SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Temizliği Bakım İle Birleştiren Bıttım Sabunu

Temizliği Bakım İle Birleştiren Bıttım Sabunu

Beden temizliği insan sağlığı için son derece önemlidir. Çünkü gerektiği gibi temizlenmeyen ve hijyen sağlanmayan bedenlerin belli bölgelerinde bakteri üremesi çok fazla olacaktır. Aynı zamanda etrafa yayılacak kokulardan da diğer insanlar çok rahatsız olacaktır. Ter özellikle yaz aylarında herkesin problemi olmaktadır. Kullandığınız şampuanlar ve sabunlar ter sorununu ne yazık ki götüremezler. Banyodan çıktığınız anda terlemeye başlarsınız ve ter kokusu hissedersiniz. İnsanlar bunu genellikle hava sıcaklığına bağlarlar fakat bu hava sıcaklığından değil kullanılan şampuan veya sabunun kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır. Çünkü vücuttaki ter oluşturan bölgeleri özellikle de koltuk altlarını yeterince temizleyemezler. İçlerindeki kimyasal maddeler sadece köpürtme özelliği verir fakat temizleme özellikleri zayıftır. Peki, vücudu tam anlamıyla temizleyecek temizlik ürünü nedir? Hiç, Siirt Bıttım sabunu kullandınız mı? Kullananlar bilir ki Bıttım sabunu ile temizlenen vücutlarda asla ter kokusu olmaz. Vücut temizliği tam yapıldığı için günlerce banyo yapılmasa bile vücut kirliliği oluşmayacaktır. Şuan sadece Türkiye değil dünyanın dört bir tarafında kullanıcısı olan Bıttım sabunu doğa harikası bir üründür. Sadece vücut temizleme ürünü değil aynı zamanda cilt bakımı ve saç bakım ürünü olarak da kullanılmaktadır. İçeriğinde hiçbir kimyasal madde kullanılmayan tamamen doğal yollar ile üretilen Bıttım sabunu, fabrikasyon bir ürün değildir. Sadece Siirt bölgesinde yöre halkı tarafından hem kullanım için hem de satış için yapılmaktadır. Bıttım sabunu faydaları sıralamaya gelecek olunursa liste çok uzayıp gidiyor ama içlerinden en önemli olanları söylemekte fayda var.

  • Bıttım sabunu yukarıda da bahsedildiği gibi sadece bir temizleme ürünü değildir. Onu diğer sabunlardan ayıran en büyük özellik aynı zamanda cilt bakımı ve saç bakımı da yapmasıdır.
  • Yüzde, sırt bölgesinde ve bacaklarda oluşan her türlü sivilceleri devamlı kullanım neticesinde yok eden Bıttım sabunu aynı zamanda ciltte oluşan siyah noktaları temizlediği gibi akneleri de yok etmektedir.
  • Vücuttaki ölü deriyi tamamen attıran bu ürün, aynı zamanda deri gözeneklerini de açan ve deriye ferahlık veren bir sabundur. Derinin parlaklığını ve sağlığını koruyan çok önemli bir ürün olan Bıttım sabunu aynı zamanda vücutta oluşan mantar, ayak mantarı, egzama ve sedef hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tür hastalıklarda iyileştirici etki yaptığı ise bağımsız laboratuvarlarca yapılan testlerde kanıtlanmıştır.
  • Siirt Bıttım sabunu ile vücut temizliğinizi gerçekleştirdikten sonra saçlarınızdaki değişimlere inanamayacaksınız. Çünkü saç köklerini ve saç derisini besleyen bu ürün, aynı zamanda koparak kırılan ve dökülen saçlara bakım uygulayacaktır. Kepek ve yağlanma sorununu Bıttım sabunu ile unutabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda kepek sorununu % 99 oranında azaltan Bıttım sabunu, aynı zamanda saç beyazlamasını da geciktirmektedir. Saçları besleyen ve gerekli nem dengesini sürekli koruyan bu mucize sabun ile saç beyazlamaları çok ileri yaşlarda olmaktadır.

Kozmetik Sanayine Elveda Dedirtecek Doğal Temizlenme Ürünü

Siirt Bıttım sabunu faydaları bunlarla sınırlı kalmayacaktır. İlk 6 kullanımdan sonra gerek vücudunuzda gerekse saçlarınızda göreceğiniz değişimlerin ardından bir daha başka şampuan ve sabun kullanamayacaksınız. Bıttım sabunu dünyada sadece Siirt’te üretilmektedir. Türkiye’ye özgü olan ve sadece Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen Bıttım ağacının verdiği bitkilerden oluşan Bıttım sabunu yapımında hiçbir makine ve fabrika ortamı yoktur. Bıttım ağacının meyveleri olgunlaşma süreçlerinde toplanmaz ve güneş altında kurumaya bırakılır. Bir süre sonra kuruyan bu yemişler kendiliğinden dökülür. Bunları toplayan Bıttım sabunu üreticileri, ilk olarak yemişleri değirmenlerde ve dibek taşlarında iyice öğüterek yağlarını çıkartırlar. Bu yağlar ve yemişlerin özleri kostikler ile büyük kazanlarda kaynatılır ve istenilen kıvama gelene kadar karıştırılır. Bu kaynatma ve karıştırma işlemi takribi 20 saat kadar sürmektedir. Sabun yapma kıvamına gelen bu karışım büyük ve eski olan kalıplara dökülerek tekrar güneş altında kurumaya bırakılır. Birkaç gün güneş altında kalan ve kuruyan sabunlar kesilir ve paketlenir. Bıttım sabunu gerek kokusu gerekse içeriği ile iki bin yıldır Anadolu’da kullanılan bir temizleme ürünüdür. Siirt bölgesinde kullanılan Bıttım sabunu sayesinde hayatında cilt bakımı kullanmamış kadınların ciltleri pürüzsüz ve bebeksi özellikler göstermektedir. Erkeklerin saçlarında ise bir tek tel dökülmeden ve beyazlamadan gençlik halleri ile durmaktadır. Kozmetik sanayinde üretilen ve yüksek fiyatlara satılan ürünler yerine Bıttım sabunu doğallığı ve sağlığını tercih edin hem temiz hem de bakımlı bir vücuda sahip olun. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr