https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Düzenli Kullanım İle Bıttım Sabununun Faydaları

Düzenli Kullanım İle Bıttım Sabununun Faydaları

Cildinizi ya da saçlarınızı daha güzel hale getirmek için kimyasal ürünleri kullanmak gerekmiyor. Doğal ürünlerde, kimyasal ürünler kadar etkili gelişim sağlıyor. Bıttım sabunu, cilt ve saç için pek çok faydaya sahip doğal ürünlerden biridir. Ülkemiz coğrafyasında yetişen bitkiler, yararlı pek çok ürünün üretilmesini sağlamaktadır. Siirt ve Mardin bölgelerinde yetişen menengiç, bıttım sabununun ana malzemelerinden biridir. Yörede yetişen Bıttım Ağacı’da sabun yapımında kullanılıyor. Ağaç meyveleri hammadde olarak kullanılmaktadır. Ağaç o yörede yetiştiği için, bıttım sabunu kullanımı da doğu bölgesinde daha yaygındır. Batı kesimler ise, sabunun varlığı ve faydalarından yeni haberdar olmaya başladı. Sabunun sağladığı faydalar, pek çok kişinin ürüne ilgi duymasına neden olmuştur.

Bıttım Sabununun Faydaları

Bıttım sabunu düzenli olarak kullanıldığında;

  • Sivilce ve siyah nokta problemlerine,
  • Saç sorunlarına,
  • Varislere,
  • Mantar gibi önemli cilt hastalıklarına iyi gelmektedir.

Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusuna geçmeden önce düzenli kullanımın önemine değinmek gerekir. Doğal bir ürün ile tedavi gerçekleşeceği için sonuç alınması daha uzun sürmektedir. Sabunun etkilerini kısa sürede göremeyen bazı kişiler, kullanımı yarıda kesmekte ve sorunlarından şikayetçi olmaya devam etmektedir. Bıttım sabunu gibi doğal ürünler, geç ama etkili çözüm sağlayan tedavilerdir. Kimyasal ürünlerin etkileri, doğal ürünlerden daha hızlıdır ancak yan etkileri sebebi ile çoğu zaman cilde zarar verebilmektedir.

Bıttım sabununu saçlarında kullanmak isteyenler, düzenli kullanıma dikkat etmeliler. Her yıkamada mutlaka bıttım sabunu kullanılmalıdır. Düzenli olarak kullandığınız diğer şampuanları, bıttım sabunu ile birlikte kullanmamalısınız. Şampuan içerisindeki kimyasal maddeler, sabunun doğal yapısına zarar verebilmektedir. Yaygın olarak yapılan bir hata ise, şampuanın içerisine bıttım sabunu karıştırmaktır. Düzenli ve doğru şekilde kullanıldığında saç dökülmelerine, kepeğe, yıpranmalara fayda sağlayabilmektedir. Bıttım sabunu kullanımı da, diğer sabunlar gibidir. Doğrudan, saçınızı köpüklemek için kullanabilirsiniz.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır merak edenler, çok basit bir kullanım şekli ile karşılaşacaktır. Diğer sabun türlerinde olduğu gibi, doğrudan kullanım söz konusudur. Cilt problemleri, pek çok kişi için can sıkıcı bir durumdur. Özellikle yüzde oluşan sorunlar, psikolojik olarak da kişiyi etkilemektedir. Gençlerin en büyük sorunlarından biri olan sivilce ve siyah noktalar, bıttım sabunu sayesinde giderilebilir. Bıttım sabunu, düzenli olarak kullanılması gereken bir üründür. İlk aşamalarda, yüzünüzde herhangi bir değişiklik gözlemleyemeyebilirsiniz. Sabırlı bir bekleyiş sonucunda, sivilce ve siyah noktaların azalmaya başladığını görebilirsiniz. Tamamen bitkisel içeriklerden oluşan bir ürün olduğu için yüzde herhangi bir tahrişe neden olmamaktadır. Hassas ciltler  bile ürünü rahatlıkla kullanabilir.

Yaşlıların en çok şikayetçi olduğu varis problemi de bıttım sabunu sayesinde giderilebilir. Sabun kullanımı sonucunda, ciltteki pek çok sorun giderilebilmektedir. Mantar, egzama gibi hastalıkların tedavisinde de bıttım sabunu kullanılabilir. Yaraların hızlı iyileşmesi, kaşıntıların giderilmesi, cilt kızarıklıklarının azaltılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaralarda enfeksiyon oluşumunu önlemek için de bıttım sabunu kullanılabilir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Batı bölgelerinde yaşayan kesim için bıttım sabunu yeni bir ürün olarak görülmektedir. Doğu bölgelerimiz ise bıttım sabununun cilde faydalarını yıllardır kullanıyor. Doğal ürünlere karşı oluşan ilgi arttıkça, bıttım sabunu gibi keşfedilmemiş ürünler gün yüzüne çıkıyor. Bıttım sabunu kullanımı oldukça basittir. Direkt olarak kullanmak istediğiniz alan üzerinde kullanılabilir. Saç ve tüm cilt için uygundur. Bölgesel ya da tüm vücut için uygulayabilirsiniz. Ürün kullanımı sırasında, mümkün olduğu kadar saf kalmasına dikkat edilmelidir. Başka ürünlerle birlikte kullanıldığında, faydalı etkileri daha uzun sürede ortaya çıkabilir. Kimyasal ürünlerin sabunun yapısını bozması sonucu, faydalı etkilerinde azalmalar gözlemlenebilmektedir. Şampuan, krem gibi kimyasal ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır. Bıttım sabunu etkisini uzun süreli kullanımlarda göstermektedir. Süre, cilt ya da saç tipine göre değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 7 – 8 ayı bulabilir.

Bıttım Sabununun Farkı

Bazı doğal sabunların kokusu, alışık olmadığımız keskinlikte olabilir. Bu tarz sabunlar, kokuları nedeni ile faydalı olsalar bile tercih edilmemektedir. Bıttım sabununun kokusu oldukça hoştur. Sadece sahip olduğu kokusu yüzünden bile çok sayıda satış yapılmaktadır. Kullanıldıktan sonra da güzel bir koku yaymaya devam etmektedir. Tamamen doğal bir içeriğe sahiptir. Bitkisel bir üründür. Bıttım sabunu fiyatı, hemen hemen her bütçenin karşılayabileceği düzeydedir.  


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr