SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunlarının Doğallığı

Bıttım Sabunlarının Doğallığı

Pek çok insan yoğun iş ve hayat temposunda o kadar çok yoruluyor ki hazır reyon ürünlerini hayatlarının baş köşesine koyuyor. Ama bu reyon ürünleri raf ömürleri uzun olsun diye koruyucu maddeler içeriyor. Tabi ki de bu koruyucu maddeler de her zaman kimyasal içerikli oluyor. yani sizler hayatlarınızı kolaylaştırmak için bu hazır reyon ürünlerini kullanırken kendi sağlığınıza ve yaşam kalitenize zarar veriyorsunuz. Bunun yerine hayata çok daha fazla değer vermeli ve daha doğal olan ürünleri tercih etmelisiniz. Gıda söz konusu olduğunda insanlar bazen hassas davranıyor ve organik ürünleri tercih ediyor. ama konu kişisel temizlik olduğunda insanlar ne yazık ki hiç de hassas davranmıyor. Oysa cildiniz en değerli organlarımızdandır ve bu organa zarar gelmesi diğer tüm organlarımızı etkiler. Yani ne olursa olsun cildimize iyi bakmamız gerekiyor. Bunu sağlamak için ise reyon ürünleri kullanmaktan vazgeçmek gerekiyor. Bu ürünlerin içerisindeki kimyasal maddeler ne yazık ki cildi tahriş ediyor ve istenmeyen rahatsızlıkların temelini oluşturuyor. Bu nedenle de %100 doğal olduğu kanıtlanmış olan bıttım sabunu kullanımı her yerde arttırılmalıdır.

Üretimi Zor Etkileri Fazla

Doğal bir ürünün üretim aşamalarına bakıldığında hiçbir evrede kimyasal ürün kullanılmamalıdır. Çünkü kimyasal tek bir madde bile bu ürünün içerisinde yer alıyorsa %100 doğaldır denilemez. Bıttım sabunlarının üretim aşaması tamamen el işidir ve içerisinde de çok sınırlı malzemeler yer alır. Siirt bıttım sabunu olarak da anılan bu sabun bu adı Siirt’te üretildiği için almaktadır. Öncelikle bu bıttım ağaçları sadece burada üretiliyor ve Eylül ayında meyve veriyor. Bu meyvelere de halk arasında menengiç meyvesi adı veriliyor. Bu meyveler toplanıyor ve ayıklanıyor. Sonrasında da tozları gitsin diye yıkanıp 10 gün güneş altına seriliyor. Tamamen kuruyan bu meyveler taş değirmende öğütülüyor ve sonra da toz haline getiriliyor. Toz haline gelen bu meyveler su ile yoğrulduğunda ortaya yağ çıkıyor. Zaten bıttım sabunu bu yağdan oluşuyor. Yağ, su ve odun külü bir kazan içerisine alınıyor. 24 litre su buharlaşana kadar kaynatılıyor. Sonuçta bıttım sabunları oluşuyor ve bu sabunlar katılaşınca da kesilip paketleniyor.

Pek çok insan bu sabunları kullandığını ama bir etki görmediğini iddia ediyor. ama bu ürünlerinin yanında aynı zamanda kimyasal içeren ürünler de kullanırsanız sağlık kazanmak ne yazık ki zor olur. Bu nedenle de bu ürünleri kullanırken başka hiçbir ürün kullanmamalısınız. Bıttım sabunu faydaları kısa süre içerisinde kendini gösterecektir.

  • Bir kere saç dökülmesi probleminiz varsa bundan kurtulacaksınız.
  • Artık kıyafetleriniz üzerinde kepekler görmek zorunda kalmayacaksınız.
  • Sivilceli suratınızı makyaj ile kamufle etmek durumundan kurtulacaksınız.
  • Sert ve dökülen cildinizin yerini yumuşak ve pürüzsüz bir cilt alacak.
  • Saçlarınız bugüne kadar olmadığı kadar sağlıklı, gür ve parlak olacak.

İnsanlar neden bıttım sabunlarını kullanmalıyım diye bir soru sorduğunda bu sorunun cevabı oldukça uzun bir liste oluşturuyor. Öncelikle saç dökülmesi problemi Türkiye’nin en önemli cilt problemlerinin başında yer alıyor. her kadının ve her erkeğin saçları dökülüyor ve ileri derecede gerçekten de büyük problemlere neden olabiliyor. İnsanlar besleyemedikleri saçları döküldüğünde üzülüyor ama onları güçlendirmek için hiçbir şey yapmıyor. Oysa bıttım sabunu faydaları sayesinde saç köklerinizi güçlendirmeniz hiç de zor bir durum değildir. Böylelikle sizler de herkesin korktuğu o ciddi hastalıktan kurtulabilirsiniz. Bu sabun sayesinde sadece saç dökülmesinden kurtulmak ile kalmıyor aynı zamanda da daha gür ve daha parlak saçlara da sahip oluyorsunuz.

Saç ve saç derisi problemlerinde bir diğeri ise kepektir. Kepek genellikle erkeklerde de görünse kadınlar için de ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Eğer sizler de kepek problemi ile baş edemiyorsanız o zaman bıttım sabunlarını kullanmaya başlamalısınız. Çünkü Siirt bıttım sabunu saç derisini besler, onu nemlendirir ve PH değeri ile yağ dengesini sağlar. Bu sayede de saç deriniz bir daha asla dökülmesine neden olacak kadar kurumaz. Sizler de ömür boyu kepek probleminden kurtulursunuz. Aynı zamanda sivilceler için de bu sabun paha biçilemez bir çözüm kaynağı olduğu için ağır ilaçları kullanmanıza gerek kalmaz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr