SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İle 3 Bin Yıllık Tarihin Kokusu

Bıttım Sabunu İle 3 Bin Yıllık Tarihin Kokusu

3 bin yıllık tarihin kokusu...

Geçmiş dönemler insanların doğanın mucizeleriyle birlikte bir bütün olarak sağlıklı yaşayabilmelerini sağlamıştır. Doğadan elde edilen ve kullanılan bazı ürünlerin her biri el yapımı ve kimyasal barındırmamaktadır. Bu değerlerin bir kısmı günümüzde kadar bozulmadan aktarılmış ve bir kısmı da zamanında atalarımız tarafından diğer nesillere aktarılamadan ya da unutularak değerlerini kaybetmiştir. Fakat bıttım sabunu tarihin dokularını ve günümüze kadar bıttım ağacının aşılanmamış formunun menengiç yaprağı ve meyvesi ile yağının kullanılmasıyla 3 bin yıllık geçmişe sahip olarak günümüze aktarılmıştır. Şimdi ise Siirt yöresinde üretilen bu tarihi değer, Siirt halkı tarafından bıttım sabunu ile 3 bin yıllık tarihin kokusunu halkın büyük çoğunluğu sürekli olarak hissetmektedir.

Özellikle dikkatin çekilmesi gereken nokta 3 bin yıllık tarihi dokuları üzerinde barındıran bir sabunda kimyasal madde olabilme ihtimali var mıdır?

Kesinlikle yoktur cevabı bu soruyu doğru olarak cevaplandırmaktadır. Siirt bıttım sabunu herşeyi ile orijinaldir, kalitelidir ve bu kaliteyi doğadan almaktadır. Menengiç meyvesinin olgunlaşmayan içeriği ile, yüksek bir ısı derecesinde kaynatılarak yağı elde edilen bu meyvenin tüm işlevi insanlara yararlı olabilmektir. Bu nedenle bıttım sabunu ile tarihin şifası, estetik ve kültürel değerlere sahip olarak günümüze kadar taşınmış ve özgün formunu bir an için bile bozmamıştır. Bu nedenle her açıdan değerli olan, insanlara faydası tükenmeyen doğal bıttım sabunu, sadece insanlar için üretilmiş katkısız bir ürün olmaktadır.

Bıttım Sabunu Üreten Ustaların Prensipleri

Prensip bir işin, emeğin ve insanlara sunulan bir ürünün kaliteli olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle bir iş eğer prensipler üzerine hak yemeden ve insanları kandırmayan bir şekilde yapılıyorsa, o zaman bu ürünün mahiyeti değerlidir. Kalıtsaldır ve güvenilir eller tarafından yapılmaktadır.

Bıttım sabunu Siirte üretilir. Bu üretilme safhası,

 • Melengicin toplanması,
 • Ezilmesi,
 • Kaynatılması,
 • Karıştırılması,
 • Bir kalıba dökülmesi
 • Birkaç gün bekletilmesi ve kuruduktan sonra kesilerek kullanıma hazır hale getirilmesi,

ile gerçekleştirilmektedir. Bu safhalarda tek bir kişi ya da iki kişi bıttım sabununun üretimini kendi elleriyle yapmaktadır. Bu yapılırken bazı dolandırıcılar kimyasal madde katarak maliyetli olan bu işi daha ucuz yollarla yapmaya çalışmaktadırlar. Fakat bu işin ustaları büyüklerine verdikleri sözlerle ve insanları kandırmamak adına bu teklifleri geri çevirmektedirler. Bu nedenle üretimi sadece doğallık üzerine olan, gerçek bir değere sahip olan, doğal bıttım sabunun ustaları dahi kendilerini diğer insanları düşünerek bir iş yapmaktadırlar. Bu nedenle

 • %100 doğal,
 • Katkısız,
 • Kimyasal barındırmayan,
 • Sağlıklı,
 • Yan etkisi olmayan,
 • Güvenilir,
 • Uygun maliyetli

Siirt bıttım sabunu güven içerisinde alınabilir. Bıttım sabunu ile 3 bin yıllık tarihin kokusu hissedilir ve tarihin geçmiş kokusu her anlamda kendini kanıtlar. Bu sayede, gerçek bir değerde bıttım sabunu ile sağlanmış olur. 

Bıttım Sabunu Neden Kullanılır? Yararları ve Zararlı Etkileri Nelerdir?

Bıttım sabunu zararsızdır ve insana yan etki vermez. Bu nedenle her bir kişi bıttım sabununu korku yaşamadan gönül rahatlığı ile kullanabilir. Bugün birçok aile çocukları için ve kendileri içinde bıttım sabununu kullanmaktadır. Bunun en büyük sebebi Siirt bıttım sabununun faydalarından kaynaklanmaktadır. Bıttım sabunu faydaları etkilidir fakat iki önemli koşulu bulunmaktadır.

Bıttım sabunu koşullarında

 • Kesinlikle şampuan ve diğer saç için kullanılan yan ürünler kullanılmamalıdır.
 • Bıttım sabunu düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bu koşulları yerine getirenler, bıttım sabununun her anlamda nimetine sahip olacaklardır. Bu sayede doğru kullanım ile saç dahi çıkmaktadır.

Saç konusunda en büyük sorunlarda dökülmeler, zayıf ve cansız saçlar, çabuk yağlanma ve yıpranma, kepeklenme, beyazlaşma, parlaklığını ve hacimliliğini yitirme gibi nedenler bulunmaktadır. Bunların her birinin etkisi, çözümü ve düzeltici fonksiyonları bulunmaktadır.

 • Bıttım sabunu yararlı etkileri burada devreye girmektedir.
 • Zayıf saçlara kuvvet vermesi ve onları olduğundan çok daha sağlıklı bir yapıya getirmesi,
 • Saç diplerini beslemesi, kökleri güçlendirerek saç dökülmelerine mani olması,
 • Cildi yenilemesi, gözenekleri açması ve cilt üzerinde mikrop öldürücü özelliğinin bulunmasıyla sivilceleri önlemesi,
 • Kepeklenmeleri kalıcı olarak gidermesi,

bunun gibi daha birçok yararlı etki Bıttım sabunun faydalarını oluşturmaktadır. Bu nedenle prensip halinde çalışan ustaların ellerinin eseri olan bıttım sabununu vücudunuz ve saçlarınız için gönül rahatlığı ile sıkıntı çekmeden kullanabilirsiniz.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr