SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu etkisi

Bıttım Sabunu etkisi

Saç ve cilt bakımınızda içeriğinde ne olduğunu artık takip edemediğiniz kozmetik ürünleri kullanmaktan sıkıldıysanız, artık daha doğal bir ürünü, içinize rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız, bu arayışınız için bir cevap var. %100 doğal içerikli ve eski zamanlardan bu yana pek çok kadının güzelliğinin kaynağı olan bıttım sabunu ile bakımınızı daha doğal bir hale getirebilir ve zararlı kimyasal içeriklere sahip ürünlerden uzak durabilirsiniz. Bıttım sabunu kullanmaya başladığınızda, kozmetik ürünlere olan ihtiyacınızın azaldığını görecek ve cildinizdeki olumlu değişimi hissedeceksiniz. Uzun vadede, bıttım sabunu kullanımı size hem ekonomik bir çözüm hem de doğal bir güzellik kaynağı olacak. Bıttım sabununun etkilerini görebilmeniz için en az 6 - 8 ay arası kullanmanızı öneririz. Bu sırada diğer kozmetik ürünlerden uzak durmaya çalışın. Çünkü sahip oldukları kimyasallar, %100 doğal olan bıttım sabunun faydalı etkilerini geciktirebilir.

Bıttım Sabununun İçeriği Nedir


Bıttım sabunun içeriği, yabani bir fıstık olan doğal ve bıttım olarak da bilinen menengiç bitkisidir. Kahve içmeyi seviyorsanız menengiç ile tanışmış olabilirsiniz. Çünkü kahve olarak da tüketilmektedir. Menengiç, ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde, ağırlıklı olarak Mardin ve Siirt’te yetişmektedir. Eylül ayı civarı olgunlaşan menengiç, bıttım sabunu yapımı için toplanır. Güzelce ayıklanıp bozuk olanlardan temizlendikten sonra yıkanır ve kurutulmak için hazırlanır. Kuruyan bitkiler, öğütülmek için değirmene konulur. El emeği ile öğütülerek toz haline getirilir. Toz halindeki bıttımlar yani menengiçler, bir kazana konulur. Ortaya çıkan menengiç yağının içine kül suyu eklenerek kaynatılmaya başlanır. Kaynamanın etkisiyle sabun oluşmaya başlar. İlk önce sıvı halde oluşan sabun, daha sonra dondurulmak için kalıplara alınır. Size gelen son boyutunda kesilerek, bıttım sabunu yapımı tamamlanmış olur. İçeriği %100 doğal olan bıttım sabunu, kimyasallardan uzak üretilmiştir ve bu yüzden çok faydalıdır.

Bıttım Sabunu ile Saç, Cilt ve Tırnak Bakımı

Eminiz aklınıza gelen ilk soru, bıttım sabunu nasıl kullanılır olacaktır. Bıttım sabunu kullanımı oldukça pratik bir sabundur. Tıpkı diğer sabunlar gibi, masaj yaparak cildinize ve saçınıza uygulamanız yeterlidir.

Bıttım sabunu,
tırnak bakımı için oldukça faydalıdır. İçerdiği E vitamini sayesinde tırnağı besler ve güçlendirir. Antiseptik bir sabun olduğu için elleri bakterilerden ve mikroplardan arındırır. Uzun vadede tırnak görünümünü güzelleştirir.

Manikür yapmadan önce ellerinizi bıttım sabunu ile yıkayarak mikroplardan arındırabilir ya da manikür suyunuza bıttım sabunu ekleyerek tırnak etlerinizin daha da yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Bıttım sabunu saç bakımında da devrim niteliğindedir. Saçları içerisindeki yüksek E vitamini sayesinde besler ve nemlendirir.

Kafa derinize bıttım sabunu köpürtüp masaj yaparak uygulamanız, kan dolaşımını hızlandırır. Böylece bıttım sabunun taşıdığı zengin vitamin ve mineraller kafa derisinize ve saç köklerinize daha hızlı etki eder. Yumuşayan kafa derisinde kepek oluşmaz ve olan kepek problemi ortadan kaldırır. Saç köklerini beslediği için, saçların güçlenmesi ve sağlıklı uzamasını sağlar. Saç dökülmesini engeller. Uzun ve düzenli kullanımda saçlarda beyazlar oluşmasını engeller. Size tavsiyemiz, saçınızı bir kaç günde bir bıttım sabunu ile ortalama 7-8 ay düzenli kullanmanız. Böylece saçınıza yaptığı bakım ve onarımı daha iyi göreceksiniz.

Cildinize Doğal Bir Dokunuş

Bıttım sabununun cilde faydaları
da oldukça fazladır:

  • Yüksek E vitamini ile ciltteki nem dengesini korur.
  • Cildi yumuşatarak kırışıklık oluşmasını engeller.
  • Gözeneklere ulaşıp cildi siyah noktalara sebep olan kirlerden arındırır.
  • Antiseptik özelliği ile, akne ve sivilce gibi bakteri oluşumlarını ortadan kaldırır.
  • Nemlendirici özelliği ile deri dökülmesi ve deri kuruması git gide kaybolacaktır.
  • Cildinize parlaklık kazandırır.

Bıttım sabunu doğanın bizlere bir armağanıdır. İhtiyaç duyduğunuz bakıp ve onarımı en doğal şekilde sağlar. Peki bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır? Bıttım sabununu yüz temizleme rutininize göre, yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve kan dolaşımının artmasını sağlayın. Gözeneklerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Bıttım sabunu
cildinizi temizlerken tahriş etmez. Alerjik problemleri rahatlatır. Fakat çok hassas bir cilde sahipseniz ya da bıttım sabunu kullanmaya başladığınızda, cildiniz alışık olmadığınız bir reaksiyon gösterirse mutlaka doktora danışınız. Çünkü doğal ürünler de bazen hassasiyet yaratabilmektedir. Bıttım sabunu fiyat bilgisi ve bıttım sabunu satın almak için bize danışabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr