https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu hakkında bilmediklerimiz

Bıttım Sabunu hakkında bilmediklerimiz

Bıttım sabunu, Siirt yöresinde üretilen bir sabun çeşididir. Tamamen el yapımı bir ürün olması, doğal ve sağlıklı ürünlerle ilgilenenlerin dikkatini çekmektedir. Bıttım sabununun faydaları incelendiğinde de, ne kadar etkili bir ürün olduğu görülebilmektedir. Siirt bölgesinde yetişen bıttım ağacı, sabunun ana malzemesini oluşturmaktadır. Sabun söz konusu olduğunda kullanılan yağlar çok önemlidir. Bıttım sabununda da ağacın yaprakları ve meyveleri kullanılmaktadır. Yapraklardan ve meyvelerden elde edilen yağlar içerisinde, cilde iyi gelen çok sayıda içerik bulunmaktadır. Bu içerikler, herhangi bir kimyasal madde ile karıştırılmadan piyasaya sürüldüğü için etkisi de daha çok olmaktadır. Bıttım sabununun cilde faydaları sabırlı bir bekleyiş sonucu ortaya çıksa da, uzun vadede cilt sağlığına daha fazla yarar sağlamaktadır. Kimyasal ürünler ne kadar etkili olurlarsa olsunlar, cildi tahriş etme riski barındırmaktadır.

Kimler Kullanabilir?

Bıttım sabununun faydalarını öğrenen herkes bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusunu sormaktadır. Bıttım sabunu, direkt olarak yüzey üzerine uygulanmaktadır. Kullanım alanı cilt ya da saç olabilir. İki durumda da kullanım şekli değişmemektedir. Bıttım sabununu,

  • Sivilce ve siyah nokta problemi yaşayanlar,
  • Saç problemleri ile uğraşanlar,
  • Varis sorunu yaşayanlar,
  • Cildinde mantar ya da tahriş edici yaralara sahip olanlar,
  • Yaralarını daha hızlı bir şekilde iyileştirmek isteyenler,
  • Ciltteki kaşıntıyı önlemek isteyenler,
  • Cilt ve saç sağlığını korumak isteyenler kullanabilir.

yüzde nasıl kullanılır, en çok sorulan sorulardan biri haline geldi. Yüz, tüm bölgeler arasında en hassas alan olduğu için kullanılacak her türlü ürüne dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüzde oluşan çeşitli cilt problemleri, bıttım sabunu sayesinde etkili bir şekilde çözülebilmektedir. Sivilce ve siyah nokta problemleri, yüzde en çok rastlanan problemler arasındadır. Gençler, özellikle ergenlik dönemlerinde, dış görünüşlerine çok dikkat ettikleri için en ufak bir kusur bile rahatsız edici olabilmektedir. Bıttım sabunu, sivilce oluşumunu azaltarak sivilcelerin oluşturduğu hasarın onarılmasında da etkili olmaktadır. Ciltte daha öncede oluşmuş hasarlar da bıttım sabunu sayesinde tedavi edilebilmektedir. Ürünü düzenli olarak kullananlar, ciltlerindeki değişimi belirgin bir şekilde gözlemleyebilmektedir. Yüz dışında, diğer bölgelerdeki cilt sorunları da bu sabun yardımıyla çözülebilmektedir. Varis, mantar, egzama kızarıklığı gibi pek çok sorun, düzenli kullanım sonucunda belirgin bir şekilde yok olmaktadır.

Bıttım sabunu faydaları, herhangi bir kimyasal üründen ya da ilaçtan daha fazladır. Tek bir ürün ile cilt problemleri ve saç problemleri, doğal yollardan çözülebilmektedir. Sabun kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta ise doğru kullanım şeklidir. Pek çok kişi, düzenli kullanımı sağlamak adına sabunu farklı ürünlerle karıştırarak kullanmayı tercih edebilmektedir. Kimyasal maddeler, sabunun etkisinin azalmasına neden olmaktadır. Doğal içeriklerin, doğal bir şekilde kullanılması gerekmektedir.  Saçlar, günlük hayat içerisinde çok fazla olumsuz etkiye maruz kalmaktadır. Beslenme, stres, kullanılan ürünler, güneş, hava, fön makineleri ve diğer şekillendirme araçları saçların yıpranmasına ve sağlıksız görünmesine neden olmaktadır. Aynı şekilde, saç derisindeki sorunlar da saç yapısını ve görünümünü doğrudan etkilemektedir. Bıttım sabunu ile hem saç derisindeki sorunları hem de saç yapısındaki yıpranmaları ortadan kaldırmak mümkündür.

Kullanımı Hakkında Merak Edilenler

Bıttım sabunu, tamamen doğal yöntemlerle üretilmektedir. El yapımı bir ürün olarak piyasaya sürülmektedir. Bu nedenle, herhangi bir katkı maddesi ile etkileşmeden kullanılmalıdır. Sabun kullanımı ile ilgili en çok yapılan hata, şampuan ya da kremler ile birlikte karıştırılmasıdır. Duş jelleri ile karıştırmak da aynı sonuçlara yol açmaktadır. Şampuan gibi ürünler içerisindeki kimyasallar, bıttım sabununun eşsiz doğal yapısını bozmaktadır. Bozulan yapı, sağlık açısından herhangi bir yarar göstermemektedir. Sabunun etkileri konusunda sorun yaşayanlar, kullanımda bu şekilde bir hata yapılmadığından emin olmalıdır. Sabun doğrudan cilt üzerine ya da saç üzerine kullanılmalıdır.

Bıttım sabunu fiyatı, dudak uçuklatan miktarlar olmamaktadır. Kiloluk ya da gramlık olarak satışa sürüldüğü için ürün fiyatı da bir nevi alıcı tarafından belirlenmektedir. Kilo başına düşen miktar oldukça uygundur. Bıttım sabunu gibi el yapımı, sağlıklı ve doğal ürünler çok uçuk miktarlara satılabilmektedir. Bıttım sabununun faydalarından herkesin yararlanabilmesi için, fiyatlar makul seviyelerde tutulmuştur. Bütçenizi yormadan ürünü satın alabilirsiniz. Uzun süre yetecek bir ürün olduğu için, sık sık satın alınmasına gerek kalmamaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr