https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Kullanıcıları Üründen Çok Memnun Kalıyor

Bıttım Sabunu Kullanıcıları Üründen Çok Memnun Kalıyor

Hemen hemen her şeyin doğallığını kaybettiği bu dönemde, doğal kalmış ürünler dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir. Bıttım sabunu da doğal kalmayı başaran ürünlerden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’ne ait olan bir sabun olarak karşımıza çıkmaktadır. Yöresinde uzun yıllardır kullanılan bir sabundur. Saç ve cilt için pek çok önemli faydaları bulunmaktadır. Cildimiz ve saçımız için kullanabileceğimiz sayısız kimyasal alternatif bulunmaktadır. Çeşitli faydalar ile birlikte sunulan bu ürünler, kısa vadede etkili sonuç verse de uzun vadede yıpratıcı etkilere sahip olmaktadır. Kullanılan bazı kimyasallar cildin ya da saçların yıpranmasına neden olabilmektedir. Bıttım sabunu, tamamen doğal olan içeriği ile bu gibi tehlikelere neden olmayan bir üründür.

Bıttım Sabunu Ne İçin Kullanılabilir?

Bıttım sabununu hemen hemen herkes kullanabilir. Pek çok soruna çözüm getirebilmektedir.

  • Sivilce ve siyah nokta problemleri ile baş etmeye çalışanlar,
  • Saçlar ile ilgili çeşitli sorunları olanlar,
  • Varis yüzünden sorun yaşayanlar,
  • Mantar, egzama gibi cilt sorunlarını gidermek isteyenler bıttım sabunu kullanabilir.

Herhangi bir sorununuz olmasa bile cilt bakımı ve saç bakımı için bıttım sabunu kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda, sabunun etkilerini fark etmemek mümkün olmayacaktır. Bıttım sabunu nasıl kullanılır diye merak edenler, sabunun çok rahat bir kullanımı olduğundan emin olabilir. Herhangi bir ekstra işleme gerek kalmadan, doğrudan uygulanabilmektedir. Sabun, tedavi amacıyla kullanılacak ise herhangi bir ek ürün ile birlikte kullanılmamalıdır. Özellikle de kimyasal ürünler, sabunun yapısına zarar verebilmektedir. Kimyasal ürünler ile birlikte kullanıldığında, sabun etkilerini gözlemek çok uzun sürmektedir. Doğal bir ürün olduğu için hızlı bir gelişme görmek mümkün değildir. Kimyasal ürünler, bu sürenin daha da uzamasına neden olmaktadır.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır, en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Günümüz gençliğinin en önemli sorunu, sivilce ve siyah noktalardır. Ergenliğe bağlı olarak değişen hormon seviyeleri, ciltte yağlanmaya neden olabilmektedir. Yağların aşırı birikmesi sonucu tıkanan gözenekler, sivilce ve siyah noktaya neden olabiliyor. Bıttım sabunu sayesinde, günlük cilt temizliğinizi gerçekleştirirken, sivilce ve siyah noktaların da tedavisi yapılabilmektedir. Sivilce oluşan bölgelerde oluşan yaralar, lekelere neden olabileceğinden tahriş edici ürünler kullanılmamalıdır. Bıttım sabunu, bitkisel içeriği sayesinde cildi tahriş etmemektedir. Hassas bir cilde sahip olanlar bile, ürünü rahatlıkla kullanabiliyor.

Bıttım sabunu, saç problemlerinde de etkili sonuçlar verebilmektedir. Banyo sırasında saçlarınızı bıttım sabunu ile yıkarsanız, saçlarınızın güçlenmesi ve kepek gibi saç derisi problemlerinin de azalmasını sağlayabilirsiniz. Saç dökülmeler, kırıklar, yıpranmalar, mat görüntü gibi saçlarınızda görmek istemediğiniz problemler, doğal bir ürün ile çözüme kavuşturulabilir. Saçlarınızda bıttım sabunu kullanırken, herhangi bir kimyasal ürün kullanmamanız gerekiyor. Şampuan ya da bakım kremleri, sabunun etkilerini azaltabilir. Bıttım sabunu tek başına saçınıza yeterli gelecektir. İçerdiği bitkisel yağlar sayesinde saçlarınızın nemlenmesine de katkı sağlayacaktır.

Varis problemi, özellikle de yaşlı insanlarda çok rastlanan bir durumdur. İlerlemesi durumunda, fiziksel olarak da rahatsız edici noktaya gelebilir. Bıttım sabunu sayesinde, varis probleminizin azalmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında, oluşan şişkinlikler ciddi oranda azalmaktadır. Vücudunuzda oluşan mantar, egzama, yara gibi sorunlarda da bıttım sabunundan faydalanabilirsiniz. Kaşıntıların giderilmesinde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Cilt kızarıklıklarına da iyi gelmektedir. Kısacası cildinizde oluşabilecek sorunların büyük bir çoğunluğunda ürünü kullanabilirsiniz. Yaraların hızlı iyileşmesi ve enfeksiyon kapmasını önlemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu, nasıl kullanılırsa kullanılsın, tek başına kullanılmalıdır. Doğal yapısı, katkı maddeleri yüzünden hemen bozulabilmektedir. Zarar görmüş içerik ise istenildiği şekilde etki edememektedir. Bıttm sabunu, ismini aldığı Bıttım ağacının meyvelerinden üretilmektedir. Bıttım ağacı,  bölgeye özel bir ağaç türü olarak Siirt çevresinde bulunmaktadır. Yine yöresel bir bitki türü olan, menengiç de sabun içerisinde kullanılan ürünlerden biridir.

Bıttım Sabununu Diğer Sabunlardan Ayıran Özellikler

Çeşitli markaların adı altında satın aldığımız sabunlar, hijyen sağlama dışında bir etki sunmamaktadır. Pek çok sabun, cilt için gerekli olan yağların da giderilmesini sağladığı için ciltte kuruluğa neden olmaktadır. Bıttım sabunu kullanarak hem hijyen hem de bakım elde edebilirsiniz. Bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitmez. Bıttım sabunu fiyatı da, sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda çok uygun bir miktardır. Hemen hemen her bütçeye uygun bir doğal üründür. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr