SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu Nasıl Hazırlanır

Tüm doğal yağlar, vücudumuza olan olumlu etkileri yüzünden yüzyıllar boyu kullanılmaktadır. Ülkemizin bereketini ve doğallığını taşıyan Bıttım sabunu, düzenli kullanımda cildinizi ve saçlarınızı hem güzelleştirecek hem de onlara sağlık kazandıracak bir sabundur.

Türk kahvesi aroması olarak aşina olduğumuz, Siirt’te ve Mardin’de yetişen ve diğer adı menengiç olan bıttım bitkisi, sahip olduğu vitamin ve mineraller ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Yumuşak yapısıyla cildinizin kaybettiği nemi kazandırır. Bıttım sabunu nasıl hazırlanır, bıttım sabununun cilde olan faydaları nelerdir ve bıttım sabunu nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, cevaplarınız yazımızda bulacaksınız.

Bıttım Sabunu Nasıl Hazırlanır

Şifalı bıttım sabununun yapılışı ve faydaları hala yeterince bilinmemektedir. Yabani bir fıstık olan ve aynı zamanda kahve olarak tüketilen menengiç bitkileri, sabun yapımında kullanılmaya başlanmış ve oldukça faydalı olduğu görülmüştür. Menengiç yani bıttım bitkisi, yaz sonuna doğru yani Eylül ayı civarı yetişir. Küçük oldukları için tek tek, özenle toplanması zaman alan bitkiler, dikkatli ayıklanır ve çürüklerden temizlenir. Sağlam menengiçler kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra, değirmen yöntemiyle elle ya da elektrikli makineler aracılığıyla öğütülerek menengiçin faydalı yağı elde edilir. Yağlar ile sabun yapımı için kullanılan doğal karışım bir beraberce bir kazanda kaynatılır. Çözelti halindeki kül suyu eklenerek yarım gün kadar kaynatılır. Sonucunda da bittim sabunu önce sıvı halde elde edilir. Sonrasında kalıplara dökülür. Kurutulup kesilerek hazır hale getirilir.

Bıttım Sabunu Saçta Nasıl Kullanılır

Bıttım sabununu saç derinize masaj yaparak uygulamanız, kafa derinizdeki kan dolaşımını hızlandıracaktır ve bıttım sabunundaki vitamin ve minerallerin saç derinize daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Saçınızda bıttım sabunu uygularken, etkili ve kalıcı bir sonuca ulaşmak için genel saç bakım tavsiyelerini de dikkate almanız tavsiye ediyoruz. Saçınızda soluk bir görünüm ve saç derinizde kuruluk oluşturacağı için, saçınızı aşırı sıcak suyla yıkamayın. Saçlarınızı her gün değil, en az bir gün arayla yıkayın. Bıttım sabunu:

         •        Saç dökülmesinde etkili bir çözümdür.

         •        Saçlar köklerini güçlendirir ve kolay kırılma sorununu önler.

         •        Nemlendirici özelliğiyle saçları yumuşatır ve onlara parlaklık kazandırır.

         •        Saçların beyazlanmasını önlediği görülmüştür.

         •        Mikropları öldüren antiseptik özelliği ile saç derisinde bakteri oluşumunu engeller.

         •        Gözenekleri açıp saç derisini nemlendirerek kepek sorununu ortadan kaldırır.

         •        İçindeki faydalı yağlar sayesinde saçlarınızın güçlü ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Bıttım sabununu düzenli kullanmanızı öneririz. Doğal bir ürün olan bıttım sabunu kullanmaya başladığınızda, kimyasal maddeler içeren diğer kozmetik ürünleri kullanmamaya özen gösterin. Böylece etkisini daha rahat göreceksiniz.

Bıttım Sabununun Ciltte Uygulanması

Peki bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır? Aslında bu çok kolay bir işlemdir. Yüzünüzü düzenli bir şekilde bıttım sabunuyla yıkayarak, cildinizi bıttım sabununun şifalı etkilerine bırakabilirsiniz. Bıttım sabununa her anlamda güvenebilirsiniz. Yüzünüzü bıttım sabunu ile yıkamanız ve temiz bir havlu ile kurulamanız cildinizi yağdan, kirden ve makyaj kalıntılarından arındıracaktır.

Bıttım sabununu her gün kullanmak zorunda değilsiniz. İki günde bir, ya da tercihen haftada bir de kullanabilirsiniz. % 100 doğal olan bıttım sabunu kullanırken, tıpkı saçınızda olduğu gibi, farklı kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Yoksa bıttım sabununun faydalı etkilerini cildinizde görmeniz zorlaşır.

Bıttım sabunu, cilt bakımı için çok faydalı vitaminlerden biri olan E vitamini içerir. E vitamini sayesinde cildiniz nemlenir ve yumuşar. Böylece kırışık oluşması ciddi anlamda azalacaktır.

Mikrop kırıcı özelliğe sahip olduğu için, pek çok kadının ergenlikten bu yana endişe ettiğini akne ve sivilceleri yok eder. Aynı zamanda gözenekleri rahatlatarak siyah noktaların temizlenmesini sağlar. Mantar ve egzama gibi deri sorunlarınızın ortadan kalmasına yardımcı olur.

Deri dökülmeleri, kuruluk gibi sorunlarınızdan bıttım sabununun nemlendirici etkisiyle kurtulabilirsiniz.

Bıttım sabunu, faydalı etkilerinden dolayı sedef hastaları tarafından da tercih edilen ve kullanılan bir sabun olmuştur.

Bıttım sabunu, cilt gözeneklerini rahatlattığı için varis sorununa da iyi gelmektedir.

Tamamen doğal bir şekilde, menengiç bitkisinin yağıyla üretilen bıttım sabunun zararlı hiç bir etkisi yoktur. Fakat yine de ekstra hassas durumlarınız varsa, doktorunuzun tavsiyesini almanızı öneririz. Bıttım sabunu fiyatı hakkında bilgi almak için bizde ulaşabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr