SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Temizliğin Yeni Ve Doğal Hali Bıttım Sabunu

Temizliğin Yeni Ve Doğal Hali Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu Mu O Da Ne

Son zamanlarda adını duyuran bir ürün olan bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde daha çok imal edilmektedir. Fakat bunun yanı sıra ülkenin doğusundan batısına yayılmaktadır ve genellikle ülkenin doğusunda kullanılan bu ürün yakın zamanda batısının da dikkatini çekmiş ve faydaları sayesinde rağbet görmeye başlamıştır. Yurtdışında da birçok alıcısı bulunan bu ürün insan cildi için bire birdir. Yapımında kullanılan bıttım bitkisi ya da bilinen adıyla menengiç eylül ve ekim aylarında meyve vermekte ve elde edilen meyvelerin çürükleri ayıklanıp ardından kurutmaya bırakılarak 10 günün ardından tekrar toplanmaktadır. Kurumuş olan menengiçler dövülerek toz haline getirilmekte ve su ile yoğrularak yağı elde edilmektedir, elde edilen yağ kaynayan su ve odun külü ile karıştırılıp sabunlaşmaya bırakılmakta ve ardından da suyun buharlaşması ile sabun oluşmaktadır. Oluşan sabun kalıplar halinde kesilerek satılmakta ve birçok doğallık sever kullanıcıya ulaşmaktadır.

Faydaları Saymakla Bitmeyen Bıttım Sabunu

Bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitmemek de ve vücudunun her alanında ayrı bir özellik göstermektedir. Baştan ayağa birçok özelliği ve faydası bulunan bu ürün insan vücudunun dostudur.

  • Saçlarda kullanıldığındaköklerine iyi gelen ve saçın yağ dengesini sağlayan bıttım sabunu, saçta oluşan kepeği önlemekte ve kellik oluşumuna engel olmaktadır, bunun yanı sıra ince ve kırılgan saçları da onarmakta ve saçın dolgun görünmesini sağlamaktadır. Saçların sağlıklı bir şekildeuzamasını sağlayan bıttım sabunu sekizaydüzenli kullanımının ardından dökülmüş olan saçları yeniden çıkarmaktadır.
  • Bıttım sabunu yüzde kullanıldığında ise ayrı bir mucize meydana getirmektedir, yüzde kullanımı da normal sabun gibi olup köpürterek yüze uygulanır ve bir müddet bekletildikten sonra güzelce durulanır.Düzenli kullanılması sayesinde yüzde oluşan siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesine ve tekrar oluşmasını engelleyen bıttım sabunu aynı zamanda güneş lekelerinin giderilmesinde vekırışıklıkların engellenmesinde yardımcı olmaktadır.Yüzün yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlayan bıttım sabunu aynı zamanda cildin daha parlak görünmesini de sağlamaktadır.
  • Vücutta kullanımında sedef, cilt döküntüleri ve benzeri hastalıkların giderilmesine yardımcı olduğu gibi vücutta oluşan sivilcelerin de yok edilmesini sağlamaktadır.Varis hastalığının tedavisinde kullanılan bıttım sabunu cildin yenilenmesine, onarılmasına ve daha parlak bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır.
  • Tırnaklarda kullanımında ise daha sağlıklı tırnak oluşumlarının ve tırnak hastalıklarının giderilmesine yanında tırnak kırıklarına da engel olmaktadır. Tırnakların daha sağlıklı görünmesini sağlayan bıttım sabunu tırnak lekelerini ve tırnakçatlaklarınada engel olmaktadır.Oluşan enfeksiyonlardaki mikropları, bakterileri ve mantarları öldüren bıttım sabunu tekrar oluşmasına da engel olmaktadır.

Peki Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır

Bıttım sabunu nasıl kullanılır dediğimizde diğer sabunlardan bir farkı bulunmamaktadır, normal bir şekilde kullanılan bıttım sabunu vücudunun her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.Saçlarda kullanmadan önce saçlar iyice durulanıpardındanuygulanması gereken bıttım sabunu hiçbir kimyasalları birleştirilmeli ve kimyasallarla yakın zamanlarda kullanılmamalıdır. Yani bir gün bıttım sabunu bir gün normal şampuan kullandığınızda bıttım sabununu faydasından yararlanamayabilirsiniz.Bıttım sabunu ondan gerekli fayda alabilmek için tüm kimyasallardan uzaklaşmalıvekendinizi sadecebıttımsabunu ile temizlemeniz gerekmektedir.Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra uygulayıp güzelce köpürterek 3 ile 5 dakika masaj yaparak uygulamanız dahilinde bıttım sabunu faydasını görebilirsiniz, düzenli kullanımda etkisini gösterenbıttımsabunu tüm vücudun dostudur.Bıttımsabunu yüzde kullanılacağı zaman peeling şeklinde kullanabileceği gibi normal yıkama ile de kullanılabilir birkaç dakika bekletilmek suretiyle maske yapılabilen bıttım sabunu cilt gözeneklerini temizlenmesinde ve cildin taze bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır.Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır diye tereddütetmenize gerek yoktur. Çünkü yağlı, normal, karma gibi cilt tiplerinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir üründür.Bütün cilt tiplerine uygun tepki veren ve yağ oranı dengeleyen bıttım sabunu cildin esnek ve parlak görünmesini sağlayarak onun yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Peki Bu Ürünü Nereden Ne Kadara Temin Edebilirim

Bıttım sabunu aktarlarda ve doğal ürün satan marketler de bulmak çok kolaydır.Bıttım sabunu fiyatları oldukça uygun olmasının yanı sıra her bütçeye uygun farklı kalıplarda bıttım sabunu bulmak kolaydır.Sizde doğallığın yanında ve cildinizin korunmasının öneminin farkındaysanızbıttım sabununu tercih edebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr