SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu ve Saç Dökülmeleri

Bıttım Sabunu ve Saç Dökülmeleri

Saç dökülmesi son yıllarda insanların en çok şikayetçi oldukları sağlık problemlerinden biridir. Bazı gruplar saç dökülmesinin estekteik bir problem olduğunu düşünmektedir. Bir diğer grup ise saç dökülmesinin bir cilt sağlığı problemi olduğu konusunda hem fikirdir. Saçların saç derisine tutunamamaları nedeni ile düşmeleri sonucunda ortaya çıkan saç dökülmelerinin miktarını azaltabilmek için yapılması gereken şey doğal tedavi yollarına başvurmaktır. Şampuanlar ile veya bakım kremleri ile saç dökülmesinin çözülmeye çalışılması atılabilecek en yanlış adımlardan bir tanesidir. Bu şampuanların içerisinde bulunan kimyasallar saç derisini yıpratmaktadır. Şampuanların ve saç kremlerinin saç üzerinde ne denli kötü bir etkiye sahip olduğu uzmanlar tarafından da belirtilmektedir. Doğanın insanlara bahşettiği mucizelerden yararlanılması insanoğlu için çok daha sağlıklı bir adım olacaktır. Bu mucizelerden bir tanesi de bıttım sabunu olarak bilinmektedir. Bıttım sabunu ortaya çıkabilecek bütün saç problemleri ile baş etmenizde size yardımcı olacaktır. Özellikle saç dökülmesi konusunda ne denli iyi ve etkin sonuçlara sahip olduğu yapılan araştırmalar sonucunda da ortaya çıkmıştır. Bıttım sabunu saç dökülmesi ile mücadele için kullanılmaya daha yeni yeni başlamaktadır. Bu kullanım alanının daha yaygın bir hale gelmesi için gerekli tanıtım işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Bıttım sabunu ve Şampuan Arasındaki Farklar

Seneler boyunca şampuan ile saçlarını temizlemiş olan insanların Siirt bıttım sabunu mucizesini ilk kullanmaya başladığı zamanlarda bazı farklılıklar ve yabancılıklar fark edecekleri aşikardır. Şampuanın içerisinde bulunan kimyasallar ve parfümler nedeni ile çok daha yoğun ve yapay kokusu varken bıttım sabunu içerisinde yalnızca doğanın bize sunduğu ürünlerin kokusunu alabilirsiniz. Bunun dışında bulunan kimyasallar ile bıttım sabununun kesinlikle hiçbir bağı bulunmamaktadır. Bir diğer yandan da bıttım sabunu ile saçınızı yıkadıktan sonra saçınızda bir sertleşme hissedeceksiniz. Bu sertleşmeyi şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra hiçbir biçimde hissetmezsiniz. Bunun ne deni ise şampuanın içerisinde saçları yüksek derecede yumuşatacak kimyasal ürünlerin bulunmasıdır. Bıttım sabunu içerisinde bu ürünlerin hiçbiri bulunmadığı için saçınızı şampuan kadar yumuşak bir hale getirmeyecektir. Aslına bakılırsa saç temizliği için kullanılan ürünlerin hepsinin Siirt bıttım sabunu kalitesinde ve özelliklerinde olması gerekmektedir. Seneler boyuca şampuanın kullanılması onun özelliklerinin gerçek bir standart olduğu fikirlerini akıllara yerleştirmiştir.

Şampuanın Tehlikeli Özellikleri

İçerisinde kimyasallar bulunduran maddelerin vücut üstünde büyük bir hasar bıraktığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu hasarın ortadan kaldırılması için kimyasallar içeren ürünlerin en kısa sürede terk edilmesi gerekmektedir. Şampuan bu ürünlerden sadece bir tanesidir. Ve nvücudun içerisinde bulunan en önemli organlardan bazılarının bulunduğu baş bölgesine uygulanmaktadır. Bu uygulama sonucunda gözler ile de temas etme tehllikesi bulunan şampuanların gözler üzerinde bırakabileceği hasarın farkında olunması gerekmektedir. Aksi takdirde göz sağlığının tehlikeye gireceği de bilinmelidir. Bıttım sabunu faydaları açıklanırken saçın koparak dikülmesine veya köklerden cansızlaşarak dökülmesine karşı çok etkili olduğu belirtilmiştir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan halkın saçlarının gür olmasının bıttım sabununu bu kada ryaygın kullanması ile büyük bir bağlantısı bulunmaktadır. Bıttım sabunu şampuan ile kıyaslandığı zaman ortaya çıkan tablo birbirine uzak olan iki ucu ortaya sermektedir. Şampuanın saç sağlığına iyi gelmemesinin yanı sıra bir de diğer organlara da zarar vermesi ihtimali bulunurken, bıttım sabunu hem saç sağlığına hem de diğer organların sağlığına olumlu yönde etki etmektedir. Bıttım sabunu faydaları konusunun yalnızca saçlar ile alaklı olduğunu düşünen bireyler büyük bir hata yapmaktadır. Bıttım sabunu stresten tutun cilt rahatsızlıklarına kadar pek çok alanda tedavi amaçlı kullanılabilmektedir. Bıttım sabunu içerisinde zararlı kimyasallar bulunmadığı için her yaştan bireyin vücudunda büyük bir rahatlıkla kullanılabilir. Kişilerin saç dökülmesi gibi büyük bir probleminin çözülmesine yardımcı olan bu sabunun cilt sağlığı üzerindeki etkisi de yadsınamayacak kadar önemli bir yere sahiptir. Hem vücudunuzun steril bir hale gelmesini istiyorsanız hem de sağlıklı bir yöntem kullanmak istiyorsanız bıttım sabunu sizin için en doğru seçimlerden bir tanesi olacaktır. Bıttım sabununu kullanırken kişilerin aklında hiçbir soru işareti bulunmasına gerek yoktur. Bıttım sabunu yalnızca doğada bulunan yararlı bitkilerin özelerinin kullanıldığı bir sabundur. Bu sabunun fiyatının da çok makul olduğu belirtilmelidir. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr