SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunun Harika Etkileri

Bıttım Sabunun Harika Etkileri

Son zamanlarda doğal kaynaklı sabunların vermiş olduğu günden güne daha fazla yükselişe geçmeye başlamıştır. Özellikle de cilt hastalıkları ve saç dökülmeleri konusunda sıkıntılar yaşayan pek çok insana şifa olan bu sabunlar içerisinde en fazla tüketilip rağbet göreni ise Siirt Bıttım Sabunu dur. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nin en önemli üretimlerinden biri olan Bıttım Sabunu, dağlarda yetişen Menengiç otu ile henüz işlenmemiş yeşil fıstığın yağlarının harmanlanması sonucunda üretilmektedir. Bu üretim aşaması içerisinde titiz bir öz veri ve Anadolu’ nun mucizevi kaynaklarını içerisinde katan köylü insanları, bu sayede de bizlere binlerce derde deva olan bu mükemmel sabunu armağan etmektedir. Bıttım sabunu faydaları başlığı ise, gerçekte öyle birkaç cümle ile sonuca bağlanılabilecek bir terim değildir. Nitekim, başta saç dökülmesi olmak üzere, birbirinden farklı deri hastalığına derman olmayı başaran bıttım sabunu, bu sayede de alternatif tıp başlıklı makalelerde en fazla tavsiye edilen ürün haline dönüşmüştür. Tabi bu tavsiyelerin ana sebebi olarak da, mucizevi doğanın etkisini göz ardı edemeyiz. Bıttım sabunu üretim aşamaları esnasında, geniş bir yelpazede uzun günler süren bir özveri eşliğinde hazırlanmaktadır. Genellikle Siirt şehrinin ilçe ve köylerinde ki insanlara alternatif bir geçim kaynağı olan bu sabunun üretimi, başlarda Pazar tezgahlarında satılarak gerçekleştirilirken, günümüzde yurt içi ve yurt dışı otel, restorant ve tatil beldelerine toplu siparişler eşliğinde gönderilmektedir. Hal böyle olunca da, Bıttım sabunu faydaları göz önüne alınarak sahtelerinin üretilmesi de engellenemez bir olay olmuştur. Keza, bıttımın üretimi her ne kadar Siirt merkezli olarak bilinse de, Mardin yöresi halkı da bu sabuna sahip çıkmaktadır. Özellikle de doğal organik sabun üreticilerini ikiye bölen bu iddia içerisinde, bıttımın ana vatanının Siirt olduğunu söyleyebiliriz. Kaldı ki, son zamanlarda popüler olup varlığından haberdar olduğumuz bu sabunun geçmişinin çok derin yıllara dayandığı ve Siirt şehrinde simge haline döndüğünü söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı da, mevcut sabunu ana vatanından almanız sizler adına çok daha yararlı olacaktır.

Bıttım Sabunun Faydaları

Bıttım sabunu faydaları aslına bakacak olursak saymakla bitmez. Evet bu cümlenin oldukça klişe durduğunun farkındayız fakat, kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren tahriş olan cildinize mükemmel bir ferahlık kazandırmakta olan bu sabun, düzenli kullanım seansları sayesinde sizleri mevcut sıkıntılarınızdan rahatlıkla kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı da, piyasada oldukça uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bıttım sabunlarını düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Tabi bu düzen meselesinin çok da fazla abartılmaması gerektiğini bilmenizi isteriz. Nitekim, her şeyin fazlasının zarar olduğunu göz önüne alarak bıttım sabunu belli bir program dahilinde haftada en az 4 kere tüm vücudunuza, diğer zamanlarda da tüm hafta sabah ve yüzlerinize bol su ve köpürterek uygulamanızı tavsiye ederiz. Bıttım sabunun ana faydalarını ise şu şekilde sıralayabilmemiz mümkün;

•        Cildin tıkanmış olan bütün gözeneklerini bakteri ve mikroplardan arındırır.

•        Egzama, sedef, akne, ergenlik sivilcesi, mantar, mayasıl gibi cildin rahatlıkla kurtulamayacağı hastalıkların önüne geçer.

•        Sahip olduğu ferahlık hissiyatı sayesinde günün yorgunluğundan kurtulmanızı sağlar.

•        Saç diplerini mikroplardan arındırarak dökülmelerin önüne geçer.

•        Dökülmüş olan saçları yeniden çıkarma özelliğine de sahiptir.

•        Vücut ve suratınızda bulunan istenmeyen lekeler ve kalıcı izlerden kurtulmanızı sağlar

•        Özellikle de siyah noktalarla başı dertte olan hanımların en büyük yardımcısıdır.

Tüm bunların içerisinde bıttım sabunun saç dökülmelerine karşı sağladığı etkiyi çok daha geniş bir biçimde ele almak isteriz. Nitekim, erkeklerin en büyük belasıdır saç dökülmeleri. Hangi yola başvururlarsa başvursunlar pek çoğu kel olmaktan öteye geçemez. Ancak bıttım sabunu sahip olduğu doğal mucize sayesinde, saçın en derinine hitap etmeyi başaran proteinler, mevcut dökülme seanslarının oratadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı da pek çok lokman hekim ve uzman saç dökülmelerinin en büyük yardımcısı olarak Siirt Bıttım sabununu önermektedir.

Bıttım sabununu kilo ya da tane olarak da satın alabilirsiniz. Özelikle de son zamanlarda her köşe başında aktarların bulunduğunu göz önüne aldığımızda, bu ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Kilosunun 35 ile 40 TL civarlarında olduğu sabun, tane hesabında ise 4 ile 5 lira aralığında satılmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr