SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Türkiye’nin En Sağlıklı El Yapımı Sabunu

Türkiye’nin En Sağlıklı El Yapımı Sabunu

Türkiye içerisinde el yapımı olarak üretilmiş en sağlıklı sabunlar arasında en başta yer eden bıttım sabunu pek çok fayda içeren bitkisel bir sabundur. Tamamen doğal olarak üretilmeye çalışılan bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üretilmektedir. Bıttım Türkçesi ile menengiç meyvesi bu bölge de çoğunlukla Siirt, Mardin ve Şanlıurfa’da üretilmektedir. Bıttım sabununun da ilk çıkış yeri Siirt’tir.
Bıttım; yabani olan, olgunlaşmamış bir fıstık türüdür. Yiyecek olarak fazla tercih edilmediği için yerel halk bıttımı sabun yapma da kullanmıştır. Bıttım sabunu yapımı esnasında yerel halk kesinlikle kimyasal bir madde kullanmamıştır ve kullanmamaktadır. Herhangi bir kimyasal kullanımı bıttım sabununun doğallığını bozarak asıl vermesi beklenen etkiyi vermesini engellemektedir. İçeriği temiz olduğu için de alerjik bir cilt yapısına sahip olan kişiler sonsuz bir güvenle bıttım sabununu kullanabilmektedir. Hiçbir yan etki oluşturmamaktadır. Bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitmemektedir. Egzamik yapıya sahip derilerde, mantar oluşumuna yatkın olan ciltlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Saç ve Cilde Sağladığı Faydalar ile Tanınan Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu doğal içeriği sayesinde her cilt tipindeki insanın kolaylıkla kullanabileceği bir sabun çeşididir. Ve cilt, saç üzerinde sağladığı faydalı etkilerle tanınmaktadır. Özellikle erkekler, yaşadıkları saç dökülmeleri sebebiyle güvenilir bir şekilde bıttım sabununu kullanmaktadır.

  1. Bıttım sabunu saç dökülmelerinde kadın, erkek fark etmeden şifa niyetine kullanılmaktadır. Saç dökülmeleri birçok sebepten oluşabilmektedir. Sebep fark etmeksizin düzenli kullanım sonucunda gözle görülür bir etki sağladığı bilinir.
  2. Saç içerisinde sağladığı tek etki bu değildir. Saçta kuruluk sebebiyle oluşan kepeklenmelerde de etkileri bilinir. Saç derisini nemlendirerek oluşan kuruluğu azaltır ve kepeklenmeyi minimuma indirmektedir.
  3. Her ne kadar inanması zor olsa da bıttım sabununun saç beyazlamasına karşı olduğu da bilinmektedir. Özellikle kişilerin saçları tam beyazlamadan önce bıttım sabunu kullanımı düzenli hale getirilirse saçtaki beyazların aza indiği görülmektedir. Yani bıttım sabunu aslında saçlar için bir mucizedir.
  4. Bıttım sabununun saç derisine sağladığı faydalar kadar vücut derisine de olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Kuru ciltler için bir mucize olan bıttım sabunu, içerisindeki yağ ile deriyi nemlendirmektedir.
  5. Deri de bulunan yara izlerine, egzama, mantar, ergenlik sivilcelerine karşı savaştığı da gözlemlenmiştir. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır sorusuna cevap alarak kişiler yüzlerindeki sivilceler için bıttım sabununu kullanabilirler.
  6. Aynı zamanda bir damar hastalığı olan ancak deride kötü görünüme sebep olan varislerde de azalma sağladığı gözlemlenmektedir. Gözenek açıcı etkisi olduğu için varis görünümünü azaltmaktadır.

Bıttım sabunu pek çok sebeple kullanılabilir bir sabundur. Herkes gönül rahatlığı ile bıttım sabununu cildinde ve saçında kullanabilir. Ayrıca üretimi Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde olsa bile Türkiye genelinde bıttım sabununa ulaşım sağlamak kolaydır.

Her Derde Deva Bıttım Sabunu Kullanımı

Bıttım sabunu kullanım talimatlarına uygun kullanıldığı takdir de sağladığı etkilerin faydaları daha çok görülmektedir. Saç ve cilt için kullanılırken özellikle saçta ki kullanımına oldukça dikkat edilmelidir. Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusuna verilecek cevap aslında basit olsa da fazladan özveri istemektedir. Saçta kullanılırken saç sadece bıttım sabunu ile yıkanmalıdır. Kesinlikle bir başka kimyasal madde içeren şampuan kullanılmamalıdır. Çünkü bu durum bıttım sabununun etkisini azaltabilmektedir. Saç sadece bıttım sabunu ile yıkanmalı ardından bıttım yağının emilmesi için yaklaşık iki üç gün tekrar yıkanmamalıdır. Bu durumda gözlemlenen etki daha fazla olmaktadır. Yüz için kullanımında ise dikkatli olunması elbette gereklidir. Bıttım sabunu normal bir sabun gibi kullanılarak yüz temizlenebilir. Yüze bıttım ile masaj yapılmasının ardından su ile durulanmalıdır. Ardından kurulanmalıdır. Yüze nem vermekte ve ergenlik sivilcelerini azaltmaktadır. Vücutta ise egzama, mantar, yara izi, kuruluktan oluşan tahrişler de bölgesel olarak duş esnasında uygulanabilir. Düzenli kullanımda herkes faydasını fazla olarak görmektedir. Ve içeriği temiz olduğu için herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Mucizevi Bıttım Sabunu Maliyeti

Bıttım sabunu fiyatı hemen hemen diğer sabunlar kadar uygun fiyatlıdır. Bıttım sabununun mucize etkilerinden faydalanmak isteyen herkes bıttım sabununa ulaşabilir. Çarşılarda, sabuncularda kolaylıkla erişim sağlanmaktadır. Her bütçeye sahip olan bireyler bıttım sabununu elde ederek istediği gibi kullanabilir.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr