SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Kullanmanın Ayrıcalığı

Bıttım Sabunu Kullanmanın Ayrıcalığı

Bıttım sabunu genel olarak tek tanımı doğallıktır. Doğal olmasının sebebi ile sadece insanların ufak bir müdahalesi ile kalıp haline getirilip, kaynatılması ve menengiç yağının çıkartılmasıyla elde edilmektedir. Bu nedenle doğal bıttım sabunu her anlamda vücuda yararlı olan mineralleri barındıran, kimyasal maddeleri hiçbir şekilde taşımayan tam anlamıyla doğal bir üründür.

Siirt bıttım sabununu çekici kılan faydalarda etkileri göz alıcı bir şekilde kendisini kısa zamanda göstermektedir. Mantık olarak Siirt'te yetişen bir ağaç olan bıttım ağacı, aşılanmadığı sayesinde menengiç meyvesi toplanır. Olgunluk zamanı beklenilen menengiç'in yağı bıttım sabunun temel mantığını, sağlığını ve faydalarını oluşturmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu,

 • Kimyasal şampuan vb ürünlere bağımlılığını keser,
 • Kesin sonuçları verir,
 • Tam anlamıyla doğaldır,
 • Zararsız ve yan etkisizdir,
 • Üretimi fabrikada değil, usta ellerin özel çalışmalarıyla gerçekleşir,
 • %100 etkili bir doğa harikasıdır.

Bıttım sabunu faydalarını sıralamak için saç konusunda ve cilt problemleri yaşayan insanlara rotayı çevirmek  çok daha doğru olmaktadır. Özellikle binbir çeşit kullanılan ilaçlar ya da doktora gidilerek saç için çözüm arayan kişiler, bıttım sabunu kullanmanın ayrıcalığını henüz keşfedememiş kişilerdir. Bu yüzden insanların saç ve cilt problemlerine rehber olan ve sorunlarını uygun bir maliyet ile kısa sürede çözümleyen Bıttım sabunu, etki bakımından kesinlikle yararlı bir ürün olmaktadır. Faydasının çokluğunu yaşayabilmek için ılık suda saçları ve 2 günde 1 kez doğal bıttım sabunu ile saçların yıkanması yeterlidir. Böylece saç üzerindeki değişikler kısa sürede fark edilecek ve bıttım sabunu kullanmanın ayrıcalığı her anlamda kendini hissettirecektir.

Eğer her ihtiyacımız doğa ile karşılanıyorsa, hastalıkların çözümü için doğadaki bitki ve hayvanlara ihtiyaç duyuyorsak, bıttım sabunu da bu anlamda ayrıcalığı hissedebildiğimiz bir ürün olmaktadır. İnsanlara sağladığı avantajlar, içeriği, mükemmel bir kokusu, saçların ve ciltler üzerindeki pozitif etkisi, Siirt bıttım sabununun kayda değer bir yapıda olduğunu ve kolayla vazgeçilemeyen bir nitelikte olduğunu göstermektedir.

Antiseptik ve Antibakteriyel Etkiler

Bıttım sabunu basit ve faydası az olan bir sabun değildir. Keşfedilme aşamasının da kolay olmadığı söylenebilir. Siirt yöresine uygun olan ve çoğu yerli halkın bahçelerinde kendi özel bıttım ağaçları bulunması da ayrı bir konudur. Bazı Siirt halkı kendi bıttım sabununu kendi yapmakta ve evlerinde kullanmaktadır. Fakat son zamanlarda bıttım sabunun mucizesi normal şampuanlarla karşılanamadığından ve bıttım sabununun saç ve cilt üzerindeki antiseptik mikrop öldürücü özellikleri nedeniyle son zamanlarda internet alanında diğer insanlar bilgilendirilmektedirler. Özellikle Siirte iş için giden ya da turizm amaçlı giden insanların bilgisinde olan Siirt bıttım sabunu, şimdilerde diğer insanların şifa bulabilmeleri açılmaktadır.

Peki Antiseptik ve antibakteriyel özellikler bıttım sabununda ne gibi bir özellikler yüklemiştir.

Öncelikle bıttım sabunu, bu özelliklere sahip olan tek sabundur. Antiseptik özelliği ile

 • Cildi onarmaktadır. Bu onarma cildin nefes alabilmesini, mikroplardan arınmasını ve cildin çok daha temiz ve yumuşak bir hale dönüşmesini sağlar.
 • Cildi mikroplardan arındırır.
 • Özellikle yüz bölgesindeki sivilce, siyah noktaları temizlerken, sırt bölgesinde ve omuzlardaki sivilce oluşumlarını da azaltmaktadır.
 • Mikrop temizleyici özelliği ile de şehir pisliğinden, dumanından ve diğer zararlı maddelere karşıda derinin temizlenmesine yardımcı olur.

Bıttım Sabunu Saç Ayrıcalığında

Saçlar konusunda epey ilgi görmektedir. Bu nedenle saçların dayanıklı yapısı, aynı gün içerisinde yıpranıp cansız durmaması bıttım sabunun temel etkilerindendir. Bıttım sabunu faydalarında başka neler vardır?

 • Günümüz koşullarında meydana gelen ve stres kaynaklı, psikolojik bunalımlar ya da özellikle genetik olabilen saç derisi hastalıklarında saç dökülmelerini önler ve günde en fazla 10 adet telin dökülmesine kadar bir etki sağlar.
 • Saç dökülmelerini önlediği gibi diğer önemli unsurlardan bir tanesi kepeklerdir. Kepekler bir saçın bakımsızlığını, çabuk yıprandığını ve canlılık işlevini yitirerek ölü bir hale geldiğinin sinyalini vermektedir. Bu nedenle bıttım sabunu kullananlar kepek oluşumunu engellediği gibi saçların güçlenmesine, köklerinin daha sağlam durabilmesine yardımcı olur. Saçlar kısacası kadın ve erkek içinde bir hacime kavuşur ve dayanıklı bir yapıya gelir.

Kısacası bıttım sabunu saçları yeniden yapılandırmak ve anti bakteriyel özelliği ile vücuttaki istenmeyen zararlı maddelerden vücudu temizlemektedir. Bu nedenle her anlamda etkili olan Bıttım sabunu doğal, temiz, saf özlü güvenilir bir sabun olmaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr