SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Cilt Dostu Ve Koruyucusu Bıttım Sabunu

Cilt Dostu Ve Koruyucusu Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu Nedir

Bıktım bitkisinden ya da bilinen adıyla menengiç bitkisinden yapılan bıttım sabunu Gaziantep ve Siirt başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde imal edilmektedir. Doğu bölgelerinde çok kullanılan bu ürün yakın zamanda da batı kültüründen ilgi görmüş ve özellikleri öğrendikçe tüm dünyanın ilgi odağı haline gelmiştir. Eylül ve ekim aylarında meyve veren bıttım ağacından elde edilen menengiçbitkisininyağı ile yapılmaktadır.Olgunlaşan menengiç toplanıp ayıklanan çürükleri ayrılır ve yıkandıktan sonra 10 günlük bir kuruma sürecine bırakılır, kuruduktan sonra toplananmenengiçler öğütülerek toz haline getirilir ve su ile yoğurularak yağı çıkarılır,çıkarılan yağ kaynayan su ve odun külü ile karıştırılarak sabun oluşumu sağlanır ve su zamanla buharlaşıp kalan maddeler sabun oluşturur.Oluşan sabunkalıplar halinde kesilerek yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere dünyanın heryerine satılır. Doğallıktan yana olan kişilerin en büyük tercihi olan bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitmemektedir.

Bıttım Sabununun Faydaları

Cildin her yerin ayrı bir faydası bulunan bıttım sabunu vücudunonarımdada biryardımcı olmaktadır.Vücudun farklı yerlerinde farklı özellik gösteren bu ürün vücudun her yerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

  • Bıttım sabunu saçlarda düzenli kullanılmazsa dahilinde saç kepeği oluşumunu engellemek de ve saçın yağ dengesini düzenlemektedir, kelliği önleyenbıttım sabunu aynı zamanda 8 ay gibi bir sürede düzenli kullanılması dahilinde saçların yeniden oluşumunu sağlamaktadır.Saç diplerinin güçlenmesini sağlayan bıttım sabunu ve kırılgan saçların onarılmasında ve dolgun bir görünüm elde etmesinde yardımcı olmakta aynı zamandada saçların uzamasını hızlandırmaktadır.Saçlarınızın daha iyi bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız düzenli bir şekilde kimyasallardan uzak durarak bıttım sabunu kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Yüzde düzenli kullanımında siyah nokta ve akne oluşumuna engellemekte, daha önceden oluşmuş siyah noktaveakneleri yok etmektedir.Mantar, bakteri, mikrop gibi zararlı maddelerin yüzden ve vücuttan atılmasını sağlayan bıttım sabunu vücudun tekrar hasar görmesini engellemektedir, güneş yanığı ve diğer lekelerin giderilmesini sağlayan bıttım sabunu düzenli kullanımı sayesinde kırışıklıkları engeller ve kırışıklıkların yok olmasını sağlar.Cildinizin daha esnek ve parlak bir yapıya sahip olmasını sağlayan bıttım sabunu aynı zamanda cilt lekelerinin oluşmasını da tamamen engellemektedir.
  • Vücutta kullanımında vücudun dengesini sağlamakta ve vücutta oluşmuş sivilceleri yok etmektedir. Aynı zamanda sedef, cilt döküntüsü ve ciltte sulanma gibi yaraların tedavisinde kullanılan bıttım sabunu birçok faydasının yanı sıra cildin güzel ve parlak görünmesini de sağlamaktadır.Vücutta oluşan mikrop, mantar ve bakterilerden kaynaklı yaraların onarılmasını sağlayanbıttım sabunu bu yaraların tekrar oluşumunu engellemektedir.Vücudumuzun pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasını sağlayan bıttım sabunu vücudumuzun dostu olmaktadır.
  • Tırnaklarda da kullanılan bıttım sabunu tırnak kırılmalarına ve tırnak enfeksiyonlarına engel olmakta ve tırnakta oluşan mantarların yok edilmesine yaramaktadır.Daha sağlıklı ve sağlam tırnakların oluşumunu sağlayan bıttım sabunu tırnakların yıpranmasını da engellemektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır

Bıttım sabunu nasıl kullanılır diye baktığınızda normal sabunlardan bir farkı olmadığı görülmektedir. Bıttım sabunu saçlarda kullanıldığı zaman önce saçlar iyice durulanmalı ardından bıttımsabunu köpüklere uygulanmalıdır. 3 ila 5 dakika masaj yapılarak uygulanan bıttım sabunu hiçbir şekilde kimyasallarla karıştırılmamalı ve kimyasallar ile beraber kullanılmamalıdır.Hatta bir gün bıttım sabunu ertesi gün şampuan kullandığını zaman bile bıttımsabununu faydasından yararlanamazsınız. Bu yüzden bıktım salonundan gerekli faydayı almak istiyorsanız ürüne düzenli bir şekilde kullanmalı ve kimyasalları hiçbir şekilde başvurmamalısınız.İki günde bir bıttım sabunu kullanmanız sayesinde saçlarınızı daha dolgun bir görüntüye kavuşacak ve daha sağlıklıbir uzama sağlayacaktır. Vücutta kullanmak isteyenbanyo sabunu gibi kullanacağınız bıttım sabunu düzenli kullanımda fayda vermektedir.Bıttımsabunu yüzde nasıl kullanılırdediğinizde ise normal sabundan hiçbir farkı bulunmamaktadır.Bıttım sabunu, yüze peeling şeklinde korunabileceği gibi normal yıkama şeklinde de kullanılabilmektedir.Düzenli olarak her banyoda kullanabileceğiniz bıttım sabunu düzenli kullanımda vücudumuzdaki yaraların onarımını sağlamaktadır.

Peki Bıttım Sabununu Nereden Nasıl Alabilirsiniz

Bıttım sabunu fiyatları son derece uygun olup aktarlarda ve doğal ürün satan mağazalarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üretim yerlerinden de istediğimiz kadar alabileceğiniz bıttım sabunu doğal yöntemlerle bakımı yapmak isteyen herkesinbirnumarası haline gelmiştir.Sizde bu ürünün faydalarından yararlanmak ve iyi bir bakım elde etmek istiyorsanız size uygunbıttım sabunlarını alabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr