https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu ortaya çıkışı

Bıttım Sabunu ortaya çıkışı

Yüz bakım kremleri, makyaj temizleme ürünleri, peeling kremleri gibi ürünler ortaya çıkmadan önce cilt bakımında sabun kullanımı ön plandaydı. Annelerimiz, anneannelerimiz doğal ürünlerle ciltlerine bakım yapmaktaydı. Ciltlerini incelediğinizde, yaşlarına rağmen ne kadar sağlıklı bir cilde sahip olduklarını görebilirsiniz. Doğal ürünlerin etkileri, işte bu noktada ortaya çıkmaktadır. Bıttım sabunu da cilt bakımında kullanılan sabunlardan biridir. Sadece bakım için değil sağlık açısından da önemli etkilere sahiptir. İlk cümlede sıralanan ürünler, hızlı etki konusunda tatmin edici olsalar da cildin çok kısa sürede yıpranmasına neden olmaktadır. Doğal ürünler, cildin daha yoğun bir şekilde beslenmesini ve temizlenmesini sağlamaktadır. Bıttım sabununun cilde faydaları hakkında bilgi edindiğinizde, bugüne kadar kullandığınız tüm ürünleri bir kenara atmak isteyebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Yapısı Ve Ortaya Çıkışı

Bıttım sabunu nasıl kullanılır ve bıttım sabunu hakkında diğer soruların, internet forumlarında ya da arkadaş ortamında konuşulması ürünün popülerleşmesine neden oldu. Her geçen gün daha fazla kişi ürün hakkında araştırma yapmaktadır. Cilt konusunda sektöre etkili bir giriş yapan bıttım sabunu, varlığını uzun süredir koruyor. Üstelik, hemen yanı başımızda duran bir ürün olarak uzun yıllar sessizliğini korumuştur. Siirt bölgesine ait bir ürün olarak lanse edilmektedir. Sabun üretimi , Siirt’te daha fazla yapıldığı için Siirt bıttım sabunu gibi isimler de kullanılmaktadır. Siirt yörresinde özel olarak yetiişen bir ağacın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Ağaç yapraklarını ve meyvelerini işlemlerden geçirerek sabun elde eden kişiler, isim olarak da ağacın ismini kullanmayı tercih etmişler. Bıttım sabunu olarak ortaya çıkan ürün, Siirt ve çevresinde uzun süredir çeşitli amaçlarla tedavilerde kullanılmaktadır. Tamamen bitkisel bir içeriğe sahiptir.

  • Sivilce ya da siyah nokta problemi yaşayanlar,
  • Saçları ile ilgili sorunları olanlar,
  • Varis konusunda ilerleme kaydetmek isteyenler,
  • Mantar, yara, egzama gibi ciltte kötü görüntüye sebep olan hastalıklardan kurtulmak isteyenler, yardım açısından bıttım sabununu kullanabilirler.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır sorusunu soranlar, genellikle yüzde herhangi bir olumsuz tepki olmayacağının garantisini araştırmaktadır. Bitkisel içerikli ürünler, yan etkiler konusunda herhangi bir sorun yaşatmamaktadır. Sabun içerisinde bulunan herhangi bir maddeye ya da bitkiye alerjisi bulunanlar, kesinlikle sabunu kullanmadan önce doktorlarına başvurmalıdır. Problem oluşmadığı durumda ise, sabun doğrudan cilde uygulanmaktadır. Bıttım sabunu ile saç sorunlarını çözmek isteyenler, saçlarını bu sabun ile yıkayarak çözüm elde edebilirler. En etkili kullanım şekli, saf olarak kullanılmasıdır. Şampuan, krem ya da herhangi bir jel içerisinde kullanımı tavsiye edilmemektedir. Yıpranan, dökülen, kaşınan, kepeklenen saçlar için rahatlıkla kullanılabilir. Yaklaşık 7 -8 aylık uzun bir kullanım döneminden sonra saçlardaki değişiklik gözlemlenebilmektedir. Aynı durum cilt üzerinde kullanımda da geçerlidir. Sabırsız kişiler, düzenli kullanım konusunda sorun yaşayabilmektedir. Saç derisindeki yaraların ya da çeşitli sorunların giderilmesinde de etkili bir üründür.

Bıttım Sabununun Doğru Kullanılması

Bıttım sabununun en doğru kullanım şekli, direkt olarak kullanılmasıdır. Çeşitli ürünler ya da bakım malzemeleri ile kullanılması, etkisinin azalmasına yol açabilmektedir. Sabunun etkilerini görmek, uzun bir süre gerektirdiği için sabun etkilerinde bir azalma yaşanması süreyi daha da uzatacaktır. Sabun yapısındaki bozulma çok fazla olursa, herhangi bir etki sağlayamama da söz konusu olabilir. Bu nedenle, doğal bir içeriğe sahip olan bıttım sabununun saf haliyle kullanılması gerekmektedir. Ürün, saçlarda ya da cilt üzerinde kurumaya neden olmamaktadır. Kokusu da oldukça hoştur. Diğer sabunlar gibi garip kokular bırakmamaktadır. İçerisinde bulunan bitkisel özler, hem kullanım sırasında hem de kullanım sonrasında hoş bir kokunun alınmasını sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Hakkında

Bıttım sabunu fiyatı, ürün hakkında endişelenebileceğiniz tek konudur ancak uygun fiyatlarla bu nokta da ortadan kaldırılmıştır. Ürüne talebin artması ve tüm Türkiye’de kullanılmaya başlanan bir ürün olduğu için, fiyatlarda da makul seviyeler kullanılmaktadır. İsteyen herkes bütçesine uygun olarak ürün satın alabilir. Kiloluk ya da gramlık satışlardan kar elde etmek de mümkündür. Sabun, normal kullanım olarak düşünüldüğünde uzun bir süre yetebilmektedir. Fiyatların uygun olması, sabunu hızlı bir şekilde tüketenler için çok önemlidir. Hijyen konusunda oldukça titiz olan kişiler, daha çok sabun almayı düşünebilirler. Bıttım sabunu faydaları, kullanan çok sayıda kişi tarafından teyit edilmiştir.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr