SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Doğal Bıttım Sabunu Ve Etkileri

Doğal Bıttım Sabunu Ve Etkileri

Tüm deri ve saç problemlerine doğal çözümler sunan Bıttım sabunu sayesinde kimyasallardan uzak sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. Gerek tedavide gerekse günlük temizlikte kullanılabilen Bıttım sabunu doğal anti bakteriyel özelliğiyle cildinizi rahatlatır. Kokusu ve yapısı da bu rahatlamaya katkı sağlar. Eski zamanlara yaralı kuşların tedavisi için kullanıldığı söylenen bıttım bitkisinden elde edilen sabun belirli büyüklükteki kalıplar halinde satışa sunulmaktadır. Sabundan en yüksek verimi alabilmeniz için doğru şekilde ve düzenli olarak uygulamalısınız. Ayrıca sahte üretimlerden kaçınmanız gerekmektedir. Çünkü sahte Bıttım sabunlarında zeytinyağı, defne yağı gibi farklı yağlar kullanılmaktadır.

Bıttım Sabunu Neden Bu Kadar Faydalı?

En önemli özelliği elbette tamamen doğal olarak üretilmesidir. Hiçbir kimyasala maruz kalmayan bu sabun kimi zaman çoğu ilaçtan daha hızlı ve sağlıklı olarak tedaviyi gerçekleştirir. Tüm gözeneklerinize nüfuz ederek derinlemesine temizlik sağlar. Doğal bir mikrop öldürücü olması sebebiyle tüm bakterilerden arınmanızda yardımcı olur. Bu da daha sağlıklı ve güçlü bir saç ve deri yapısı anlamına gelmektedir. Doğal olarak üretilediği söylenen kozmetikler bile olumlu etkilerinin yanında olumsuz etkiler taşıyabilmektedir. Ancak Bıttım sabunu el üretimi olarak sıfır katkıyla üretilir. Eylül aylarının sonlarına doğru toplanmaya başlanan Bıttım bitkisinin (Siirt fıstığı) yoğurulması sayesinde elde edilen yağlardan üretilir Bıttım sabunu. Özenli ve zahmetli bir çalışmanın sonunda kalıplara doldurularak kurumaya bırakılan sabun, üç günlük kurumanın ardından kullanıma hazır hale gelmektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Her şeyden önce düzenli ve ölçülü kullanmaya özen göstermelisiniz. Fazla kullanıldığında tahrişe yol açabilir.
  • Saç uygulaması esnasında önce saçlarını ılık suyla ıslatın.
  • Islak saçlarınıza bolca köpürttünüz Bıttım sabununu uygulayın.
  • Uygulama esnasında saç derinizi masaj yapabilirsiniz. Böylece kan dolaşımı hızlanır.
  • 3-5 dakika arası sabun ile masaj yaptıktan sonra saçlarınızı yine ılık suyla yıkayınız.
  • Bıttım sabununu kullandığınız süre boyunca şampuan vb. başka kimyasallar kullanmamaya çalışın.
  • Bıttım sabunu saçı beslediği için, sabunu kullandıktan sonra saçlarınızı iki gün yıkamayın.
  • Eğer her gün duş almanız gerekiyor ise Bıttım sabununu kullanmaya devam edin.
  • Cildinize uygularken uygulanacak bölgeyi ılık suyla yıkayın.
  • Sabunu yine köpürterek ve masaj yaparak cildinize uygulayın. Ardından durulayabilirsiniz.

Doğal Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Bugün üretilen her ürünün bir sahtesi de mutlaka piyasaya sürülmektedir. Kimyasalların hayatımıza bu kadar girdiği günlerde herkes yavaş yavaş doğal ürün arayışına girmişken siirt Bıttım sabunu da popülarite kazanmıştır. Bu da Bıttım sabununu sahtelerinin üretilmesine sebep olmuştur. Bıttım sabunu doğal olarak kullanılıdığında ortaya çıakrdığı olumlu etkilerin aynısını imitasyon olanları için söyleyemeyiz. Bıttım sabununu doğal satın almak için elbette dikkat emeniz gereken ilk şey alışveriş yaptığınız yer olsa da ayırt etmenizde yardımcı olacak birkaç ipucu bulunmaktadır. Sonuçta Siirt’le özdeşleşmiş olan bu sabunun Siirt’in her yerinde de doğal olarak satışa sunulacağının garantisi yok.

Doğal Bıttım sabunu koyu yeşil ya da koyu sarı renkler halinde bulunur. Üretiminden bir süre sonra rengi bir iki ton açılsa da çok fazla değişmez. Bu renk değişimi ise içerisindeki suyun buharlaşmasına bağlı olarak gerçekleşir. Sabunun orjinalliğini kontrol etmek için renginden yola çıkabilirsiniz.

İkinci bir kriter ise sabunun kokusudur. Bıttım sabunu Siirt fıstığının yağından elde edilir. Ancak bu yağı elde etmek zorlu bir süreçtir. Bunun yanında Bıttım bitkisini bulmanında çok kolay bir iş olduğunu söyleyemeyiz. Bu sebeple Bıttım sabunu üretimi maliyetli ve zor bir işlemdir. Sahte Bıttım sabunu üretenler, sabunun içerisine fıstık yağı koymaktansa farklı yağlar karıştırırlar. Örneğin zeytinyağı ya da defne yağı gibi. Kokusuna aşina olduğumuz bu yağları sabunu kokladığımızda algılayabiliyorsak orijinal olmadığını anlayabiliriz.

Bu denli zor bir süreç gerektiren Bıttım sabunu da elbette belirli bir satış fiyatına sahiptir. Bir kalıbı ortalama 25-30 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır. Sahte Bıttım sabunu üreticileri müşteriyi çekmek için fiyatları daha düşük tutmaktadır. Satış fiyatlarındaki anormal farkları değerlendirmeye alabilirsiniz.

Vücuda son derece faydalı olan Bıttım sabunu herkes tarafında kullanılması gereken doğal bir temizleyicidir. Siz de Bıttım sabununun bu faydalarından yararlanmak istiyorsanız tamamen doğal Bıttım sabunlarını satan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr