https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu İle Doğallığı Elde Edin

Bıttım Sabunu İle Doğallığı Elde Edin

Tüm vücudu için doğal bakım arayanların bir numaralı tercihi olan bıttım sabunu ile vücudunuzun ihtiyacı olan bakımı elde etmesini sağlayabilirsiniz. Tüm vücut için faydalı bir ürün olan bıttım sabunu vücudun farklı bölgeleri için farklı faydalar sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilir?

Bıttım sabununun ana maddesi menengiç bitkisidir ve menengiç bitkisi genellikle Mardin ve Siirt başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölgesinde üretilen bir ürün olmaktadır. Eylül ve ekim aylarında olgunlaşan menengiçler toplanmakta ve ardından çürükleri ayıklanarak kurutulmak için serilmektedir. On günlük kurutma sürecinin ardından toplanan menengiçler yıkanmakta ve ardından su ile yağı çıkarılarak odun külü ile kaynayan suya katılmaktadır. Kaynayarak sabun oluşturan menengiçler, ardından suyun buharlaşması ile bıttım sabunu olmakta ve kalıplar halinde kesilerek satışa sunulmaktadır. Ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde doğallık severlerin ilgisini çeken ve doğal bakım arayanların tercih ettiği bir ürün olmaktadır.

Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?

Vücudun birçok bölgesinde kullanılan bıttım sabunu, farklı bölgeler için farklı faydalar sağlayan bir ürün olmasının yanı sıra kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle de çokça tercih edilen bir üründür. Bıttım sabununun faydaları nelerdir?

  • Bıttım sabunu saçlarda kullanıldığında kepeği engellemekte ve yeniden oluşmamasını sağlamaktadır ayrıca saçın yağ dengesini sağlayarak saçların daha parlak ve dolgun bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Bunun aynı sıra saçların daha sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmesini sağlamakta ve dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlamasının yanı sıra kellik gibi durumlara karşı sekiz ay düzenli kullanımla saçların yeniden çıkmasını sağlayarak kellik sorununa çözüm üreten bir ürün olmaktadır.
  • Bıttım sabunu her cilt tipinin tercih edebileceği bir üründür ve bu sayede her bireyin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün haline gelmiştir. Yüzde kullanımında birçok fayda sağlayan bıttım sabunu tüm cilt tiplerindeki sorunlara çözüm oluşturan bir ürün olmasının yanı sıra sivilceden güneş lekesine birçok kusurun ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bir üründür. Yüzde oluşan sivilce, siyah nokta ve güneş lekelerinin giderilmesini sağlayan bıttım sabunu yeniden oluşmalarını da engellemektedir. Bunun yanı sıra çillerin giderilmesini de sağlayan bıttım sabunu, kırışıklıkların da giderilmesini sağlamaktadır. Yüzün daha esnek ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayarak daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olan bir üründür.
  • Bıttım sabunu ciltte oluşan sedef, cilt döküntüsü ve ciltte sulanma gibi deri hastalıklarının tedavisinde de kullanılan bir ürün olmaktadır ve cildin yenilenmesini sağlayarak cilt sorunlarının çözüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra tırnakların daha sağlam ve pürüzsüz olmasına da yardımcı olan bir üründür.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusuna karşı verilecek özel bir cevap yoktur ve normal sabunlar gibi bir kullanıma sahiptir. Saçlar için kullanıldığında önce saçın su ile ıslatılması ve ardından da sabunun köpürtülerek uygulanması ile kullanımı sağlanan bıttım sabunu, saçlarda ilk kullanımdan itibaren etkisi gösteren bir ürün olmaktadır ve saçın daha dolgun ve parlak bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dökülen saçlarında çıkmasını sağlayan bıttım sabununu kullanırken dikkat edilmesini gereken en önemli unsur farklı kimyasallarla beraber kullanılmaması gerektiğidir. Kimyasallarla beraber kullanıldığında etkisini gösteremeyen bıttım sabunu aynı zamanda bir gün şampuan bir gün bıttım sabunu şekilde kullanıldığında da etki etmemektedir. Bıttım sabunu tek başına kullanılmalıdır. Bıttı sabunu yüzde nasıl kullanılır dendiğinde ise normal yıkama şeklinde kullanıldığı belirtilmektedir ve sabah akşam normal yıkama yaparak kullanmanız dahilinde düzenli kullanımla gereken etkiyi gösteren bir üründür. Her banyoda normal sabun gibi kullanabileceğiniz bıttım sabunu ile cildinize ihtiyacı olan bakımı doğal yollardan elde edebilirsiniz. Normal sabun gibi kullanılan bıttım sabunu ile doğal bir bakımı elde etmek için düzenli olarak kullanmanız ve kimyasallardan uzak durmanız yeterli olacaktır.

Bıttım Sabunu Nerede Satılır?

Bıttım sabunu fiyatı gayet uygun olan bir üründür ve doğal bakım isteyenlerin gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri bir ürün olmaktadır ve doğal ürün satan yerler ile aktarlarda satılan bir ürün olmaktadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden de satılan bir ürün olan bıttım sabunu farklı fiyatlarda ve farklı boyutlarda satılmaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr