SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Antiseptik Özellik Taşıyan Sabun

Antiseptik Özellik Taşıyan Sabun

Sabun, temizlik ürünlerinin atası konumundadır. Fakat aslında tarihte bilinen ilk temizlik ürünü küldür. Binlerce yıl öncesinde temizlik için meşe külü ve hayvan iç yağları kullanılmakta idi. Daha sonraları ise bitkilerden çeşitli sabunlar yapılmaya başlandı. Aslında bu durum özellikle de kadınların güzelliklerine düşkünlükleri ile ortaya çıkmıştır. Binlerce yıl önce icat edilen sabun türlerinden biri de bıttım sabunudur. Bıttım sabunu, hem temizlik ve hijyen, hem sağlık, hem de güzellik için kullanılan bir üründür. Yapılmaya başlandığı ilk andan itibaren günümüze kadar her daim tamamen doğal bir şekilde ve elle yapılmakta olan bir ürün özelliğine de sahiptir. Ülkemizde oldukça popüler olan ve özellikle de cilt ve saçlar için mükemmel sonuçlar doğuran bıttım sabunu Siirt ilimizle özdeşleşen bir sabundur. Bu nedenle de genellikle Siirt bıttım sabunu adı altında satışı yapılmaktadır.

Kırsal bölgelerde yetişen ve menengiç, çitlembik, Antep fıstığı, şam fıstığı gibi yöresel değişiklikler gösteren isimlerle bilinen bitkinin meyveleri ve yağından elde edilmektedir. Eylül ayında olgunlaşan ve toplanan meyveler ayıklandıktan sonra 10 gün kadar kuruması için bekletilir. Daha sonra değirmende ezilerek kül ile karıştırılır ve iyice yoğrulur. Kostik bulunan kazanlarda belli bir sıcaklıkta 10- 12 saat kadar kaynatılan ürün, daha sonra kalıplara dökülür ve sabun halini alması beklenir. Uzun, uğraştırıcı ve oldukça meşakkatli işlemler neticesinde elde edilen bıttım sabunu, aslında tüm aktarlardan sadece kilosu 20- 25 TL arasında değişen fiyatlarla bulunabilecek bir üründür.

Tamamen doğal ve el yapımı olması da hiçbir yan etki ve zarara neden olmamasını sağlamaktadır. Hatta bilim adamlarınca incelenen ve pek çok doktorun da hastalarına tavsiye ettiği Siirt bıttım sabunu, öncelikle cilt ve saç hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mantar, egzama ve sedef gibi ciddi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bıttım sabunu, varis ve selülit gibi rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Ayrıca doğal kabak lifi ile birlikte kullanılması selülit ile mücadelede oldukça önemli gelişmeler sağlamaktadır.

Saç Güzelliği İçin Bıttım

Saçlara gelince, bıttım sabunu faydaları arasında saç sağlığı ve bakımı büyük bir öneme sahiptir. Dökülen, kırılan, incelen, yıpranmış ve zarar görmüş saçların tekrar doğal güzelliğine kavuşmasında önemli rol oynamaktadır. Özellikle de kışın yağmur ve rüzgârdan, yazın deniz, kum, havuz, sıcak ve güneşten yıpranan saçlar düzenli bıttım sabunu kullanılması ile sağlıklı ve parlak bir yapıya sahip olacaktır. Saç beyazlaması özellikle de kadınların en büyük derdidir. Zira saçlar kadınların en önemli aksesuarlarıdır. Ancak saçların beyazlaması önlenemese de boyatılarak geçici çözüm üretilebilmektedir. Oysa kimyasal içeriklere sahip olan boyalar, saçların beyaz görünmemesini sağlasa da gün geçtikçe daha büyük hasarlar vermektedir. bıttım sabunu ise düzenli kullanım ile saçların beyazlamasını önlemesinin yanı sıra beyazlayan saçların da tekrar doğal rengine dönmesine yardımcı olmaktadır.

Bıttım sabunu faydaları arasında erkeklerin kâbusu olan kelliğe çözüm sunulması da mevcuttur. Erkekler en çok saçlarını kaybetmekten korkarlar. Ancak kaybettiklerinde de ya hiçbir şey yapmayıp kellikle yaşamaya alışmakta ya da oldukça pahalı bir işlem olan saç ektirme işlemlerine başvurmaktadırlar. Oysa düzenli bıttım sabunu kullanmak sadece 6- 7 ay kadar sonra sizi şaşırtacak ve gözlerinize inanamamanıza neden olacaktır. Zira düzenli ve doğru kullanımla birlikte dökülen saçarlın yerine yenileri çıkmaktadır. Ancak bıttım sabununun faydalarını görebilmenin ilk kuralı düzenli kullanmak olarak karşımıza çıkmaktadır. İkinci kural ise bıttım sabunu kullandığınız süre boyunca kimyasal içerikli hiçbir ürün kullanmamanız gerektiğidir. Özellikle de sabun, şampuan, saç kremi, saç bakım kremleri ve banyo köpükleri gibi kimyasal madde içeren ürünlerden uzak durmak bıttım sabununun kesin sonuç vermesini sağlayacaktır.

Güzellik konusuna gelince de bıttım sabunu oldukça doğal bir bakım ve güzellik ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de sivilce, akne ve siyah nokta ile kötü bir görüntü sergilemenin önüne geçmekte, parlak, canlı ve göz alıcı bir görüntüye kavuşmanızı sağlamaktadır. Siz de hem kendi sağlığınızı ve güzelliğiniz, hem de sevdiklerinizin sağlığını düşünüyorsanız en yakın aktara giderek bir bıttım sabunu alabilirsiniz. Tamamen doğal ve el yapımı olmasının yanında antiseptik özelliği ile de mikropları vücuttan uzak tutmaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr