SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saçlara ilham Veren ve Yenileyen Bıttım Sabunu

Saçlara ilham Veren ve Yenileyen Bıttım Sabunu

Saçlara ilham veren doğa mucizesi olan Bıttım sabunu bugün birçok evde konuk olan ve insanların güven içerisinde kullanmış olduğu bir ürün olmaktadır. İçeriğinde bulunan tüm özler, doğaldır. İnsan eli ile müdahalenin tek sebebi Siirt fıstığının aşılanmamış hali olan menengiç meyvesinin toplanmasıyla gerçekleşmektedir. Her yılın Eylül döneminde toplanmaya başlayan Bıttım meyvesinin bazı özel detayları bulunmaktadır.

Fıstık ağacının aşılanmamış hali  ağacın fıstık ağacı haline dönüşmemesine neden olmaktadır. Yani fıstık ağaçları aşılandığı zaman, kuruyemiş olarak tüketebildiğimiz bir fıstık olgunluğuna erişmektedir. Yine aynı şekilde fıstık ağaçları aşılanmadığı zamanda bıttım ağacı düz bir formatta kalır. Fakat bu ağaç menengiç meyvesini verir ve bu meyve toplanarak kaynatılır, ezilerek yağı çıkartılır. Çıkartılan bu yağ, bıttım sabununun ana ham maddesini oluşturmaktadır.

Bıttım Sabunu Faydalarında Psikolojik Düzeltici Etkisi

Tamamen doğal ve insan eli yordamıyla üretimi özel olarak insan eliyle yapılan Siirt Bıttım sabunu  saftır ve kimyasal barındırmamaktadır. Fakat saça ve cilde faydalarının dışında doğal bıttım sabunu faydaları üç türlü olduğunu söylemek mümkündür. Öncelikle;

  • Saçlara etki eder, yapılandırır, dökülmesini önler ve güçlendirir,
  • Cildi temizler, sivilce ve akne oluşumlarını önler
  • Ayrıca saç ve cilt konularında psikolojik bunalım yaşayanların sorunlarını düzeltir.

İki nedenler saçları konusunda bir türlü çözüm bulamayan kadın ve erkekler için epey bir ilgi çekici olmaktadır. Çünkü saç dökülmeleri, kepek oluşmaları ve yıpranmış bir şekilde duran cansız saçlar bir insanın psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle saçlara ilham veren ve yenileyen bıttım sabunu saç konusunda yaşanan sıkıntılara DUR demektedir. Böylece içeriği, yapısı, doğal bir ürün olması sebebiyle, insanlarda yan etki oluşturmayan bıttım sabunu, mükemmel bir ürün olma yolunda epey bir aşama kaydetmiştir.

Cilt hastalıkları konusunda da bir sabun için tek mikrop öldürücü özelliği taşıması, Siirt bıttım sabunun ne kadar değerli olduğunu kanıtlamaktadır. Çünkü normal bir sabundan farkı, içeriğindeki doğanın bizlere sunduğu ve insanlara faydalı olan minerallerden oluşmaktadır. Bu sayede saç dökülmelerine neden olan saç derisi hastalıklarını da başarılı bir şekilde iyileştiren bir ürün olmaktadır

Bıttım Sabunu Siirt Yöresinde Sınırlı Değil!

Her anlamda sağlığa uygun, yasal olan, bir insanın ihtiyaçları ve beklentileri açısından mükemmel bir şifaya sahip olan doğal bıttım sabunu, insanların günümüzde sıkça tercih etmeye başladığı ve yeni yeni tanıdığı bir ürün olmaktadır. Her ne kadar Siirt ilinde ve çevresinde bıttım sabunu faydaları sürekli olarak bilinse de özellikle Karadeniz-Akdeniz-Marmara ve Ege bölgesinde yeni yeni tanınmaya başlayan bir ürün olmuştur. Her bir kullanan kişinin başarılı sonuçlar alabildiği bıttım sabununda etkiler, kesindir, kalıcıdır ve düzenli kullanım halinde kısa sürede saçlarda ve ciltte beklenilen olumlu sonuçları vermektedir. Saçlara ilham veren ve yenileyen bıttım sabunu, tamamen güven içerikli olan, sağlıklı bir ürün olmaktadır.

Bıttım Sabunu Kullanım Usulleri, Mantığı ve İşleyişi

Bıttım sabunu kullanmak tamamen duş sırasında ya da saçları özel olarak yıkamaya karar verildiğinde gerçekleştirilmesi yeterlidir. Kullanma usulü epey kolay olan bıttım sabununda öncelikle yapılmaması gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Bıttım sabununu kullanırken;

  • Kesinlikle kimyasal şampuan ya da saç kremleri kullanılmamalıdır.
  • Suyun kaynama derecesinde olmaması ya da çok soğuk olmaması gerekmektedir. Suyun aşırı sıcak ya da normal değerden biraz daha yüksek olması saç köklerine zarar verir. Bu nedenle suyun en uygun ayarı ılık olmalıdır.
  • Saçlarınızı bu ılık su ile güzelce yıkayın.
  • Bıttım sabununu alın, suyla iyice köpürtün ve iyi bir köpüğün elinize geldiğinizde saç diplerine ve köklerine iyice uyguladığınıza emin olarak masaj yöntemi ile yavaşça uygulayın. Bunu birkaç dakika yapın ve en fazla 3 dakika bu şekilde bekleyin. Menengiç yağının ve diğer özlerinin köklerinize d saç derinize nüfuz etmesini bekleyin.
  • Ardından saçlarınızı durulayın.

Bundan sonra saçlarınızı en az 2 günde bir yıkamanız yeterli olacaktır.er gün yıkamak şampuanla bile olsa önerilmemektedir. Bunun sebebi saçların yağlanarak kendi gelişme evrimini sağlamasıdır. Bıttım sabunu faydaları ve kullanım şekilleri böyledir. Bu yüzden kimyasal ürün ya da diğer ürünleri kullanmadığınızda bıttım sabununun saçlarınıza sağladığı etkileri çok kısa bir süre içerisinde fark edebilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr