SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İle Tanışın Vücudunuz Rahat Etsin

Bıttım Sabunu İle Tanışın Vücudunuz Rahat Etsin

Bıttım Sabunu ile hala tanışmadıysanız temizlik ve cilt bakım konusunda çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Tamamen yerli üretim olan Bıttım sabunu, dünyada sadece Siirt’te üretilmektedir. Üretimi ise tamamen doğal yollarla yapılmaktadır. Yani Bıttım sabunu fabrikalarda veya atölyelerde değil, bizzat yöre halkı tarafından açık alanlarda yapılır. Hem kendi ihtiyaçlarını karşılar hem de dünyanın çeşitli yerlerine bu Bıttım sabunu mucizesini gönderirler. Bıttım sabunu da bu toprakların kıyıda köşede kalmış özel ürünlerinden bir tanesiydi. Anadolu’nun değişik yerlerinde hiç bilinmedik o kadar farklı ürünler ve o kadar farklı doğal lezzetler var ki bunlar, çeşitli imkânsızlıklardan gün yüzüne çıkartılmıyor.  Fakat modern insanın her alanda doğal ürünlere dönmesi sonucu gizli kalan özel ürünlerden olan Siirt Bıttım sabunu artık dünya pazarında yerini almaya başladır. İki bin yıllık bir tarihi olan Bıttım sabunu ilk olarak Sümerler tarafından bulunmuş ve kullanılmıştır. Ananevi bir gelenek olarak da Siirt bölgesinde günümüze kadar gelmiştir. Bu sabun hem temizleyici ürün hem de vücut bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Vücuda tam bir nemlilik ve bakım veren Bıttım sabunu, aynı zamanda saç bakımını da eksiksiz olarak yapmaktadır. Her yaştan insanın kullanabileceği Bıttım sabunu özellikle bebeklere önerilmektedir. Piyasada satılan birçok bebek şampuanı ve sabunu içindeki kimyasallar ile bebeklerin tenlerine zarar vermektedir. Fakat Bıttım sabunu faydaları ve içeriğindeki doğal özler ve menengiç yağının etkisiyle bebeklerin ciltlerini besleyerek ultra temizlik sağlamaktadır.

  • Bıttım sabunu faydaları ile deneyenleri şaşkına çevirmektedir. İlk başta kimse bu kadar etkili olamayacağını sana de düzenli bir kullanımdan sonra vücutlarında olan olumlu gelişmeler ile Bıttım sabununa hayranlık duyuyorlar.
  • Bıttım sabunu sayesinde terlemeden kaynaklı ter kokuları yok oluyor. İçeriğindeki doğal aroması sayesinde ter kokusunu bastıran Bıttım sabunu aynı zamanda ter kokusunun oluştuğu bölgelerde hiçbir şampuanın yapamayacağı temizliği yapmaktadır.
  • Bıttım sabunu ile vücutta meydana gelmiş olan tüm sivilceler yok olmaktadır. Düzenli kullanım ile sivilceler önce kurumakta sonra ise kaybolmaktadır. Üstelik kaybolan bu sivilcelerin yerlerinde hiçbir iz kalmamaktadır.
  • Sivilcelerin yanı sıra ise yüzde ve burun kenarlarında oluşan siyah noktalar ve akneler de tamamen kaybolmakta ve bir daha asla çıkmamaktadır.
  • Saç bakımında ise derinin rahat nefes almasını sağlayan Bıttım sabunu saç dökülmesinin tamamen önüne geçmektedir. Özellikle kırılarak dökülme ve yıpranmaya karşı yoğun bir koruma oluşturan Bıttım sabunu kepek oluşumunu da engellemektedir.
  • Bıttım sabunu faydaları arasında ise en mucizevi yön şudur ki; Bıttım sabunu saç beyazlamasını önlemektedir. Uzun yıllar Bıttım sabunu kullanan kişilerin saçları normalden daha geç yaşlarda beyazlamaktadır.
  • Bıttım sabununun bu saydığımız faydaları tamamen dermatologların yaptıkları testler sonucu ortaya çıkmıştır. Hala üzerinde incelemeler yapılan Bıttım sabununun bilmediğimiz daha onlarca faydası olabilir.

Aynı Kalitede Yarar Sağlayan Başka Hiçbir Ürün Yoktur

Siirt Bıttım sabunu hazırlık aşaması ise tamamen nesilden nesile aktarılan bir işlem zinciri olmaktadır. Günümüzde bu kültürü gerçekleştiren çok az kişi kalmış olsa da Bıttım sabunu hiçbir zaman yok olmayacak ve her zaman insanlara şifa dağıtmaya devam edecektir. Bıttım sabunu; Bıttım ağacının verdiği meyvelerden elde edilmektedir. Normalde yiyecek olarak tüketilmeyen bu meyvelerin hasat zamanı Haziran ayıdır. Fakat Bıttım sabunu olacakları için bu yemişler Haziran ayında toplanmaz ve güneş altında bırakılır. Bu yaş meyveler Temmuz ayı ortalarına kadar dallarına kalır ve güneşin de etkisiyle kuruyemiş halini alır. Bu halleriyle toplanan Bıttım yemişleri değirmenlerde öğütülür ve yağları imbiklerden geçirilerek, kostikler ile birlikte kazanlarda kaynatılır. Uzun saatler kaynatma ve karıştırma işleminden sonra istenilen kıvam yakalanınca kalıplara alınan Bıttım sabunları uzun bir süre kalıp içinde güneş altında bekletilir ve güneşin tüm yararlı vitaminlerini içeriğine alması sağlanır. Belli gramaj ölçülerinde kesilen Bıttım sabunu paketlenerek hem Türkiye’nin hem de dünyanın her bölgesine gönderilir. Tamamen doğal yollarla ve içinde hiçbir katkı maddesi olmadan yapılan ve kullanıma sunulan Bıttım sabunu piyasada satılan ve insanların kullandığı sabun ve şampuanlardan on kat daha fazla yarar sağlamaktadır. Piyasa ürünlerinin içindeki kimyasal karışımlarının hiçbiri Bıttım sabununda bulunmamaktadır. Bundan dolayı da Bıttım sabununun sağladığı yararı ve kaliteli temizlenme ile vücut bakımını Hiçbir piyasa ürünü sağlayamamaktadır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr