek doğal yöntemlerle çözümler aranmaya başlamıştır. Bunun neticesinde insanlar, saçları ve cilt problemleri için uğraşmak zorunda kalmadan, bıttım sabununu hayatlarına dahil ederek, sorunlarını geride bırakabilmektedirler.

Bıttım sabunu pek çok değere sahiptir ve çok eski çağlara kadar uzandığı bilinmektedir. Eski tarihlerden beri kullanılması ve özellikle erkeklerin uzun saç yapısı içinde dayanıklılığı sağlayan bir yapısını da ortaya koymaktadır. Çünkü bıttım sabunu faydaları saçların köklerini güçlendirdiği ve deriyi beslediği için saç dökülme vakalarını düşürmektedir. Saçların dökülmeden dayanıklı ve diri görünmelerini sağlayarak uzun vadede kullanılabilmelerini sağlamaktadır.

 • Bıttım genel olarak koyu bir rengi vardır ve kokusu için özel bir katkı madde kullanılmamaktadır.
 • Misk kokularını üzerinde taşır ve menengiç meyvesinin kokusu hissedilir,
 • Mikroplardan cildi temizler bu yüzden yüzün, ellerin ve duş sırasında bıttım sabunu kullanılabilmektedir.
 • Kullanımı çoğu yaş için uygundur, yan etki barındırmaz ve doğal olması sebebiyle cildi temizler.

Günümüzde, geçmişte ve gelecekte bıttım ağacının varlığı sürdüğü müddetçe bıttım sabunu üretimi nesilden nesile aktarılacaktır. Bu sayede insanlar şifanın sır olduğu etkileri, açıklayarak kendileri için kullanabileceklerdir. Sağlığın devamı için saçların daha iyi görünmesini ve dökülmelerini önlemek için bıttım sabunu vazgeçilmez bir üründür.

 • Siirt bıttım sabununu kullanmak basittir.
 • Farklı bir ürünle bilrikte kullanılmaması gerekmektedir.
 • 2 günde bir saçların bıttım sabunuyla yıkanması kısa vadede saçlardaki değişimi ortaya koyacaktır.
 • Bol köpük yapılması saç derisine uygulanması, etkisinin alınabilmesi için yeterli olmaktadır.

Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr