SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğanın Kalbinden Gelen Ferahlık Bıttım Sabunları

Doğanın Kalbinden Gelen Ferahlık Bıttım Sabunları

Cildimizin rutin temizlik aşamaları esnasında kullanacağımız ürünlere her daim dikkat etmek zorundayız. Özellikle de bu ürünlerin herhangi bir kimyasal maddeden uzak oluşu, bizlere sağlık açısından çok büyük katkılar sağlayabilmektedir. Ancak günümüzde bu tarz doğal bir ürün bulmak oldukça zorlaşmaktadır. Ki kozmetik sektörü de bu durumun önüne set çekmekte olan en büyük etmendir. Ancak, bıttım sabunu son zamanlarda, adını cilt hastalıklarına sağlamış olduğu faydalar ile duyurmaya başlamıştır. Zira derin bir geçmişe sahip olan bıttım sabunu faydaları günümüzde çok daha kalın bir ses tonuyla lanse edilmeye çalışılmaktadır. Nitekim, menengiç bitkisi ile çitlembik yağından üretilmekte olan Siirt Bıttım sabunu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nin belki de en meşhur şifalı ürünüdür. Tabi bu şifanın arkasında ki en büyük baş rol de, bu sabunu üreten maharetli ellerdir. Öncelikle bıttım sabunu üretim aşamaları bakımından öyle çok kısa bir süreç ile gerçekleşmediğini bilmenizi isteriz. Bazı zamanlarda günlerce süren bir çalışma aşamasına sebebiyet veren bıttım sabunun da, birbirinden farklı şifa kaynakları bulunmaktadır. Ki bıttım sabunu faydaları sayesinde de bu ürün yerel pazarların dışarısına çıkmayı başararak uluslararası bir pazarlama ağına da dahil olmuştur. Ancak bıttım sabunu faydaları olarak kişiye sağlamış olduğu pek çok etkinin düzenli bir kullanım dahilinde kendisini göstereceğini de bilmenizi isteriz. Üstelik bunun için de çok fazla beklemenize de gerek duyulmamaktadır.

Cildiniz İçin Bıttım Sabunu

Öncelikle Siirt bıttım sabunu yapılış bölgesi Güneydoğu Anadolu, ana merkezi ise Siirt şehridir. Ancak bu sabunun Mardin yöresi halkı tarafından da üretilmekte olduğunu bilmenizi isteriz. Lakin bıttım sabunun ana vatanı neresi diye soracak olursanız, sizlere vereceğimiz cevap Siirt olacaktır. Uzun uğraşlar ile elde edilen Siirt bıtım sabunu dahilinde de, farklı olanı bütün teninizde ve en özel bir ferahlama hissi sayesinde yaşayabileceksiniz. Bunun için de bu sabunun faydaları ile birlikte kullanma aşamasında dikkat etmeniz gereken ana hususları iyi bilmeniz gerekmektedir. Bizler ise sizlere öncelikle bıttım sabunu faydaları konusuna değinmek istiyoruz. Nitekim, pek çok deri hastalığına çare olan bıttım sabununun faydaları saymakla bitmez. Mevcut faydalar da şu şekildedir;

  • Bıttım sabunu saç derisinin en içerisine ulaşmayı başararak, uzun zamandır düzensiz nefes alan tüm gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. Böylece de saçlarının birer ikişer dökülmesine seyirci kalan pek çok erkek, eski ve güçlü yapılı saç tellerine kavuşmaktadır.
  • Dökülmeleri önlemek ile birlikte, Siirt bıttım sabunun kel kalan erkeklerin eski saçlarına yeniden kavuşmasına da yardımcı olacağını söyleyebiliriz.
  • Vücudun belli başlı bölgelerinde meydana gelen, sedef, egzama, mayasıl, mantar, akne ve ergenlik sivilcesi gibi, kişiyi hem sağlıksal hem görünüş bakımından zora sokan pek çok cilt hastalığını en kısa zamanda ortadan kadırabilecek güçlü bir etkiye sahiptir.

Özellikle de, bu sabunun cilt rahatsızlıklarına sağlamış olduğu etki bir hayli fazladır. Sedef gibi insanı her açıdan sıkıntılı bir konuma sokan hastalıktan düzenli bir bıttım kullanımı sayesinde kurtulabilirsiniz. Ancak bu sabunu kullanırken başka bir ürün kullanımından mutlaka kaçınmanız gerekmektedir. Öyle ki, teninizle temas edecek olan herhangi bir yabancı ürün, bıttım sabunun sağlayacağı etkinin önüne geçebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra bıttım sabununun kullanımının dozunu da çok fazla arttırmamak gerekmektedir. İki bir duş esnasında, düzenli olarak da sabahları yüzümüze uygulayacağımız bu sabun terapi aşamasında, bıttımı vücudumuza iyice ovalayarak yedirmelisiniz. Zira içerisinde bulunan sert yapılı içeriklerinden dolayı da bu sabunun öyle hemen köpürmeme özelliği vardır.

Son olarak bıttım sabunlarının kilo ve tane olarak satıldığını bilmenizi isteriz. Kilosunun ortalama 35 ile 40 TL arası şekillenmiş olduğu bıttımı tane ile alma olanağınız bulunmaktadır. 4 ya da 5 lira olan tane bıttım sabunlarını ilk denemeye başladığınız andan itibaren büyük bir ferahlama hissiyatı yakalayacaksınız. Bu hissiyattan asla kopmak istemeyeceğinizin teminatını verebiliriz. Öte yandan bıttım sabununu internet üzerinde sipariş ile, pazarlardan ve yetkili aktar dükkanlarından rahatlıkla satın alabilirsiniz. Piyasa da özellikle de son zamanlarda türeyen sahtelerinden de olabildiğince uzak durabilmek adına iyi bir araştırma ve bir bilene danışmanızda fayda vardır. Doğa ile gelen mucize bıttım, sizlere çok iyi gelecektir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr