SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saç ve Cilt Problemlerine Bıttım Sabunu

Saç ve Cilt Problemlerine Bıttım Sabunu

İlginç ismiyle ilgi çeken Bıttım sabunu, adını Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen bıttım meyvesinden almaktadır. Bu meyvenin yağından elde edilen Bıttım sabunu, doğal bir mucize olup birçok tedavide kullanılmaktadır. Bir efsaneye göre memngit veya çitlenbik olarak da bilinen bu bitki, eski zamanlarda kuşların yaralarının iyileştirilmesi için kullanılırmış. Vücuda inanılmaz faydaları olan Bıttım sabunu, oldukça ilgi gören doğal bir sabun türüdür.

Bıttım Sabununun Faydaları

Botan sabunu olarak da bilinen sabun vücudun her bölgesinde kullanılabiliyor olsa da özellikle saç ve cilt sorunlarına birebir çözüm sağlamaktadır. İşte Bıttım sabununun faydaları:

 • Düzenli kullanıldığında saç dökülmelerini neredeyse tamamen sonlandırır.
 • Kepek sorununa karşı etkili bir çözümdür ve tekrarlamasını önler.
 • Doğal anti bakteriyel özelliği sayesinde saç derisini mikroplardan tamamen arındırır.
 • Saçı doğal bir şekilde güçlendirir ve parlatır.
 • Saçların beyazlamasını önler.
 • Kuru saçları nemlendirirken, yağlı saçların düzene girmesini sağlar. Yani saçın su ve yağ dengesini düzenleyici özellik gösterir.
 • Elektriklenmeyi engeller. Özellikle kıvırcık saçların daha rahat şekillenmesine yardımcı olur.
 • Saçların kırılmasını önler ve buna bağlı olarak daha dolgun, sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.
 • Özellikle ergenlik sivilcelerinde çok etkilidir. Sivilceleri yok ederken yenilerinin oluşumunu da önler.
 • Peeling özelliği göstererek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Cilt lekelerinin tedavisinde sıkça kullanılmaktadır.
 • Egzama, mantar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kaşıntılı ve kızarık bölgelerde etkilidir.
 • Yaraların daha hızlı iyileşmesinde yardımcı olur.
 • Gözenekleri derinlemesine açar ve temizler. Akne ve siyah nokta tedavisinde önemli bir rol oynar.
 • Bacak varislerinin azalmasına yardımcı olur.
 • Sedef hastalığında iyileştirici rol oynar.
 • Doğal bir bitkiden üretilen doğal bir sabun olduğu için kimyasal içermeyerek tamamen sağlıklı bir etki gösterir.

Bıttım Sabununun Özellikleri Nelerdir?

Bıttım bilinen diğer adıyla yabani fıstık anlamına gelmektedir. Siirt fıstığı olarak bilinen yemişin aşılanmamış hali olan bıttım, özellikle Mardin ve Siirt yörelerinde bulunmaktadır. Saçın ve cildin doğal bakımında sıkça doğal Bıttım sabunu kullanılmaktadır. Doğal anti bakteriyel özelliğe sahip olan Bıttım sabunu, genelde köpürtülerek kullanılır ve son derece olumlu sonuçlara sahiptir.

Doğal bir sabun olan Bıttım sabunu faydaları kimyasal içermediği için yan etki göstermez. Düzenli olarak kullanıldığında vücuttaki sorunlarla savaşmak konusunda en iyi seçeneğiniz Bıttım sabunudur. Son derece kolay kullanıldığı için ekstra hiçbir şeye ihtyaç duymazsınız. Ancak Bıttım sabununu kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta kimyasallardan kaçınmak gerektiğidir. Örneğin saçınızda kullanıyorsanız başka şampuanlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Böylece sabun etkisini daha kolay ve hızlı bir şekilde gösterecektir.

Bıttım Sabununun Doğal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ne yazık ki bugün doğal olarak satılan pek çok ürün aslında kimyasal içermektedir. Bıttım sabunu da artan popülaritesiyle birlikte imitasyon sıkıntısına maruz kalmıştır. Yani satılan her Bıttım sabunu aslında doğal değildir. Son derece faydalı olan Bıttım sabununun doğal olarak kullanılması çok önemlidir. Sabunu alırken dikkat etmeniz gereken noktaları bilirseniz aldatmacadan kaçınabilirsiniz.

Bıttım sabunu satın alırken ilk başta rengini kontrol edebilirsiniz. Gerçek Bıttım sabunu koyu yeşil ya da koyu sarı renkte olmaktadır. Üretildikten bir süre sonra rengi açılabilir. Bunun nedeni sabunun içindeki suyun bir süre sonra kurumasıdır. Bu da renginde ufak değişikliklere yol açabilir.

Bıttım sabunu bıttım bitkisinin yağı kullanılarak hazırlanmaktadır. Ancak bu yağ elde etmesi oldukça zor bir yağdır ve bulunması da kolay değildir. Siirt yöresinde bulunması daha kolay olsa da Siirt’te satılan her sabunun da doğal olduğunu söyleyemeyiz. Bu nedenle sabunu satın alırken koklayarak test edebilirsiniz. Bazı üreticiler sabunun maliyetini azaltmak ve üretimini kolaylaştırmak için farklı yağlar kullanabilirler. Bunlar kokusuna aşina olduğunuz zeytinyağı, defne yağı olarak karşınıza çıkabilir. Koklayarak bu yağların varlığını tespit edebilirsiniz.

Hem malzemeleri kıymetli olan hem de üretimi zahmetli olan bu sabunun sahte üretimleri elbette daha ucuza satılmaktadır. Doğal Bıttım sabunları genelde bir kalıbı 25-30 TL civarında satışa sunulmaktadır. Fiyat karşılaştırması yaparak da sahte sabunları ayırmanız mümkündür.

Vücut için son derece faydalı olan bu sabunu, kimyasala maruz kalmadan kullanabilirsiniz. Her cilt tipine uygun özellik gösteren doğal Bıttım sabunu alışverişi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. %100 doğal Bıttım sabununun farkını siz de hemen hissedeceksiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr