SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Bıtım Sabunları

Doğal Bıtım Sabunları

Doğadan gelen sağlığın, saç telleri ve cilt hastalıklarına karşı en büyük kozu bıttım sabunu olmaktadır. Siirt’ in merkez ve köylerinde tamamen doğal yöntemlerle üretimekte olan Siirt Bıttım sabunu; kullanıma başladığınız ilk andan itibaren cildinize bambaşka faydalar sağlayacaktır. Özellikle de saç derisi hastalıklarını bire bir etkili çözümler sunan bıttım sabunu , faydaları açısından kullanıcılarına bolca seçenek sunmaktadır. Menengiç otu ve yeşil yaban fıstığının karışımıyla elde edilen bıttım sabunu, düzenli olarak kullanıldığı takdirde, olumlu etkilerini göstermeye başlayacaktır. Öyle ki, kişiye A’ dan Z’ ye mükemmel bir ferahlık hissiyatı vermekte olan bu sabunlar, içeriğindeki doğal ürünleri sayesinde mucizevi bir antiseptik özelliği taşımaktadır.

Saç diplerindeki yaralar ve deri aşınmalarınızın iyileştirilmesi açısından oldukça olumlu katkılar sağlayan bıttım sabunları, özellikle de başta kellik olmak üzere pek çok derde şifa üretmektedir. Bıttım sabunu faydaları olarak en fazla ön plana çıkanı ise, saç dökülmelerine karşı iyi geliyor olmasıdır. Bıttımın içeriğinde ki memengiç yaprakları, saç hücrelerinde birikmiş olan bakterilerin yok olmasına katkı sağlamaktadır. Nitekim, sıcak havalar ve stresten kaynaklı sürekli terlemekte olan saç derisi, belli bir noktadan sonra nefes almayı keser. Derinin bu eylemsizliği neticesinde de, ilk olarak ufak seyrekliklerle kendisini göstermeye başlayan bu sorun, kelliğe kadar ulaşmaktadır. Bıttım sabununu düzenli olarak kullandığınız takdirde ise, saç derinizde ki hücreler kendisini yenilemeye başlayacak ve bu sayede de dökülen saçlarınızın yerini yenileri alacaktır.

Siirt bıttım sabunu diğer özelliklerinde de değinmeden önce, bıttımın kullanımı açısından da dikkat edilmesi gereken hususlara değinmekte fayda var. Nitekim, belli başlı kurallar dahilinde bu sabunun tüketilmesi, sizlerin pek çok açıdan daha hızlı sonuçlar elde edebilmenize yardımcı olacaktır.  Bu hususlar ise;

  • Bıttım sabununu sürekli ve kesintiye uğratmadan kullanılması
  • Bıttım sabunu esnasında başka bir sabun ve şampuan asla kullanılmaması
  • Bıttım sabununun iyice köpürtülerek kullanılması
  • Sabunun vücudun gerekli olan her türlü bölgesine ovalama ve masaj yöntemleriyle yedirilerek uygulanması

gibi yöntemlere dikkat edildiği takdirde, bıttım sabunundan daha etkili sonuçlar elde edebiliriz.

Tabiat ile sağlığın eş zamanlu mucizesi olarak adlandırabileceğimiz diğer bıttım sabunu faydaları ise, genellikle cilt ve deri hastalıkları üzerine olmaktadır. Pek çok insanın cildinde türemekte olan sedef, egzama, mantar, akne, sivilce ve mayasıl gibi sıkıntı oluşturan ve çözümü konusunda zaman aşımına uğrayan bu tarz hastalıklar, düzenli bir bıttım sabunu kullanımı sayesinde tamamen ortadan kalkacaktır. Nitekim sahip olduğu anti bakteriyel özelliği sayesinde vücuttaki toksinin dışa atılmasını ön ayak olan bıttım sabunu, bu sayede de pek çok deri hastalığına karşı en güçlü silah olarak kullanılmaktadır. Kişilerin durdurk yere kaşınma sıkıntılarına da kökten çözüm bulan bu sabun ile, terleme nöbetleriniz mümkün mertebe en aza inecektir.

Bıttım Sabunun Yapım Aşamaları

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üretilmekte olan bıttım sabunun yapım aşamaları da bir hayli zahmet gerektirmektedir. Nitekim, yapım aşamasınde her hangi bir fabrikasyon malzemenin kesinlikle kullanılmadığı bu sabunların her aşaması el ile yapılmaktadır. Ev yöntemleri sayesinde üretilmekte olan Siirt Bıttım sabunu, uzun uğraşlar neticesinde raflarda yerini almaktadır. Kaldı ki, bu uğraşların meyvelerini de yöre halkı zamanla toplamaya başlamıştır. İlk başlarda yerel bir ürün olan bıttım, gittikçe artan popülerliği sayesinde yurt dışına bile pazarlanabilir bir konuma erişmiştir. Öyle ki televizyon programları ve internet aracılığıyla ününü daha fazla duyurmaya başlayan üründe, sağlamış olduğu faydalar kulaktan kulağa yayılarak, kendi alanında en çok tercih edilen sabunlardan biri haline dönmüştür.


Faydalarının anlatmakla bitmeyeceği bıttım sabunu, sağlığınızı her daim ön planda tutmak ve günlük yaşantınızı herhangi bir aksaklığa uğratmamak adına mutlaka denemelisiniz. Zira kullanıma başladığınız ilk haftadan itibaren de, sabun etkilerini yavaş yavaş göstermeye başlayacaktır. Tabiatın bizlere bir nevi özel bir armağanı olan bıttım sabunları, kişinin daha rahat hareket edebilmesini sağlayacaktır.

Küçük bir sabunun bu denli önemli özelliklere sahip olması, kafalarda herhangi bir soru işareti asla oluşturmamalıdır. Nitekim, doğanın elinde bulundurduğu güçleri göz önünde bulunduracak olursak; tamamen organik malzemelerle üretilmekte olan bıttım sabunlarının kişide oluşturacağı olumlu etkiler de bir hayli normaldir. Bıttım sabunu faydaları sayesinde saçlarınız ve teninizdeki özlem duyduğunuz sağlığa kavuşabilirsiniz.Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr