SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Esrarengiz mi Yoksa Gizemli Bir Şifaya mı Sahip

Bıttım Sabunu Esrarengiz mi Yoksa Gizemli Bir Şifaya mı Sahip

Esrarengiz kavramını bıttım sabununu kullanan insanlar bilmektedir. Bu zamana kadar doğal bıttım sabununu kullanan insanlar saçlarında, ciltlerinde yapılandırıcı ve hoşnut olacakları etkileri görebildikleri için kimyasal olan şampuan benzeri ürünlere yönelmemişlerdir.

Özellikle dikkat çekilen noktalardan bir tanesi bıttım sabununun gizemli bir şifaya  sahip olmasıdır.  Genel olarak bu şifa unsuru, bir insan için yararlı sonuçlar barındırdığı için kullanım amacındaki mantıkta tamamen olumlu sonuçlar vermesi üzerine şekillenmiştir. Bu da cilt ve saç etkileriyle doğal olarak üretilen ve el yapımı olan bıttım sabununun, yararlı etkilerini her açıdan görülebilmesini sağlamaktadır. Bu yararlı etkiler bugün herkesin saç konusunda sıkıntısını çektiği sorunlara Bıttım sabununun cevap vermesiyle olmaktadır. Bugün sadece doğallıktan meydana gelen ve herhangi bir yan etki bırakmayan bıttım sabununu kullananlar, başka yardımcı kimyasal ürünlere ihtiyaç duymamaktadır. Çünkü Siirt bıttım sabununun ilk kullanılmaya başlanması bolca köpürtülmesi ve saçlara uygulanmasıyla direk olarak alınan sonuç,

  • Saçların hacimlenmesi,
  • Parlaklığına yeniden kavuşması,
  • Yağın temizlenmesi,

kaşıntıların azalmanı sağlamasıdır. Bu nedenle sadece 1 hafta kullanımda bir saç için gerekli tüm mineral desteği, vitamin desteği ve şifa etkileri saçlar için sağlanmış olmaktadır. Ayrıca yüz bölgesi içinde iyi gelen bir sabun olan Bıttım sabunu, sivilcelerin ve siyah noktaların temizlenmesi içinde mükemmel bir ürün olmaktadır.

Bıttım sabunu esrarengiz mi yoksa gizemli bir şifaya mı sahip, bu konuda bıttım sabununu kullanan insanların saçlarına baktığımızda herkes rahatlıkla anlayabilmektedir.  Bıttım sabununun etkileri;

  • Bir saçı beslemesi,
  • Kolay kolay yıpranma ve cansızlık sağlamaması,
  • Sürekli olarak koruması,
  • Kepek oluşumuna kesinlikle dur demesi,
  • Dökülmelerdeki nedenlerin ana kaynağına inerek saçların olduğu gibi kalabilmesine yardımcı olması
  • Beyaz saçlardaki etmenleri zamanla eski görünüme kavuşturabilmesi
  • Yüzü temizlemesi, cildi nemlendirmesi ve beslemesi

nedeni ile Siirt bıttım sabunu her anlamda etkili olan bir doğal bir ürün olmaktadır. Üretilme aşamasında tam vaktinde toplanan ardından menengiçler bizler için bir dizi aşamadan geçmekte ve üretilmektedir. Yan etki, koruyucu madde ya da kimyasal kavramına giren hiçbir malzeme bıttım sabunu içerisinde yer almamaktadır. Bu nedenle doğal bıttım sabunu, her insanın gönül rahatlığı ile kullanabileceği, çocukları ve ailesi içinde hiçbir sıkıntı çekmeden kullanabileceği doğal bir ürün olmaktadır.

Siirt Yöresinde Bıttım Sabunu Üretimi-İhtiyacı-Kullanımı

Bıttım sabunu faydaları bir insanın yüz ve saçları için var olmuş ve fayda sağlayan bu ürün, tamamen Siirt bölge halkı tarafından özel olarak üretilmektedir. Bıttım sabununun esrarengiz şifasını birçok kez yaşamış olan bölge halkının saçları kuvvetli ve güçlüdür. Saç dökülmeleri, ya da kısacası saç ile ilgili hiçbir şikayet Siirt yöresinde ve geniş çevresinde görünen rahatsızlardan bir tanesi değildir. Bu nedenle sürekli atalardan miras kalan bu öğreti devamlı olarak, torunlardan çocuklara aktarılarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Bıttım ağacı fıstık ağacının aşılanmamış hali olarak bilinmektedir. Bu ağaç üzerinden kırmızı menengiç meyvesi toplanır yağı çıkartılmak için kaynatılır, karıştırılır ve işi iyi bilen bir usta Siirt bıttım sabununu en doğal bir şekilde üretmeye başlar. Bu sırada meyvelerin çekirdeklerinden ayrışması için tokmaklarla uzun bir süre dövülür.  En son işlemde şimdiki görüntüyü ve kalıbı alabilmek için bir düzeneğe dökülür ve bir sabun haline gelmesi beklenmektedir. Ardından su eklenir ve bu eklenen su yüksek ısı miktarında kaynatılarak menengiç yağının kaynayan suda üste çıkması beklenir. Ortaya yüksek ısıyla çıkan yağ bıttım sabununu kullanabilmemiz açısından gerekli yağı bizlere sunmaktadır.

İşlem devam ederken Köstük (sabuncu sodası) kullanılmaktadır. Bu madde yağın katılaşmasına ve bir sabun haline gelebilmesini sağlayan en önemli elemanlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Ardından temiz su içerisinde dökülen Köstük, zararlı maddelerinden arınarak yağın katılaşmasını sağlamaktadır. Sonrasında kaynatılan suya menengiç yağı dökülmektedir. Bu sırada da köstük katılan sıcak suyu sürekli olarak karıştırılmaktadır. Menengiç yağı döküldüğünde yarım saat bir kaynamadan sonra istenilen bir kıvam elde edilmiş olu.

Sonraki işlemde yağın alıp işlenmesi, bir kalıba dökülmesi gibi işlemler birbirini ardınca devam etmektedir. Bu nedenle Siirt Bıttım sabunu sadece doğallıktan üretilip kaynatılarak, dövülerek ve karıştırılarak üretilmiş olan sağlıklı ve doğal bir ürün olmaktadır. Böylece bıttım sabunu faydaları insanlar için her açıdan yararlı nitelikler taşımaktadır. Bıttım sabunu esrarengiz mi yoksa gizemli bir şifaya mı sahip olduğu bu şekilde anlaşılmaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr