SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

TANIMADIĞIMIZ DOĞAL MUCİZE

TANIMADIĞIMIZ DOĞAL MUCİZE

Sabunlar sanıldığının aksine sadece temizlik amaçlı kullanılmamıştır. Aynı zamanda tahmin edildiğinden çok şifa içeren doğal mucizeler olarak da yüzlerce yıl kullanılmıştır. Siirt bıttım sabunu da uzun bir geçmişe sahip iyileştirici özelliğinden birçok insanın faydalandığı doğal bir ilaçtır. Özellikle cilt hastalıkları ve saçları ile sıkıntı yaşayanlar için oldukça faydalıdır. Piyasa da bulunan saç sorunları ve cilt hastalıkları ile savaşan birçok kimyasal ilaca göre de oldukça doğaldır. Kimyasal ilaçların vücuda verdikleri yararlardan çok zararları mevcuttur. Kimyasal ilaçlar içerdikleri yan etkilerle insan vücuduna oldukça zarar verebilirler. Bu zararlar kısa süreli olabileceği gibi uzun süre etki gösterecek yan etkilerde olabilir. Bu tür yan etkilere maruz kalmadan önce doğanın bize sunduğu mucizelere göz atmakta fayda vardır. Siirt bıttım sabunu da bu mucizelerden birisidir. Elimizde olan bu doğal şifanın nelere iyi geldiğini bilmekte fayda vardır.

BITTIM SABUNU NE GİBİ DERTLERE DEVADIR?

İnsanoğlu çağımızın gereklerine ayak uydurabilmek için gün içinde birçok strese maruz kalmaktadır. Artık stresten uzak kalmak neredeyse mümkün değildir, bu da hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Stres çoğu kez kanıtlandığı üzere hastalıkların en önemli tetikleyicisidir. Aynı zamanda cilt hastalıklarının da sebeplerindendir. Bunların başlıcalarından egzamadır. Bıttım sabunu bilinenin aksine egzamanın en iyi doğal ilaçlarından birisidir. Egzama insanlarda sıkça görülen kimi zaman iltihap içeren bir çeşit deri hastalığıdır. Bulunduğu deri zamanla kalınlaşır. Kalınlaşan deri döküntüler yapmaya başlar ve yoğun bir kaşıntıyı da beraberinde getirir. Bıttım sabununun faydaları arasında egzamanın neden olduğu kaşıntıyı gidermekte vardır. Egzama saçlı deride görülebileceği gibi elde, ayakta, dirsekte de sık olarak görülebilir. Egzamaya stresli ruh haline yatkın olanların yakalanacağı gibi genetik faktörlerin etkisi de azımsanmayacak kadar çoktur. Yaygın bir cilt hastalığı olmasına rağmen tıp henüz bu hastalık için tam anlamıyla bir deva bulabilmiş değildir. Tıp da verilen egzama ilaçlarında lezyonlar tam olarak iyileşme göstermez aynı zamanda birçok yan etkiye de maruz kalınır. Egzamayla baş edebilmenin en doğal yolu bıttım sabunudur. Tamamen organik olduğu için piyasadaki ilaçların aksine yan etkisi yoktur ve iyileştirme özelliği çok fazladır. Egzamanın tedavisinde başarılı olabilmek ve bıttım sabununun faydasını tam olarak görebilmek için düzenli kullanılması gerekir. Saçlı derideki egzamaya iyi geldiği gibi vücuttaki egzamalar için de kullanılabilir. Bıttım sabununu saçlı deride ve vücutta kullanılırken başka herhangi bir şampuan, duş jeli veya sabun kullanmamak gerekir. Çünkü vücudunuzda bulunan egzamalar kullandığınız kimyasal içerikli şampuanlardan da kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden bıttım sabununun faydası tek başına kullanıldığında daha fazla artar.

Mucize sabunun faydalarına devam ederken bir başka cilt hastalığı olan ve insanların korkulu rüyası olan mantardan ve bıttım sabununun mantara olan faydalarından bahsedelim. Mantar genellikle ayakta görülmekle birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilen kaşıntıyla seyreden bir çeşit cilt hastalığıdır. Genellikle verdiği rahatsızlık pek önemsenmez fakat oldukça bulaşıcı ve çabuk yayılan bir hastalıktır. Bıttım sabununun antiseptik özelliği sayesinde mantarı neden olduğu mikroplar öldürülebilir. Mantar genellikle kılsız deride kendini gösterir. Mantar daha çok nemli, sıcak ve kapalı ortamı sever. Bu nedenle mantarlı bölgeyi sıkça bıttım sabunuyla temizlemek gerekir. Bıttım sabunuyla temizlenen bölge hijyenik bir havluyla iyice kurutulmalıdır. Bu şekilde mantar kimyasal ilaç kullanılmadan dezenfekte edilmiş olur.

Sedef hastalığı da egzama ve kimi zaman mantarla karıştırılabilen bir çeşit cilt lezyonudur. Bıttım sabununun faydaları saymakla bitmemekle birlikte sedef hastalığının da önemli bir düşmanıdır. Sedef hastalığı ciltte çirkin bir görüntüye sebep olur ve çoğu zaman hiçbir ilaç tedavisine cevap vermez. Bıttım sabunu mikrop öldürücü ve kimyasal içermeyen doğal özelliği ve düzenli kullanımıyla  sedef hastalığına iyileştirici etki gösterecektir.

Bıttım sabunu aynı zaman günümüzün en büyük problemlerinden olan kepeklenme için de oldukça güçlüdür. Cilt problemlerinin en önemli ilacı olan bıttım sabunu yağlı derinin sebep olduğu ve derinin sağlıksız olduğunun belirtisi olan kepeği büyük ölçüde önler. İlk olarak derinin gözeneklerini açarak derinin nefes almasını sağlar. Nefes alan deri kendini yenileyerek kepeği yok eder.

Sonuç olarak yağlı cilt tiplerinin bazense nedensiz bir şekilde kuru ciltlerin en büyük problemi olan sivillerin çaresi olarak da yine bıttım sabunu karşımıza çıkar. Yağlı cilt tiplerin de bıttım sabunu ciltteki yağı kurutarak sebep olduğu sivilceleri de bu şekilde ortadan kaldırır. Kuru ciltler için ise zeytinyağlı bıttım sabununun kullanılması tercih edilir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr