SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Kültürel Bir Şifa

Bıttım Sabunu Kültürel Bir Şifa

Değerli bir kültürün izlerini taşıyan bıttım sabunu, Türkiye'de önemli bir şifa kaynağı olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi ağırlıklı kullanılmaktadır. Bıttım sabunu çeşitli faydaları, içerikleri, sağlık etmenlerini bünyesinde barındıran doğal bir mucizedir. Bu mucize bir insanın şifayı, saçları ve cildi için bulabilmesini sağlamaktadır. Kültürel bir şifa olmasının yanı sıra uzun bir mazisi olan bıttım sabunu, gerçek etkili bir doğal bir ürün olarak, insanların sorunlarına çare olmaktadır. Asırlardır kullanıldığı tarihi kaynaklar ile sabitlenmiştir ve günümüzde Siirt bölgesinde üretimi yapılarak kullanılmaktadır.

Bıttım sabununun doğal içeriği menengiç yağının işlenmesi, kurutulması ve belirli kalıplara dökülerek el ile kesilmesiyle ortaya çıkmıştır. Kimyasal barındırmadan kullanılabilme özelliği sayesinde bıttım sabunu her açıdan beklentilerin büyük bir kısmını insanların yararına bir etkiyle sağlamaktadır. Çünkü Siirt bıttım sabunu;

 • Kimyasal barındırmayan,
 • Otomatik makineler aracılığıyla üretilmeyen,
 • Çok satılsın ya da daha uzun dayansın gibi düşünceler yüzünden madde kullanılmayan

tamamen kimyasal düşmanı olan, doğal bir ürün olmaktadır. İnsanlar günümüzde bıttım sabununu kendi sağlıklarının devamı için kullanmaktadırlar. Sağlıklı bir yaşamın elverişli bir şekilde sürdürülebilmesi ve bıttım sabunu yararlarının iyi bir şekilde alınabilmesi için büyük bir kitle bu ürünü kullanmaktadır. Fakat bıttım sabunu insanlara kapalı bir ürün değil, sadece insanların özelikle batı bölgelerinde kimyasala olan alışkanlarıyla doğal olan ürünlerden uzaklaşmalarına neden olmuştur.

Faydaları bakımından bıttım sabunu hakkında söylenebilecek özellik oldukça fazladır. Üretim safhasının yabani fıstık ağacının aşılanmamış meyvelerinin olgun olmayan halinin toplanması, kurutulması ve kaynatılması işlemlerinin her birinin olumlu sonuçları bulunmaktadır. Bu sonuçlar, deri rahatsızlıkları, iltihaplanmalar ve mikropların vermiş olduğu zararlar başta olmak üzere gideren yapısıyla kullanılmaktadır.

Genel olarak faydaları, bir insanın doğumundan beri koruyarak önem verdiği ive yüzünün siması olan saçlardan başlamaktadır.

Bıttım Sabunu Saçlara Olan Şifası

Saç konularında erkek ya da kadınlar çeşitli sorunları sürekli olarak yaşamaktadır. Özellikle saç dökülmeleri problemleri, kadın ve erkekte, saç derisi rahatsızlıklarında olduğu gibi psikolojik etmenler ve kimyasal şampuanların etkileriyle de gerçekleşmektedir. Siirt bıttım sabunu saç konusunda doğal bir formüle sahiptir ve bu doğal formül insanlara şifa olarak aktarılmaktadır. Bıttım sabununun saçlara etkileri ve sorunları çözmedeki görevleri;

 • Saçlardaki kaşıntıyı ve kepeklenmeyi önlemektedir.
 • İstenmeyen ve son derece moral bozucu olan saç dökülmelerini durdurmaktadır.
 • Saç derisini bakterilerden ve diğer zararlı mikroplardan temizlemektedir.
 • Saç köklerini güçlendirmekte, zayıf saçlara kuvvet vererek, canlı görünmelerini sağlamaktadır.
 • Beyaz saçlara güç vermesi ve saçların kişinin yapısına uygun rengine dönmesinde yardımcı olur.
 • Saçları tamamıyla besler ve saç konusunda oluşabilecek problemlerin etkin bir şekilde giderilmesini sağlar

Tüm bunlar saç konusunda sıkıntı çeken ve sürekli çözüm arayışları içerisinde olan kişiler için, doğal bir şifayı kapsamaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu faydaları ikinci plana atılmayacak kadar barizdir ve sağlığına önem veren insanlar alışkanlıklarını değiştirip bıttım sabunu kullanmaya başlamışlardır. Bıttım sabununun önemi, kültürel bir şifası ve nesillerden beri günümüze bozulmadan aktarılmasıyla, insanların bilmediği fakat her zaman var olan bir ürünün varlığının başarılı bir şekilde somut göstergesini oluşturmaktadır.

Bıttım Sabunun Cilde Olan Şifası

Cilt sorunları, rahatsızlıkları ve ergenlik döneminde başlayan sivilcelere kadar çeşitli problemlerin konusu olmaktadır. Sürekli bir doktora görünmek, ilaçlar kullanmak ya da kremler sürmek yerine doğal olan bir tercih, yüzlerin bakımı konusunda etkili bir çözüm getirmektedir. Bıttım sabunu genel faydalarından bir tanesi de cilt problemlerine karşı bir şifasıdır. Bu yüzden bıttım sabununu kullanan bir insan;

 • Yüzünde ya da vücudundaki diğer bölgelerinde oluşabilecek sivilce, siyah noktalar ve mantarlardan arınmaktadırlar.
 • Vücut üzerindeki tahriş ya da kızarıklıkların oluşmasını engeller,
 • Sedef hastalıklarına karşı etkilidir.
 • Vücut üzerinde çeşitli iltihaplanmalara karşıda mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır.
 • Cildin yüzeyindeki ölü deriyi kaldırır ve tam bir sağlık açısından beklenileni doğru bir şekilde vermektedir.

Bunun gibi birçok özellik, Bıttım sabununun mucizesini, şifasını ve doğal yapısını göstermektedir. Bu nedenle sağlığın önemini savunan ve bunu kendisi olmak üzere ailesi için isteyenler bıttım sabunu kullanarak, birçok sorunlarından kurtulabilmektedir. Bu sayede geçmişten bugüne taşınan kültürel şifa da yararını, en güzel bir şekilde taşımış olmaktadır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr