SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu

Doğal ürünler, pek çok konuda en pahalı ilaç tedavilerini bile geride bırakabilmektedir. Ülkemiz de bu doğal nimetlerden fazlasıyla nasibini almış bir coğrafyada bulunmaktadır. Doğal ürünler arasında bıttım sabunu, oldukça faydalı bir ürün olarak kullanılmaktadır. Siirt ve Mardin yörelerinde yetişen ve menengiç adı verilen bir bitkinin işlenmesi ile elde edilmektedir. Sabunun ham maddesi, ismini de aldığı bıttım ağacından gelmektedir. Bıttım ağacı Siirt yöresine özel bir ağaçtır. Meyvelerinden elde edilen hammadde ile sabun üretimi gerçekleştirilmektedir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Siirt’te üretimi fazla olduğu için piyasada Siirt bıttım sabunu olarak da bilinmektedir. Faydaları hakkındaki bilgiler, batı bölgelerinde de konuşulmaya başladıktan sonra sabunun kullanımı artmaya başlamıştır. Batı bölgeleri için yeni bir ürün olan bıttım sabununun cilde faydaları çok fazladır.

Bıttım Sabununun Faydaları

Bıttım sabunu;

  • Sivilce ve siyah noktaların giderilmesi,
  • Saç problemlerinin çözülmesi,
  • Varis tedavisi
  • Mantar ve diğer tahriş edici yaraların tedavisinde etkin olarak kullanılabilecek bir üründür.

Saç problemleri için kepekten saç dökülmelerine kadar her türlü sorunda bıttım sabunundan faydalanmak mümkündür. Bıttım sabunu nasıl kullanılır merak edenler, banyo sırasında saçlarını bu sabun ile köpükleyerek kullanmayı deneyebilirler. Düzenli kullanımın sonunda, sabunun yarattığı fark anlaşılabilmektedir. İlk kullanımdan sonra bile saç yapısında değişiklik hissetmek mümkündür. Tamamen doğal bir ürün olduğu için saçı beslemek için de kullanılabilir. Sabunun içerisinde yağ da bulunduğu için, saçların nemlenmesinde katkıda bulunmaktadır.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır diye merak edenler, oldukça etkili sonuçlar ile karşılaşabilirler. Ergenlik dönemindeki gençlerin en büyük sorunlarından birisi de sivilce ve siyah noktalarıdır. Hormon seviyesindeki değişikliklerden ötürü fazla yağ salgılayan cilt, gözeneklerin bu yağ ile kapanmasına neden olmaktadır. Özellikle yüz kısmı düzenli olarak temizlenmezse, sivilce ve siyah nokta problemleri oluşmaktadır. Bıttım sabunu, oluşan sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde etkilidir. Sabundan verim alabilmek için düzenli kullanım gerekmektedir. Doğal bir ürün olduğu için, kimyasal ürünler kadar kısa sürede etki etmemektedir. Düzenli kullanım sonucunda sivilcelerdeki azalma gözlemlenebilmektedir. Doğal bir tedavi tercih edildiği için, yüzde herhangi bir tahriş meydana gelmeyecektir. Kimyasal ürünler, sivilce tedavisinde kısa sürede etkili olsalar da cildin tahriş olmasına neden olmaktadır.

Varis problemi, yaş ilerledikçe daha sık görülmektedir. Bıttım sabununun ciltte yarattığı olumlu etkilerle, varis sorununa da çözüm getirilebilmektedir. Vücutta oluşan kaşıntıların giderilmesinde de bıttım sabunu kullanılabilmektedir. Kaşıntı kesici özelliği, doğu bölgelerinde halk tarafından bilinmektedir. Egzama gibi cilt kızarmalarıyla uğraşanlar, bıttım sabunu alarak sorunlarını etkili bir şekilde giderebilirler. Deride oluşan mantar ya da tahriş edici diğer yaralarda da sabun kullanılabilmektedir. Bıttım sabunu, yaraların daha hızlı iyileşmesini ve enfeksiyon kapmasını önlemektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğu bölgelerinde yaygın olarak kullanılan bir ürün olduğu için nasıl kullanıldığı hakkında bir sorun yaşanmamaktadır ancak batı bölgeleri için yeni bir ürün olduğundan yanlış kullanımlara rastlanabilmektedir. Saçlar için kullanım sırasında en sık yapılan hatalardan biri, şampuan ile birlikte ya da şampuanın içine katarak kullanmaktır. Bıttım sabunu herhangi bir şampuan içerisinde kullanıldığında etkisini kaybetmektedir.  Şampuan içerisindeki kimyasallar, sabunun doğallığını bozmaktadır. Sabun doğrudan saç üzerine ya da vücut üzerine kullanılmalıdır. Diğer sabunların kullanımından herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Sabunun kimyasal ürünler ile karışmamasına dikkat edilmelidir. Sabunun etkisi uzun vadede gözlemlenebildiği için, kimyasal ürünler ile saflığının bozulması bu sürenin daha fazla uzamasına neden olmaktadır. Yaklaşık olarak 7 – 8 aylık kullanım sonucu, saçınızdaki ya da cildinizdeki belirgin değişimi görebileceksiniz. Bıttım sabunu gibi faydalı bazı sabunların kokusu, insanları rahatsız edebilmektedir. Bıttım sabunu ise oldukça hoş bir kokuya sahiptir. Kullanım sırasında da kullandıktan sonra da etrafa kötü bir koku bırakmak yerine, oldukça güzel bir koku yaymaktadır. Sadece kokusu için bile ürünü tercih edenler bulunmaktadır.

Bıttım Sabununun Diğer Sabunlardan Farkı

Kişisel hijyen için marketlerden satın alınan sabunlar, fabrika ürünü olduğu için mutlaka kimyasal madde içermektedir. Sabunun kokusunu, yapısını ve raf ömrünü ayarlamak adına çeşitli maddeler kullanılmaktadır. Bıttım sabunu ise tamamen doğal maddelerden, el yapımı olarak satışa sürülmektedir. Bıttım sabunu fiyatı da, sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygundur. 


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr