https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu' tanıyalım

Bıttım Sabunu' tanıyalım

Siirt yöresinde yetişen bıttım ağacı, çok önemli bir ürünün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bölgedeki halk tarafından gerçekleştirilen bıttım sabunu üretimi, cilt ve saç sağlığı açısından oldukça faydalı bir ürün meydana getirmiştir. Doğu bölgesinde, Siirt ili ve çevresinde yayın olarak kullanılan ürün son dönemlere kadar batı illeri tarafından bilinmemekteydi. Ürünün sağladığı faydalar konuşulmaya başlandıkça, ürün satışları da Türkiye kapsamında olmaya başladı. Dükkanlardan satın alınan bıttım sabunları, günümüzde internet üzerinden sipariş edilebilecek hale gelmiştir. Sağlık açısından faydalı bir ürün olduğu ve doğal bir içeriğe sahip olduğu için, fabrikasyon ürünlerinden sıkılmış olanlara güzel bir alternatiftir. Sabun, düzenli kullanım sonucu etkisini gösterdiği için herkes tarafından övülmemektedir. Süreç içerisinde erken bırakanlar, ürünün işe yaramaz olduğuna dair yorumlar yapmaktadır. Tahmini olarak belirlenen süre aşıldığı halde hala bir gelişme yaşanmıyorsa, ürün kullanımında basit hatalar yapılmış olabilir. Bıttım sabununun cilde faydaları, pek çok kişi tarafından takip edilmektedir.

Bıttım Sabununu Bilmeyenler İçin

  • Sivilce ve siyah nokta problemlerini çözmek isteyenler,
  • Varis sorunlarını ortadan kaldırmak isteyenler,
  • Saçlarını daha güzel ve daha sağlıklı hale getirmek isteyenler,
  • Ciltteki yara ve lekelerin, mantarların giderilmesini isteyenler,
  • Ciltteki rahatsız edici kaşıntıdan kurtulmak isteyenler için bıttım sabunu harika bir üründür.

Cilt ya da saç konusunda problem yaşayanları iki farklı yol beklemektedir. Birinci yol, çoğunlukla herkesin kullandığı kimyasal ürünlerdir. Boyalar, şampuanlar, kremler gibi pek çok ürün her ne kadar doğallık imajı ile piyasaya sürülseler de marka ürünü oldukları için, çeşitli kimyasalları barındırmak zorundadır. Fabrikalarda üretilen her türlü ürün, hızlı üretime hazır hale getirmek için çeşitli kimyasallarla birlikte kullanılmaktadır. Bıttım sabunu el yapımı olduğu için herhangi bir kimyasal içermemektedir. Sabunun içeriği, ismini aldığı bıttım ağacından ibarettir. Bıttım ağacının yaprakları ve meyvesi, cilt için yararlı yağları içermektedir. Toplanan yaprak ve meyvelerdeki yağ, çeşitli yöntemlerle alınarak, sabun haline getirilmektedir. Tamamen doğal içeriklerle zenginleştirilerek, etkisi arttırılmaktadır. Bıttım sabunu nasıl kullanılır diye merak edenler, ürünün oldukça basit bir kullanıma sahip olduğunu görecektir.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır, gençler tarafından en çok sorulan sorular arasındadır. Bıttım sabununun faydalarından biri de sivilcelere iyi gelmesidir. Sivilce problemlerini azaltmak, oluşumunu engellemek, izleri hafifletmek gibi amaçlarla kullanılabilir. Doğrudan yüz üzerine uygulamak yeterlidir. Hijyenik olması açısından, sabunu direkt olarak sivilceye sürmek yerine elde köpürttükten sonra yüz yıkamak daha uygun bir hareket olacaktır. Her ne kadar hijyen sağlamada kullanılsa da, üzerinde bakteri üremesi riskini barındırmaktadır. Ürünün temiz olmasını sağlamak için her kullanımdan sonra saklamak adına kutular kullanılabilmektedir. Kutuların temizliğine de dikkat etmek gerekecektir. Ergenlik döneminde sıklıkla oluşan sivilcelerin azalmasını sağlamak adına sabun kullanılabilir. Doğal bir ürün olduğu için gençlerin hassas ciltlerinde herhangi bir tahriş meydana getirmemektedir.

Bıttım sabunu saçlara da iyi gelmektedir. Daha sağlıklı bir saç için daha sağlıklı bir besin kaynağı gerekmektedir. Saçların besin kaynağı ise saç derisidir. Saç derisinde meydana gelen rahatsızlıklar, saçların yıpranmasına ya da dökülmesine neden olabilmektedir. Bıttım sabunu ile saçların daha sağlıklı görünmesi sağlanabilir. Saçlarla ilgili kullanımda doğrudan sabun kullanmak ve krem kullanmamak pek çok kadın için zor bir durum olabilir. Bıttım sabunu, marketlerde çok ucuza satılan sabunlar gibi saçları sertleştirmemektedir. İçerisindeki zengin yağ oranı ile saçların nemlenmesini ve yumuşamasını da sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılabilir?

Bıttım sabunu, diğer sabunlar gibi kullanılmaktadır. Herhangi bir özel prosedürün uygulanmasına gerek yoktur. Basit bir şekilde kullanılmasına rağmen, çeşitli hatalar yapılabilmektedir. Halk arasında görülen en yaygın hata ise sabunu şampuanlara ya da kremlere yerleştirmektir. Karışımın elde edilmesi, mantıklı bir hareket gibi görünse de sabunun etkisinin azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bıttım sabununun doğrudan uygulanması önerilmektedir. Sabun dışında ek ürünlerin aynı gün içerisinde kullanılmaması önerilir.

Bıttım Sabunu Fiyatları Hakkında

Bıttım sabunu fiyatı, herkes tarafından makul fiyatlar olarak nitelendirilmektedir. Doğal ürünler, genellikle yüksek fiyatlarla piyasaya sürüldüğü için makul fiyatlar görmek kafa karışıklığına  yol açabilmektedir. Bıttım sabununu çeşitli gramajlar halinde, farklı fiyatlara satın alabilirsiniz. Her bütçeye göre ürün elde etmek mümkündür. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr