SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

ERGENLİK SİVİLCELERİNİN KESİN ÇÖZÜMÜ

ERGENLİK SİVİLCELERİNİN KESİN ÇÖZÜMÜ

         Bu yazımız da gençlerimizin en büyük sorunlardan birisi olan ergenlik sivilcelerine değineceğiz, sivilcelerin oluşumu ergenlik çağı gibi bir dönemde hemen her sebebe bağlı olabilmektedir. Yenilen yağlı yiyecekler, derslerin ağırlığı, geçiş döneminde sahip olunan sinir-stres sivilceler için yeni birer etken olabilir. Sivilceler yüz de olabileceği gibi, sırtınızda veya göğüs kısmında da çıkabilmektedir. Bazıları dönemsel olsa da bazı sivilcelerin lekesini hayatınızın sonuna kadar taşıyabilirsiniz. Genç yaşta başlayan bu sorunu hayatınızın sonuna kadar yaşamamanız adına yapmanız gereken tek şey Bıttım Sabunlarından düzenli olarak kullanmaktır.

Nedir?

         Bıttım Sabunları Güneydoğu bölgesinde yetişen bıttım yani yabani fıstığın melengiç ile birleşiminden oluşan tamamen doğal özel sabunlardır. Varis, saç dökülmesi, egzama, sivilce, cilt lekeleri ve güneş izlerine iyi geldiği tespit edilmiştir. İçeriğinde bulunan vitaminler ve doğallığından kaynaklanan besleyici özü sayesinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Her yaştan insanın kullanabileceği Siirt Bıttım sabunlarını kullanmaya başlamadan önce tek yapmanı gereken içeriğini iyi öğrenip alerjiniz olup olmadığını bulmaktır. Unutmamalısınız ki tamamen doğaldır ve içerisinde herhangi bir kimyasal, katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu sabunlar güneydoğu bölgesinde yetişmekte olan Bıttım bir diğer adıyla yabani fıstıktan oluşmaktadır. Hasat zamanı yani eylül-ekim ayları gibi toplanan fıstıklar önce ayıklama işlemine tabii tutulur. Ayıklama işleminde, çürükler, olmamışlar ve ezilmiş olanlar ayrılır ve sağlam olanlar işlenmek üzere önce yıkanır sonra ise kurumaya bırakılır. Bu koruma işlemi yaklaşık 15 gün sürmektedir.15 günün sonunda kurumuş olan yabani fıstıklar toplanır ve işlenmek üzere orta sıcaklıkta bir su ile yumuşatılmak üzere işlenmeye başlanır. Bu işlenmenin adı yoğrulmadır. Yeteri kadar yoğrulan fıstıklar melengiç ile karıştırılır ve yoğrulma işlemine devam edilir. Sonrasın da büyük kalıplar halinde oluşan Bıttım sabunları sertleşmeden önce kesilerek küçük kalıplara bölünür ve kullanılmak üzere hazırlanır.

Nelerde kullanılır?

         Sadece canlanmak, yenilenmek içinde kullanabileceğiniz gibi bunun yanı sıra süregelen sivilce, güneş yanığı, kalıcı izleri azaltmak, saç beyazlarını yok etmek, varis ve saç dökülmesi gibi sorunları tekrar yaşamamak üzere de kullanabilirsiniz Bıttım Sabunu Faydaları saymakla bitmeyecektir fakat toplumuzun en çok yaşadığı sorunlarımıza çözümü kesindir. Kullandığımız ve faydasını görmek istediğimiz her şey gibi bu sorunlarında çözümü için düzenli kullanım gerekmektedir. Kullanım şekli de probleminize göre değişiklik göstermektedir.

Nasıl kullanılır?

         Yukarıda da bahsettiğimiz gibi soruna göre çözüm vardır şöyle sıralayacak olursak;

  • Saç Dökülmeleri; Mevsim değişikliği, şampuan değişikliği ve hatta yıkama süresinin uzamasına bağlı olarak saçlarınız da dökülmeler olabilir. Bu dökülmeleri önce azaltıp sonrasında yok etmek de sizin elinizdedir. Sabununuzu kullanma şekliniz şöyle olmalı: Her duşunuzda ıslak saçınıza komple uygulama sağlamalısınız, köpürdükten sonra sabunu bırakın ve saç diplerinize masaj yapmaya başlayın. Tüm saç diplerinize 2-4 dakika arası masaj yapın ve saçlarınızı durulayın. Dikkat etmeniz gereken husus sabununuzun yanında herhangi bir kimyasal, ek bakım şampuan-krem kullanmamanız gerektiğidir. Etkilerini görmeye 1 hafta da başlarken rutin bir kullanım sonrasında saçlarınız da dökülme sorunu kalmayacak. Bununla birlikte saçlarınız daha gür, daha canlı görünecektir.
  • Yüz lekeleri- Sivilceler; Dönem dönem bazı sebeplerden dolayı yüzümüz de sivilce oluşabilmektedir. Sivilce aslında yağ dokusudur ve yenilen besin, stres, yağlı kremler kullanmak oluşumunu tetikleyebilir. 15 ile 19 yaş arasında oluşan sivilceler ergenlik sivilceleridir ve oluştuktan sonra bir iz bırakmadan yok olmaktadır fakat bazı durumlar da kaşındığı, soyulduğu, sıkıldığı gibi iz bırakmaktadır. Sivilceli döneminizden en hızlı yoldan ve en doğal şekilde kurtulmak yine Siirt bıttım Sabunu sayesinde mümkündür. Nemli cildinize köpürterek uygulayın ve 4-5 dakika kadar biraz sertçe masaj yaparak cildinize nüfus etmesini sağlamalısınız, tamamlandıktan sonra ılık su ile suyu yüzünüze çarpar gibi yıkayarak tamamen kurulamalısınız.

Detaylı açıkladıklarımızın yanı sıra varis, kollarda ve ellerde oluşan damar izlerine, bacaklarda oluşan güneş yanığı lekelere de düzenli kullanım sonucu olumlu yönde etki ettiği gözlemlenmiştir. Siirt bıttım sabunu faydaları kısa zamanda görülmektedir fakat unutulmaması gereken husus düzenli kullanım gerektirdiğidir. İlk haftadan sonra etkiler görülmeye başlanır ve yaklaşık 3-4 hafta sonra istenilen sonuçlar tamamen alınmaya başlanmaktadır. Alacağınız sabunların doğallığından kesinlikle emin olmalı ve sizde bir rahatsızlık yaratmayacağını bilerek kullanmaya başlamalısınız. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr