https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu ne zaman kullanılmalı

Bıttım Sabunu ne zaman kullanılmalı

Tamamen doğal malzemelerden oluşan bıttım sabunu, son zamanların en popüler cilt ve saç bakımı ürünlerinden biri haline geldi. Siirt yöresinde üretilen bir ürün olarak, piyasada yüksek satış rakamları elde etmiştir. Doğu bölgelerinde, Siirt ve çevresinde uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Bıttım ağacından üretilmektedir. Ağacın yaprakları ve meyvesinde bulunan yağlar, sabun üretiminde kullanılmaktadır. Kıvamın tutturulması sırasında da doğal malzemeler kullanılmaktadır. Yüzde yüz doğal içeriğe sahip bu ürün, cilt ve saç konusunda çok fazla yarara sahiptir. Bıttım sabununun cilde faydaları sayesinde çok sayıda cilt sorunu kontrol altına alınabilmektedir. Cilt hasarlarının onarılmasında oldukça etkili oran bu ürün, sivilcelerden egzama gibi cilt hastalıklarına kadar her alanda kullanılabilmektedir.

Bıttım Sabunu Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Bıttım sabununun sağladığı faydalar arasında ;

  • Sivilce ve akneleri giderme,
  • Saç sağlığını koruma,
  • Varis probleminin çözülmesi,
  • Mantar gibi ciltteki kusurların giderilmesi,
  • Yara tedavisi,
  • Egzama gibi kızarıklıkların giderilmesi bulunmaktadır.

Saç bakımı, pek çok kadın için çok önemlidir. Sağlıklı bir saç, en güzel makyajdan bile daha etkili olabilmektedir. Güzel saçlar, kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Saçlarda en çok karşılaşılan sorunlar arasında kepek, kırılma, dökülme, matlık yer almaktadır. Saç derisindeki hastalıklar da saçların cansızlaşmasına ve kepek gibi sorunların ortaya çıkabilmesine neden olmaktadır. Bıttım sabunu nasıl kullanılır diye merak edenler, ürünü saçlarında denemeye başlayabilirler. Ürün doğrudan saç üzerine uygulanarak kullanılmaktadır. Herhangi bir şampuan ya da saç kremi ile birlikte kullanılmamalıdır. Herhangi bir kimyasal madde ile etkileşim, sabunun etkilerini azaltmaktadır. Düzenli kullanım sonucu, uzun sürede etki edebilen ürün kimyasallar ile birlikte kullanıldığında daha uzun sürede etki edebilmekte ya da hiç etki edememektedir.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır diye merak edenlerin büyük bir kısmı sivilce problemleri ile mücadele etmektedir. Özellikle de ergenlik dönemindeki gençler, sivilce sorunu yüzünden hem psikolojik hem de fiziksel açıdan rahatsız hissetmektedir. Sivilce ve siyah noktalar, ergenlik dönemindeki hormon seviyelerinin artması yüzünden ortaya çıkmaktadır. Beslenme şekli  ve stres gibi etkenler de sivilce oluşumunu tetikleyebilmektedir. Ciltte biriken yağlar, gözenekleri tıkayarak iltihaplanmalarına neden olmaktadır. Düzenli temizlik, sivilce problemi ile savaşta dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Bıttım sabunu da içerisindeki yağlar ve diğer doğal maddeler ile cildi daha kısa sürede toparlanmasına yardımcı olur. Cilt sabun ile düzenli olarak yıkandığı takdirde, fazla yağın yüzden arındırılması de gerçekleşmiş olmaktadır.

Yaşlanma ile birlikte, cilt de esnekliğini ve sağlığını kaybetmeye başlamaktadır. Düzenli bakım yapılmadığı sürece bazı problemlerin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Yaşlılarda en sık görülen sorunlardan biri de varistir. Bıttım sabunu, varis şişkinliklerinin indirilmesinde ve oluşumunun engellenmesinde kullanılabilmektedir. Varis dışında ciltteki her türlü yaranın, mantarın ve hastalıkların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Tamamen doğal malzemelerden üretildiği için, herhangi bir yan etki gözlenmemektedir.

Bıttım Sabununun Doğru Kullanım Şekli

Doğu bölgelerinde yaygın olarak kullanılan bir ürün olmasına rağmen, batı bölgeleri ürün hakkında yeni yeni bilgiler edinmektedir. Bıttım sabunu, yakaladığı bu popülerlikten sonra cilt ve saç problemleri ile uğraşan pek çok kişiye yardımcı olmaktadır. Ürünün kullanımı da oldukça basittir. Tek yapılması gereken cilt üzerine ya da saça doğrudan uygulanmasıdır. Herhangi bir kimyasal ürünle karıştırılmadan, doğal haliyle kullanılması gereklidir. Pek çok kişi duş sırasında daha pratik bir kullanım olması açısından şampuanlarının içine karıştırmayı tercih etmektedir. Bu şekilde bir kullanım, sabunun etkisini azaltmaktadır. Sabundan fayda görememekten şikayet edenlerin büyük bir kısmı yanlış kullanım yüzünden faydaları gözlemleyememektedir. Doğal bir ürün olması da, etkilerinin daha uzun bir sürede gözlemlenmesine neden olmaktadır. Kimyasal ilaçlar, hızlı sonuçlar verse de sahip oldukları yan etkileri ile vücuda zarar verebilmektedir.

Bıttım Sabunu Satın Almak

Bıttım sabunu fiyatı, hemen hemen her bütçenin karşılayabileceği bir fiyattır. Satın alınacak grama göre de fiyatlar değiştiği için bütçeye göre ürün satın almak mümkün olabilmektedir. Satın alınan bıttım sabunu, uzun bir süre kullanılacağı için sürekli bir para harcamayı gerektirmemektedir. Faydaları için satın alınabileceği gibi, yalnızca hijyen sağlamak ve kimyasal içeren sabunlarla vücudunuzu yıkamamak için de kullanılabilmektedir. Bıttım sabunu hem çok sağlıklı hem de çok etkili bir temizleyicidir.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr