SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Cildin Yeni Ve Güvenilir Dostu

Cildin Yeni Ve Güvenilir Dostu

Mucizevi bir ürün olan bıttım sabunu bütün vücutta gönül rahatlığı ile kullanılabilir ve vücudunuzun gerekli olan bakımını yapmanızı sağlar. Tek bir ürün ile tüm vücudumuz için gerekli ve orantılı bakımı elde edebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım bitkisinden ya da bilinen adıyla menengiçten yapılan bir üründür. Eylül ve ekim ayında hasat zamanında menengiç toplanır, ardından çürükleri ayıklanıp sağlam olanlar yıkanır ve 10 günlük bir süre zarfında kurutulmaya bırakılır. Ülkemizde genellikle doğu kesiminde kullanılan bu ürün Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üretilmektedir, özellikle de Mardin ve Siirt’te çokça bulunmaktadır. Mevsiminde toplanıp kurutulan menengiçler dövülerek toz haline getirilir. Toz haline getirilen bu ürün su yardımıyla yoğurulur ve yoğurma işleminden menengiçin yağı elde edilir, elde edilen yağ önceden hazırlanmış odun külü ve kaynayan suyun içine atılır. Kaynatılarak sabunlaşması sağlanan bu ürün suyun buharlaşmasının ardından katılaşır ve sabun halini alır. Kalıplar halinde kesilerek satılan bu ürün ülkemizin batısında yeni yeni ilgi görmesinin yanı sıra dünyada da doğal bakımı elde etmek isteyenlerin bir numarası haline gelmiştir. Bıttım sabunun cilde faydaları saymakla bitmeyeceği için bu ürün rağbet görmeye devam etmekte ve her gün alıcılarının sayısı artmaktadır.

Bıttım Sabununun Faydaları

  • Bıttım sabununun saça faydaları nelerdir? Bıttım sabununun saçta düzenli kullanımı ile elde edilebilecek birçok faydası vardır. Kelliği engelleyen ve hatta 8 ay gibi bir dönem düzenli kullanımında kelleşen bölgelerden yeniden saç çıkmasını sağlayan bıttım sabunu aynı zamanda kepeği de engellemektedir. Saç derisinin yağ oranını dengeleyen bıttım sabunu, daha sağlıklı ve güçlü saçlar oluşumuna yardımcı olmaktadır. İnce ve kırılgan saçların onarılmasında da yardım eden bıttım sabunu saçları daha dolgun ve parlak görünmesini sağlar.
  • Bıttım sabununun yüze faydaları nelerdir? Bıttım sabunu yüzde dengeli ve düzenli bir şekilde kullanıldığında birçok fayda sağlamaktadır. Yüzün yağ oranını dengeleyerek sivilce, siyah nokta gibi oluşumları önler ve bu oluşumlardan yüzün arınmasını sağlar. Yağlı ciltler, karma ciltler ve kuru ciltler de dahil olmak üzere bütün cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olup ciltte oluşan yara izlerinden güneş lekelerine bütün kusurları onarmakta ve cildin daha yeni bir görünümü elde etmesini sağlamaktadır. Kırışıklıkları engelleyen bıttım sabunu aynı zamanda cildin daha esnek bir yapı elde etmesinde sağlamaktadır.
  • Bıttım sabununun vücudu faydaları nelerdir? Bıttım sabunu normal banyo sabunu gibi düzenli olarak kullanıldığında vücudun çeşitli yerlerinde oluşmuş sivilcelerin giderilmesinde ve vücutta mantardan, bakteriden ve mikropdan dolayı oluşmuş hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Sedef, deri döküntüsü, deride sulanma gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bıttım sabunu cildin yenilenmesine yardımcı olduğu gibi bu tür hastalıklarda tamamen sıyrılmasına ve mantarların, bakterilerin ve mikropların ölmesine yardımcı olmaktadır.
  • Bıttım sabununun tırnaklara faydaları nelerdir? Bıttım sabunu tınrklarda düzenli kullanımında tırnak mantarlarını yok etmekte ve aynı zamanda tırnakların daha güçlü ve sağlam bir şekilde oluşumunu sağlamanın yanı sıra tırnak kırılmalarında engellemektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

Bıttım sabunu nasıl kullanılır? Kullanımında normal sabundan hiçbir farkı olmayan bıttım sabunu, saçlarda saçlar durulandıktan sonra köpürterek masaj yapılmak suretiyle uygulanır. İki güne bir yani haftada 3 kez uygulanan bıttım sabunu daha dolgun bir saç görünümünü oluşturmaktadır. Fakat bıttım sabunu kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kesinlikle hiçbir kimyasalları birleştirilmesi ve kimyasallarla yakın zamanlarda kullanılmamasıdır. Bir gün bıttım sabunu ile yıkanan saçlar ertesi gün şampuanla yıkanırsa bıttım sabunundan elde edilmek istenen faydalar elde edilemez ve bıttım sabunu özelliğini yitirir. Bu yüzden kullanım esnasında bıttım sabununu tek başına kullanmanız gerekmektedir. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır? Yüze peeling veya normal yıkama şeklinde kullanılabilen bıttım sabunu, köpürterek ve masaj yapılarak yüze yedirilmeli ardından da bol su ile durulanmalıdır. Sabah akşam düzenli kullanımda istenilen fayda sağlayan bıttım sabunu cildin yenilenmesine da yardımcı olmaktadır. Tırnaklarda ve vücutta ise normal sabun gibi uygulanır.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır

Bıttım sabununu fiyatları oldukça uygun olup aktarlardan ve doğal ürün satan yerlerden alınabilir. Bunun yanı sıra üretim yerlerinden de alabileceğiniz bıttım sabunu doğal bakım elde etmeniz için birebir bir üründür.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr