SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Yoksa Siz Hala Bıttım Sabunu Kullanmadınız Mı?

Yoksa Siz Hala Bıttım Sabunu Kullanmadınız Mı?

Kullandığınız sabun ve şampuan gibi vücut temizleme ürünlerine ne kadar güveniyorsunuz? Bu ürünlerin içindeki kimyasal maddeleri biliyor musunuz? Gerek vücut sağlığına gerekse saç sağlığına ne kadar zararları dokunduğu konusunda bir fikriniz var mı? İnsanlar artık 21. Yüzyılda her şeyin doğallığını aramaktadır. Doğal olan ürünler hem insan sağlını korurken aynı zamanda yaşam standartlarını da yükseltmektedir. Peki, vücut temizleme ürünlerinde neden doğal ürünler olmasın? Dünyada sadece Anadolu’da üretilen Siirt Bıttım sabunu vücut temizliğinin en doğal ve sağlıklı halini sunmaktadır. Her türlü doğal ürünün yetiştiği bereketli Anadolu toprakları yeme içmeden yıkanmaya kadar her şeyi direkt olarak doğadan almaktadır. Anadolu insanı bu yüzden bu kadar sağlıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Eğer Bıttım sabunu kullanmadıysanız ve bu mucizevi ürün hakkında bilginiz yoksa bu yazılanlar sayesinde yepyeni bir vücut temizleme ve bakım ürünü ile tanışmış olacaksınız. Aslında Bıttım sabunu Anadolu’da Sümerlerden beri iki bin yıldır kullanılagelmektedir. Bu ürün Bıttım meyvesinin kuruyemiş haline getirilmesiyle ortaya çıkmaktadır ve Bıttım meyvesi dünya üzerinde sadece Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişmektedir. Rivayete göre ise Sümerler Eski Yunan ve Mısır uygarlıkları ile ticaretinde bu Bıttım sabunlarını kullanırlarmış. Tüm Helen Kültürü Bıttım sabununa aşinadır. Fakat kozmetik sanayinin gelişmesi ve dünyada hatırı sayılır bir pazar payının oluşması ile birlikte doğal temizleme ürünü olan Bıttım sabunun geri kalmasına ve tanıtılmamasına neden olmuştur. Bu mucizevi ürün de sadece Türk topraklarında Siirt bölgesinde kullanılır olmuştur. Fakat artık bilinçlenen insanlar her türlü üründe olduğu gibi temizlenme ürünlerinde de doğallığı arayarak Bıttım sabunu kullanmaktadır. Bıttım sabunun faydaları arasında hem temizleme özelliği vardır hem de cilt ve saç bakım özelliği vardır. Tamamen el emeği ile yapılan bu ürünün yapılış aşamasına bakmak gerekirse, şöyle bir imalat gerçekleşmektedir.

  • Haziran ayı itibariyle olgunlaşan Bıttım ağacı meyveleri, toplanmaz ve kurumaya bırakılır. Bu meyveler Temmuz sonu gibi kuruyemiş haline gelir ve dallardan düşmeye başlar. Bu evrede toplanan Bıttım yemişleri değirmenlerde ve taş dibeklerde günlerce damıtılır.
  • Bu damıtma işleminden sonra ise çıkan yağlar ve meyvenin özleri büyük kazanlarda toplanır ve yaklaşık olarak 10 saat ile 20 saat arasında kaynatılır.
  • Kaynama işlemi sırasında başında sürekli birinin bulup kazanı karıştırması gerekir. Bu kadar saat özel bir emekle karıştırılan Siirt Bıttım sabunu istenen kıvama gelince kalıplara dökülerek evlerin çatılarında, yöre insanın deyimiyle damlarda kurumaya bırakılır. Uzmanların yaptığı araştırmalarda bu kurutma işlemleri sırasında Bıttım sabunu güneşin tüm D vitaminlerin alarak içerisinde depolarmış.
  • Kalıpların içinde kuruyan Bıttım sabunları belli gramajlarda kesilerek paketlenir ve satış için hazır hale getirilir. Yapılan tüm Bıttım sabunları kesinlikle satışa gönderilmez. Yöre halkı yıllık sabun ihtiyacını sadece Bıttım sabunundan karşılar. Hem vücut temizliğinde hem çamaşır yıkamalarında hem de bulaşıkların yıkanmasına sadece Bıttım sabunu kullanılır.
  • Görüldüğü üzere Bıttım sabunu üzerinde hiçbir kimyevi işlem uygulanmadan ve hiçbir fabrikasyon sürecinden geçmeden iki bin yıl önce nasıl yapılıyorsa şimdi de aynı şekilde yapılmaktadır. Bu da Bıttım sabununda doğal mucizevi bir özellik sağlıyor.

 

Saç Dökülmesini Engellemek İçin Formülü Yanlış Yerde Aramayın

Bıttım sabun faydaları bu özenli çalışma ve doğallığı sayesinde ortaya çıkmaktadır. Bıttım sabunu ile yapılan vücut temizliklerinde asla ter kokusuna rastlanmamaktadır. Kısa süreli yıkanmalarda bile tam ve etkili bir temizlik göstermektedir. Bıttım sabunu hem vücut bakımı hem de saç bakımı sağlamaktadır. Özellikle saçları dökülen kişiler, saç bakım ürünlerine onca para vermeden önce Bıttım sabunu kullanmaları gerekir. Hem uygun fiyatlı hem de % 100 saç dökülmesinin önüne geçmektedir. Doğal yapısı ve özel içeri sayesinde saç diplerini besleyen Bıttım sabunu saç köklerine ve saç derisine her türlü bakımı özenle yapmaktadır. Saç derisinde bulunan gözenekleri açan ve saçın sürekli hava almasını sağlayan Siirt Bıttım sabunu, koparak saç kırılmalarına ve dökülmelere karşı da birebir önlem sağlamaktadır. Saç yıpranması ve kırılması tamamen dışsal etkilerden kaynaklanmaktadır. Yani şehrin tozundan ve pisliğinden Bıttım sabunu ile yıkamalarda ise tamamen pislikten arındırılan saçlar hem nemlilik hem de canlılık kazanmaktadır. Unutmayın her derdin devası doğada mevcuttur. Doğada olan devalardan biri de Bıttım sabunudur. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr