SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Bıttım Sabunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bıttım Sabunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizin Siirt ilinde yetişen çitlembiklerden ve bıttım meyvesinin yağından elde edilen sabuna, bıttım sabunu denmektedir. Günümüzde de geleneksel yöntemlerin kullanılmasıyla yapılan bıttım sabunları, % 100 doğal ve organik bir üründür. Sabun içeriği, aşılanmamış fıstıklardan çıkarılan yağdan oluşmaktadır. Bıttım meyvesi, Siirt’teki fıstık ağaçlarının aşılanmamış halidir. Sabunlarımızın % 100 doğal ve organik olmasının nedeni, yapım aşamasında kesinlikle başka kimyasal ya da bilinmeyen bir maddenin kullanılmamasıdır. Sabunlarımızın özel olması ise, yapım aşamasındaki tüm evrelerde el emeğinin olması ve geleneksel yöntemlerin kullanılmasıdır.

Genel olarak bıttım sabunları hakkında bilgi vermek gerekirse; ilk söyleyeceğimiz şey, harika bir doğa mucizesi olmasıdır. Özellikle bıttım sabunu cildinize uyguladığınız zaman, çok kısa süre içinde cildinizdeki harika değişimi görebilirsiniz. Saç dökülmelerinden kepeklenmeye, akneli sivilcelerden egzama ve mantar gibi deri rahatsızlıklarına kadar pek çok saç ve cilt sorununu kökünden çözen bıttım sabunları, yaydığı ferahlatıcı koku sayesinde her daim mis bir kokuya sahip olmasınızı da sağlar. Özellikle saç dökülmeleri için günümüzde en çok tercih edilen ve kesin çözüm elde edilen bıttım sabunlarına, güvenilir bir kanaldan ulaşmak istiyor ve de çok uygun bıttım subunu fiyatı seçenekleri arıyorsanız, hemen internet adresimizi ziyaret ederek % 100 doğal ve organik ürünlerimizden satın alabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Faydaları

Tamamen doğal kaynaklardan üretilen bttım sabunları, cilt ve saçların en iyi dostudur. Bu bağlamda sağladığı faydaları sıralayacak olursak;

  • Antiseptik, yani mikrop öldürücü özelliğe sahip olan bıttım sabunları, pek çok deri hastalığına, mantar, egzama, sedef, ergenlikte oluşan sivilceler, deri dökülmeleri, deri tahrişi gibi durumlar üzerinde çok etkilidir.
  • Saç dökülmesi sorunu yaşayanların, sorununu en etkili bir şekilde çözen bir sabundur.
  • Erken beyazlayan saçlarda sürekli olarak kullanıldığında, saçların eski rengine kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda saçlarınızın beyazlama dönemini geciktirir.
  • Kırılmaya müsait, cansız saçların güçlenmesini ve canlanmasını sağlar.
  • Kepeklenme yaşayan saç yapısı için en etkili çözümü sunar. Antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için kepek sorununu kökünden çözer.
  • Bıttım sabununun cilde faydaları içinde en önemli özelliği, yağlanma ya da ergenlikten kaynaklanan sivilce oluşumu ile akne sorunların çözümünde çok etkili olmasıdır.
  • Kaşıntı ve kızarıklarda kullanılarak, ciltte oluşan kızarıkları alır.
  • Mantar, sedef, egzama gibi deri rahatsızlıklarında etkisi kanıtlanmış bir üründür.
  • Nemlendiren etkisi ile saç diplerindeki ve ciltteki tüm gözenekleri açar ve tüm vücudunuzun rahat bir nefes almasını sağlar.
  • Saçlara canlılık, cilde parlaklık katar.

Bıttım Sabunu Kullanım Şekli

Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorularınız için ilk yanıtımız, günlük hayatta tıpkı şampuan ya da cilt kremlerini kullandığınız gibi, düzenli ve günlük olarak kullanabileceğiniz olacaktır. Kullanım şekliniz için ilk olarak saçlardan başlamak gerekirse; bıttım sabununu saçlarınıza uygulayacağınız zaman sabununuzu ilk olarak iyice köpürtmeli, sadece suyla arındırdığınız saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yapar gibi uygulamalısınız. Bıttım sabunlarının saçlarınızda % 100 etki göstermesi için şampuan, saç kremi ya da diğer yan ürünleri kesinlikle kullanmamanız gerekir. Bu ürünlerdeki kimyasal içerikler, bıttım sabunundan alacağınız doğal etkinin kaybolmasına neden olacaktır.

Bıttım sabunu kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise, düzenli kullanımıdır. Bir defa bıttım sabunu kullanımından sonra diğer saç ya da cilt yıkamalarınızda farklı bir ürün kullanımanız, etkinin yok olmasına neden olur. Bu nedenle düzenli, özenli ve sabırla bıttım sabunu kullanımına devam etmeniz gerekmektedir. Saçlarınızda net bir etkiyi görebilmek için saç yıkamalarınızı bıttım sabunu ile 2 gün aralıklarla yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü 2 gün beklemek, bıttım yağının saç derisine daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır derseniz cevabımız, tıpkı saç  kullanımınızdaki gibi olacaktır. Yani ilk olarak suyla arındırılmış yüzünüze, köpürttüğünüz sabunu masaj yapar gibi uygulamak ve birkaç dakika bekledikten sonra, yine bol suyla yıkamak olacaktır.

Tamamen doğal bir ürün olan bıttım sabununu kullanmanız sonucunda herhangi bir yan etkiyle karşılaşmazsınız. Ancak özel bir rahatsızlığı olanların, düzenli doktor kontrolüne giden kişilerin bıttım sabunu kullanımından önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir. Normal şartlar altında verilen öneriler üzerinden yapacağınız uygulamakar sonucunda, kısa süre içinde gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr