SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal ve Katkısız Bıttım Sabunları

Doğal ve Katkısız Bıttım Sabunları

Günümüzde insanların doğadan sağlamış olduğu kazanımların sayısı oldukça fazladır. Nitekim, şehrin kirliliği ve pek çok gıda ile temizlik maddesinin katkısal ve kimyasal olduğunu göz önünde bulundurucak olursak; kişinin kendisini tabiata bırakma isteği de normal karşılanmalıdır. Özellikle de, son dönemlerde hemen hemen her köşe başında görebilir olduğumuz aktar dükkanları da bu duruma en güzel örnektir. Kişinin bedensel sağlığı ve pek çok hastalığın tedavisi için tüketmiş olduğu bitki çayları, yağlar ve organik ürünlerin yanı sıra, saç ve cildin bakımı için de özel sabunlar üretilmektedir. Bu sabunlar içerisinde son zamanlarda en fazla rağbet göreni ise bıttım sabunu olmaktadır. Siirt bıttım sabunu olarak da bilinen bu doğal sabun türü, yeşil yaban fıstığı ve menengiç otu yapraklarının yağından üretilmektedir. Ana vatanının Siirt olarak bilindiği fakat, Mardin ve diğer çevre illerde de üretimi gerçekleştirilmekte olan bu sabunun, somutlaştırma aşamaları bir hayli zahmet gerektirmektedir. Öyle ki yüzde yüz doğal yağlardan üretilmekte olan bıttım sabunu, içeriğine herhangi bir kimyasal katkı maddesini asla dahil etmemektedir. Özellikle de saçların bakımı açısından verimli sonuçlar elde edebilmenize yardıcı olan Siirt bıttım sabunu, cildi rahatsız eden pek çok deri hastalığına da iyi gelmektedir. Vücutta ki gözeneklerin daha rahat nefes almasını sağlayan bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Bıttım sabunu;

•  Egzama

•  Sedef

•  Mantar

•  Akne ve sivilceler

•  Saç mantarı

gibi pek çok sıkıntılı cilt rahatsızlıklarına karşı % 100 olumlu etkiler göstermektedir. Özellikle de yaz aylarında vücudun daha fazla alerjik reaksiyonlar vermekte olduğunu söyleyebiliriz. Başta kaşıntı sorunu olmak üzere, pek çok alerji durumunu bir kaç kullanım sonucunda ortadan kaldıran bıttım sabunu, kişinin bu mevsimlerde daha rahat hareket etmesine yardımcı olmaktadır.

Bıttım ile Kelliğe % 100 Çözüm

Bıttım sabunu faydaları arasında belki de en fazla merak ettiğini konu kellik ve erken saç dökülmelerine karşı etkileri olmaktadır. Stres, yorgunluk ve sağlıksız bakımlardan dolayı pek çok erkeğin saç derisinin hava alması belli bir zamandan sonra yavaşlamaya başlamaktadır. Bu yavaşlama neticesinde ise, saçlar gittikçe güçsüzleşir ve sonunun asla gelmesini istemediğimiz kellik evresinin tüm aşamalarını yaşamaya başlarız. Siirt Bıttım sabunu ise, saç derisinin en derinine girmeyi başararak, belli bir düzen eşliğinde kullanıldığı takdirde saçların eskisinden de daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Nitekim, pek çok kişi tarafından genetik bir sıkıntı olarak lanse edilen kellik, aslında kader değildir. Bıttım sabunu duş esnalarında tüm saç tellerinin köklerine kadar iner ve bu sayede de saçlarınız eski güçlü günlerine geri dönmüş olacaktır. Kelliğin önlenmesi yanında kel kalanlarada çare olabilen bıttım sabunu, düzenli bir şekilde tüketildiği zaman kaybolan saçlarınızı geri kazanmanıza da yardımcı olabilir. Nitekim, içeriğinde bulunan binbir çeşit doğal malzeme sayesinde derinizin adeta yeniden nefes almaya başladığını rahatlıkla hissedebileceksiniz.

Bıttım sabununu satın alma konusunda ise, dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Nitekim, özellikle de sabah programlarında ki sağlık köşeleri ve sosyal medya aracılığıyla almış olduğu övgüler sayesinde günden güne evrensel bir popülerlik elde eden bıttımın, sahte ve sağlıksız taklitleri de piyasaya sürülmeye başlamıştır. Bu sahteliği ayırt edebilmek ise oldukça basittir aslında. Nitekim, kimyasal ve yabancı maddeler ile üretilen pek çok sabun ve sampuan, suyla buluşur buluşmaz köpürmeye başlar. Bıttım sabununda ise bu işlem biraz zaman alır. Öte yandan bu ürünü satın alırken, uzman birilerine detaylıca danışmanız ve internet üzerinden ön araştırma yapmanızda sizlere artı puanlar sağlayacaktır.

Tabiatın doğal ve bir o kadar da kusursuz olan güzelliklerini sadece tek bir sabun sayesinde yaşamak ilk bakışta sizlere tuhaf gelebilir. Nitekim, bıttım sabununun kullanıcı yorumlarını okuyarak bu ön yargınızı çürütebilirsiniz. Ya da piyasa da oldukça uygun fiyatlara satılmakta olan bu ürünü deneyerek saçlarınız ve cildinizde yaratacağı etkilere bire bir de tanıklık edebilirsiniz. Kendinizi önemsemeniz ve hayat içerisinde sağlıklı bir bedene sahip olmanız adına, bıttım sabununu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kaldı ki Siirt’ in merkez, ilçe ve köylerinde maharetli eller tarafından üretilmekte olan bu ürün; doğanın mucizevi olan tarafını sizlere yaşattığı ferahlık hissiyatı ile dışa vurmayı başarmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr