SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu ve Faydaları

Bıttım Sabunu ve Faydaları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ki Siirt şehrinin yöresel sabunlarından biri olan Bıttım Sabunu; % 100 doğal ve organik yollardan üretilmektedir. Ham maddesini Siirt’in dağları ve ormanlarında yetişmekte olan bıttım ağaçlarındaki meyvesinden alan sabun, menengiç bitkisi yağlarıyla harmanlanarak mükemmel etkiler sağlamaktadır. Genellikle eylül aylarından itibaren toplanmaya başlanan bıttım meyveleri, oldukça zahmetli aşamalardan geçerek sabun haline dönüşmektedir. Siirt bıttım sabunu yapım aşamasında ise, herhangi bir fabrikasyon malzeme asla kullanılmamaktadır. Tamamen insan gücü ile, aşama aşama kesilerek üretilmekte olan bu sabun, sahip olduğu iş gücü birikimlerini kusursuz bir şekilde işleyişine aktarmaktadır. Bu işleyiş neticesinde de ortaya çıkan işçilik, sağlıksal açıdan pek çok olumlu etkinin doğmasına yardımcı olmaktadır.

Öncelikle bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Nitekim sahip olduğu organik yapısı sayesinde, kişinin cildine adeta yeniden doğma hissiyatı sağlayan bu sabun, düzenli ve sık aralıklarla kullanıldığı takdirde de, etkisini sıkıca göstermeye başlayacaktır. Ciltlerde ki bakteri birikimlerinden dolayı zamanla kendisini deri hastalıkları aracılığıyla dışa vurmaya çalışan pek çok mikrop, bıttım sabununun mucizevi özelliği sayesinde tamamen ortadan kalkmaktadır. Öyle ki, sedef, egzama, akne, mantar ve karaciğer yağlanması yüzünden vücutta kalıcılığını ilan etmiş olan sivilcere karşı oldukça iyi gelen bıttım sabunu, sistemli bir şekilde sürekli kullanılmalıdır. Piyasada uygun fiyatlarla rahatlıkla edinebileceğiniz bıttım sabunları sayesinde, pek çok hastalığa şifa bulabileceksiniz.

Saç derisinin diplerinde daha fazla kendisini gösteren sedef hastalığı, belki de günümüzün çaresi en zor deri rahatsızlıklarındandır. Vücudumuzun belli başlı bölgelerinde büyük ve girintili çıkıntılı lekeler şeklinde türemekte olan bu hastalığın tedavisi için bıttım sabunu kullanılmaktadır. Nitekim, içeriğinde barındırdığı kükürt ve menengiç otunun etkisiyle cildinizde köpürtmeye başladığınız andan itibaren müthiş bir dirilik hissi vermeye başlayacak olan bıttım, deride bulunan tüm yabancı maddelerin dışa atılmasını sağlayarak sedef hastalığından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında özellikle de sıcak havalarda fazlaca duşa girme durumları, ayak ve diğer bölgelerde mantar oluşumlarını pekiştirmektedir. Bu durumun nemli havlu kullanımından kaynaklandığını göz önünde bulundurursak, vücuttaki fazla nemin kurumasına yardımcı olarak yaraları kurutan bıttım, mantar içinde büyük bir tehidt oluşturmaktadır. Bu durumdan da kurtulabilmek adına Siirt bıttım sabunu kullanımını daha fazla sıklaştırmanız gerekmektedir.

Bıttım Sabununun Genel Özellikleri

Bıttım sabunu yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere, envai çeşit özelliği içeriğinde bulundurmaktadır. Bu özelliklere maddeler eşliğinde değinecek olursak eğer;

•        Saçları en derininden hücresi hücresine besler

•        İnce ve kırılgan saçları güçlendirir.

•        Kaşıntı ve alerjik durumları ortadan kaldırır.

•        Bakterilere karşı mükemmel bir antiseptik özelliği taşımaktadır.

•        Kepek ve bitlenme oluşumlarının önüne geçer.

•        Cildin rahatlıkla nefes almasını sağlar.

•        Terlemeden dolayı oluşabilecek kötü kokuları engeller

•        Vücudunuza dinginlik ve parlak bir görünüm kazandırır.

•        Tırnak diplerindeki yaraların geçmesine yardımcı olur.

Tüm bunların yanında, bıttım sabununun piyasadaki sahte fabrikasyon çeşitlerinden mümkün oldukça uzak durmak gerekmektedir. Sabunun ülke genelinde elde etmiş olduğu başarı sonucunda, rant sağlamaya çalışan pek çok kötü niyetli çıkarcılar, tamamen zararlı ve katkısal maddelerden üretmiş oldukları sahte bıttım sabunlarını pazarlara sürmeye başlamıştır. Bu sebepten dolayı da bıttım sabunu satın alırken bu ayrıma varmaya dikkat etmeniz gerekecektir. Nitekim gerçek bıttım sabununun rengi koyu yeşildir. Katkı malzemeleriyle üretilen bıttımlar ise farklı renk karışımlarıyla kendilerini belli ediyorlar zaten. Öyle ki esas bıttımı cildinizde kullandığınız andan itibaren mükemmel bir ferahlık hissi duymaya başlayacaksınız. Sahte olanları ise cildi gereksizce kasmaktan öteye asla geçememektedir.

Bıttım sabunu faydaları ve insanlarımız üzerindeki etkileri göz önünde bulundurduğumuzda, tabiatın insanlığa sunmuş olduğu mucizelere bir kez daha şükretme ihtiyacı duymaktayız. Kimyasal maddelerle üretilen şampuan tarzı ürünlerin 10 yıl içerisinde insan sağlığına olumsuz etkileri yapılan deney ve gözlemler kanıtlanmıştır. Bu sebepten dolayı da, bıttım sabununu evinizin en özel köşesinde himaye altına almanız sizlerin yararına olacaktır. Bol çeşitli fayda ve özelliği bir arada bulunduran bu sabunları, büyük küçük herkes rahatlıkla kullanabilir. En az iki günde bir tüketmeniz gereken bıttım sabunları sayesinde de, kellik, egzama, sedef ve daha pek çok sıkıntılı hastalıktan sonsuza dek kurtulabileceksiniz. Dökülmesine kesin gözüyle bakmış olduğunuz saçlarınıza bıttım sabunu ile bir şans daha verin.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr