SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Deri Hastalıklarına Şifa Bıttım Sabunu

Deri Hastalıklarına Şifa Bıttım Sabunu

Doğallığı ve cildin dostu olması nedeniyle birçok hastalığa iyi gelen bıttım sabunu deri hastalıkları çeken ve yüzündeki lekelerden kurtulmak isteyenlerin bir numaralı ürün olmuştur.Bıttım sabunu genellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ve özellikle Mardin ve Siirt başta olmak üzere bu bölgenin köylerinde yetiştirilen bıktım bitkisinden ya da bilinen adıylamenengiçden yapılmaktadır. Eylül ve Ekim aylarında olgunlaşanmenengiçler toplanır ardından çürük olanları ayıklanıp yıkanır ve 10 günlük birsüre zarfında kurumaya bırakılır.Kurutulma aşamasından sonratoplanır ,toplananmenengiçler dövülüpiyice toz haline getirilir.Toz haline getirilen menengiçler su yardımı ile yoğurularak yağı çıkartılır ve bu yağ sabun yapımında kullanılır.Odun külü ve kaynayan su ile karıştırılan menengiçyağı kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılarak sabunlaştırılır.Suyun buharlaşması ile geriye kalan kalıpta oluşan sabun kesilerek yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere dünyanın her yerinden satılır.

Bıttım Sabununun Faydaları

Bu kadar çok rağbet gören bir ürün olmasının nedeni bıttım sabununun cilde faydalarısaymakla bitmeyeceği içindir.Bıttımsabunu cildin her yerine iyi gelmektedir.Vücutta bulunan deri hastalıklarından yüzde bulunan sivilce lekelerine saçta oluşan kepeklerden tırnakta oluşan mantarlara kadar birçok hastalığa şifa olan bıttımsabunu kullanımı kolay ve faydaları çoktur.Saçlarda kepeği önlemeye yarayan bıttım sabunu saç derisinin yeniden yapılandırılmasında ve saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasında yardımcı olur.Kelliğiönleyen bıttım sabunu, 8 ay gibi bir süre düzenli kullanıldığında dökülen saçları yeniden çıkartmaktadır.İnce ve kırılgan saçların daha dolgun ve sağlıklı gözükmesini sağlayan bıttım sabunu aynı zamanda daha sağlam saçların çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Yüzde oluşan lekelerin giderilmesine yarayan bıttım sabunu normal, karma, yağlı gibi cilt tiplerinin hepsinde rahatlıkla uygulanabilir olup cildin normal yağ dengesini ayarlamakta ve ciltte oluşmuş yara izlerinden sivilce,aknegibizararlıların yok edilmesini sağlamaktadır.Mantar ve bakterilerin tamamen yok edilip yeniden oluşmasını engelleyen bıttım sabunu, gözenekleri temizler ve cildin daha parlak ve esnek bir yapıya sahip olmasını sağlar.Kırışıklıkların onarılmasına yardımcı olan bıttım sabunu aynı zamanda esneklik etkisi bırakarak yeniden kırışık oluşmasını da engellemektedir.Vücutta oluşan sedef, cilt döküntüleri, ciltte sulanma gibi yaraların tedavisinde kullanılan bıttımsabunu ayrıca vücudun farklı yerlerinde oluşmuş sivilceleri de yok etmekte ve ciltte oluşan yanık izlerinden yara izlerine birçok izi de yok etmektedir.Cildin daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayan bıttım sabunu cildin onarılmasındaveyeniden yapılandırılmasında yardımcı olmaktadır.Tırnaklara daiyi gelen bıttım sabunu vücut için bir mucize gibidir.Tırnaklarda oluşan mantarların yok olmasına ve daha sağlıklı tırnaklar çıkmasına yardımcı olan bıttım sabunu aynı zamanda tırnak kırılmalarına engellemekte daha güçlü ve sağlam tırnakları oluşmasını sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

Faydaları saymakla bitmeyen bıttımsabunu nasıl kullanılır?

  • Bu sorunun cevabı oldukça basittir, normal sabundan hiçbir farkı bulunmayan bıttım sabunu banyo sabunu olarak kullanılabilmesinin yanı sıra şampuan niyetine ve yüzde temizleme jeli olarak da kullanılabilir.
  • Saçlarınızı iki güne bir bıttım sabunu ile yıkayarak düzenli kullanımla faydalarını görebilirsiniz.Yıkamadan önce saçlarınızı iyice durulayıp ardından bol köpükle masaj yaparak 3 ila 5 dakika arasındabıttım sabunu uygulayabilir ve bu şekilde saçlarınızın bu ürünler yararlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Fakat herhangi bir kimyasal ile beraber kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü kimyasallarla beraber kullanırsanız bıttım sabunun etkisi ortadan kaybolacaktır.
  • Bıttım sabunuyüzde nasıl kullanılır? Yüzünüze hergünpeeling veya normal yıkama yaparak kullanabilir ve bu şekilde cildinizde oluşan yaraların ve akne, siyah nokta gibi lekelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bıttım sabunu vücutta normal banyo sabunu olarak kullanılabilir ve her banyodan sonra cildin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bıttım sabunu tırnaklarda da normal yıkama olarak kullanılıp tırnaklarınızı bıttım sabunu ile yıkadığınız da daha sağlam ve sağlıklı tırnaklar oluştuğunun şahit olabilirsiniz.

Düzenli kullanımda etkisini hemen gösteren bıttım sabunu birçok hastalığa iyi gelmesinin yanı sıra cildin daha hoş gözükmesine ve güzel kokmasını sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nereden Temin Edilir

Birçok faydası bulunan bu ürün temin etmek aslındaçok kolaydır.Aktarlarda ve doğal ürün satan yerlerde bulunan bıttım sabunukalıplar halinde kesilerek satılmaktadır.Bıttım sabununu fiyatı gayet uygun olup her bireyin rahatlıkla alıp evinde güvenle kullanabileceği bir üründür.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr