SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Cildinizin Tek İhtiyacı Bıttım Sabunu

Cildinizin Tek İhtiyacı Bıttım Sabunu

Bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitirememekte ve her geçen gün özellikleri öğrenildikçe daha çok rağbet görmektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır

Yapımında bıttım bitkisi ya dabilinen adıile menengiç tohumu kullanılan bıttımsabunu genelge Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yapılmaktaözellikle deMardin veSiirt’te toplananmenengiçlerden üretilmektedir. Siirt bıttım sabunu veya Mardin bıttım sabunu olarak piyasaya sürülen bu ürünlerin yapım aşamasıaslında oldukça meşakkatlidir. Eylül ve ekim aylarında toplanılan menengiçler önce ayıklanır ardındanyıkanır, ardından da 10 günlükbir kuruma süresine bırakılır.Kuruyan menengiçler toplanır vehavanda güzelce dövülüp toz haline getirilir.Toz haline getiren menengiçler yoğurularak yağı çıkartılır ve bu yağ sabun yapımında kullanılır.Odun külü vekaynayan su ile karıştıran menengiç yağı su buharlaşıp kaybolana kadar karıştırılır ve geriye kalan yapıda dabıttım sabunu kalmış olur.Bıttımsabunu kalıplar halinde satılmaktadır ve dünyanın birçok yerinden alıcı bulmaktadır.

Bıttım Sabununun Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen bıttım sabunu vücudun her yerine çok iyi gelmekte vevücutta oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra vücudun yenilenmesindeveonarılmasında yardımcı olmaktadır.Bıttım sabununun faydaları her geçen gün artmakta ve insan vücudu için en sağlıklı ürün olduğu belirtilmektedir.Saçların kepeklenmesini önleyen bıttım sabunu aynı zamanda kepeği de engellemekte ve hatta 8 ay düzenli kullanıldığında kelleşen yerlerinin yeniden saçlı almasını sağlamaktadır yağdengesini sağlayan bıttım sabunu ince ve kırılgan saçların daha dolgun ve parlak görünmesine yardımcı olur.Saçın daha sağlıklı bir şekilde uzanmasını sağlamaktadır yüzde kullanıldığı zaman yüzün yağ dengesini sağlayan bıttım sabunu; akne, siyah nokta gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmakta ve bunları yok edip tekrar ulaşmalarına engellemektedir.Güneş yanıkları ve yara izlerini de yok eden bıttım sabunu aynı zamanda cildin daha parlak bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır.Kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olan bıttım sabunu aynı zamanda cilde esnek bir yapı katarak tekrarkırışıklık oluşmasını daha önlemektedir.Vücudun çeşitli yerlerinde oluşan sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan bıttım sabunu aynı zamanda deri hastalıklarına da çok iyi gelmektedir. Derinin yeniden onarılmasını ve yapılandırılmasını sağlayan bıttım sabunu, sedef, deri döküntüleri, ciltte sulanma gibi yaralı hastalıkların tedavisinde kullanılmakta ve mikrop mantar bakterilerinin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

  • Bıttımsabunu nasıl kullanılır? Kullanımı oldukça kolay olan bittim sabunu her çeşit insan da kolaylık ve kullanılabilmektedir.Çocuklardan yaşlılara herkes için fayda sağlayan bıttım sabunu farklı cilt yapılarında ve farklı vücut tiplerinedekullanmaya uygundur.Kullanımı esnasında köpürterek ve masaj yaparak uygulanan bu ürün birçok fayda sağlamaktadır.
  • Saçlarda kullanımdan önce saçların normal su ile yıkanması gerekmektedir ve bu ürünüköpürterek saç diplerinden uçlarını güzelce uygulamalı ve saçınköküne masaj yapılarak yedirilmelidir.Ardından durulanarak temizlenen bıttımsabunu düzenli kullanımda faydalarını anında göstermektedir.İki günde bir veya haftada 3 kez kullanıldığında faydaları görülen bıttım sabunu saçın doğal yapısını korumak için çok önemli bir üründür.
  • Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır?Yüzde kullanımı dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır, düzenli bir şekilde kullanılması gerekmekte ve ayrıca temiz cilde uygulanması gerekmektedir.Peeling yaparak ya da normal yıkama yaparak kullanabileceğiniz bu ürün sabah akşam düzenli kullanımında yağdengesini eşitler ve üründen istediğiniz faydayı görmenizi sağlar.
  • Bıttımsabunuvücutta nasıl kullanılır?Banyo lifini köpürterek kullanabileceğiniz bu ürün her banyoda güvenle kullanabileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz banyojellerinden daha sağlıklı ve daha doğaldır.Bedeninizi doğallıkla temizlemenin ve bedeninizi korumanın en iyi yolu bıttım sabunu kullanmaktır.
  • Bıttım sabununun tırnaklar için kullanımı ise yıkama usulü iledir.Herhangi bir özel uygulaması bulunmayan bıttım sabunu normal sabunlar gibi gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür.

Bıttım Sabunu Nasıl Alınır

Bıttım sabunu üretildiği yerden alınabileceği gibi aktarlardan ve doğal ürün satan mağazalardan da kolaylıkla temin edilebilir.Bıttım sabununu fiyatıoldukça makul olup doğallık severlerin kolaylıkla alabileceği bir üründür.Sizde bıttım sabunu faydalarından yararlanmak istiyor ve doğal bir bakım yapmak istiyorsanız bıttım sabununu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr