SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

%100 Doğal İçeriği İle Bıttım Sabunu

%100 Doğal İçeriği İle Bıttım Sabunu

Kaliteli bir yaşam sürmek için her zaman yediğiniz, içtiğiniz, giydiğiniz ve sürdüğünüz her şeyi doğalını tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü doğal olan her şey vücudunuz ile uyum gösterirken kimyasal ürünlerin kullanıldığı her türlü ürün sağlığınız açısından tehlike oluyor. pek çok insan kimyasal ürün kullanımını ne yazık ki azaltamıyor. Oysaki pek çok uzman hem televizyonlardan hem de gazetelerden sürekli olarak kimyasal madde içeren ürünlerden uzak durulması gerektiğini vurguluyor. Eğer sizler de bu maddeleri kullanmaktan vazgeçerseniz hem daha uzun hem de çok daha sağlıklı bir hayat sürmüş olacaksınız. Öncelikle cildinizin sürekli olarak kötü etkilere maruz kaldığını unutmamalısınız. Yani cildiniz için her zaman en iyisini amaçlamalısınız. Bunun tek yolu da kimyasal içeren şampuan, sabun ve saç kreminden vazgeçmek ve doğal bıttım sabunu ile yaşamaya alışmaktır. Üstelik menengiç meyvesinden yapılan bu sabunun hoş kokusu da bulunuyor. Pek çok faydası olan bu sabunu kullanarak sizler de çok daha kaliteli bir hayat sürebilirsiniz. Bunun için en yakın aktara ya da eczaneye gitmeniz de yeterli olacaktır.

Bıttım Sabunlarının Etkileri ve Üretim Aşaması

Doğal olan ürünlerin doğallığını nasıl anlarsınız? Üretim aşamasında içerisinde hiçbir kimyasal madde, koruyucu içermiyorsa o ürün doğaldır. Siirt bıttım sabunu üretim aşamasında içerisine hiçbir şekilde kimyasal girmiyor. Öncelikle sadece Siirt’te yetiştirilen bıttım ağaçlarından menengiçler toplanıyor. Yıkanıp kurumaya bırakılan menengiç meyveleri daha sonra değirmene götürülüyor ve burada toz haline getiriliyor. Daha sonrasında da bir kabın içerisinde bu toz ılık bir su ile 2 saat boyunca hiç durmadan yoğruluyor ve sonunda menengiç yağı ortaya çıkıyor. Bu yağ, su ve sabunlaşma tepkimesini başlatmak için odun külü bir araya getiriliyor ve kaynatılıyor. Su buharlaşınca da geriye sadece bıttım sabunu kalıyor. Bu sabun önce donduruluyor sonra da dilimlenerek paketleniyor. Görüldüğü üzere bu aşamaların hiçbir bölümünde, hatta sabunlaşma tepkimesini başlatmak için bile kimyasal ürün kullanılmıyor. Bu nedenle de piyasada %100 doğal ürün olarak her zaman bu sabun yer alıyor.

Bu ürünleri kullanan insanların etkilerini görebilmesi için düzenli kullanması gerekiyor. Yani bugün bu sabunlar ile bakım yaparken yarın kimyasal kullanmamak gerekiyor. Eğer bu ürünü düzgün bir şekilde kullanıyorsanız o zaman kısa bir zaman içerisinde:

  • Saç dökülmelerinin önüne geçmiş olacaksınız.
  • Saç deriniz dökülmeyecek yani kepek probleminden kurtulmuş olacaksınız.
  • Sivilceler ya da siyah noktalar artık korkulu rüyanız olmaktan çıkacak.
  • Cildiniz her zaman pürüzsüz ve yumuşacık olacak her zaman güzel bir kokunuz olacak.
  • Kaşıntılı bir bölgeniz varsa bu sabun sayesinde bu kaşıntıdan da kurtulacaksınız.
  • Saçların seyrekse ya da parlamıyorsa o zaman kısa bir süre içerisinde saçlarınız da parlayacak ve gürleşecek.

Siirt bıttım sabunu kullandığınız zaman içerisinde yer alan menengiç meyvesi yağı sizlere büyük bir katkı sağlayacaktır. Zaten bu sabunun tüm faydası bu yağda gizlidir. Öncelikle saç dökülmesi saç köklerinin beslenememesi durumunda küçülmesi nedeni ile ortaya çıkan, çok önemsenmediği halde ciddi bir cilt problemidir. Bu nedenle de tedavi edilmesi gerekmektedir. Elbette ki pek çok ilaç bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor ama dermatologlar alternatif tıp adı altında bu bıttım sabunlarını da öneriyor. Bıttım sabunu faydaları sıralanacak olursa liste oldukça uzun olacaktır. çünkü sadece saç dökülmesinde değil, aynı zamanda kepek probleminin çözümünde de bu sabunların yeri büyüktür. Saç derisi kurur ve nemini kaybederse o zaman ne yazık ki saç derisi pul pul oluyor ve dökülmeye başlıyor. Bu nedenle de hemen cildin nemlendirilmesi ve yağ dengesinin sağlanması gerekiyor. Bunun için ise gerekli olan tek şey bıttım sabunlarıdır. Çünkü bıttım sabunu faydaları bu yağ ile kendini göstermektedir. Sivilce ve siyah nokta durumlarında da durum aynıdır. Cilt aşırı yağlı ise o zaman sivilceler için iyi bir konak oluşturuyorlar. Bu nedenle de bu yağdan arınmak gerekiyor. Burada bıttım sabunları devreye giriyor ve cildin nem dengesi korunuyor. Gözeneklerin içerisinin temizlenmesi ve sonra da gözeneklerin kapanması da yine bu yağ sayesinde oluyor. böylelikle daha sağlıklı bir cilt sizleri karşılıyor.

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr