SİPARİŞ: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.com.tr
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası

Saç Dökülmesinin Çözümü Bıttım

Saç Dökülmesinin Çözümü Bıttım

Herhangi bir ilaç ya da serum içermeyen, ülkemizde Siirt ile anılsa da bir çok Güneydoğu Anadolu ilinde üretilen bıttım sabunu her derda deva olmasıyla biliniyor. Özellikle saç dökülmelerini ciddi oranda azaltan bu doğal sabun, artık tüm kimyasal ürünleri bir kenara atmanızı sağlayacak. Hiç bir yan etkisi olmadığı için her yaştan insanın güvenle kullanabileceği bıttım, hakiki ve doğal alındığı takdirde düzenli kullanımla mucizeler yaratabiliyor.

Bıttım Sabununun Üretimi Zor mu?

Bıttımın nasıl üretildiğini merak ediyorsanız güneydoğu anadoluda yetişen menengiç ağaçlarından üretildiğini ve halk arasında yabani fıstık olarak adlandırılan meyvelerin yağından çıktığını söyleyebiliriz. Menengiç yağı olarak da geçen bu yağ bıttım sabunu faydalarını görmenizi sağlayan yağdır. Gerçek bıttımlardaki menengiç yağ oranı % 100’dür. Yani başka hiç bir yağ maddesi karıştırılmaz.

Toplanan ve yaklaşık bir hafta kurutulan meyveler ardından öğütülür ve yoğurulma işlemine başlanır. Menengiç yağının çıktığı aşama yoğurulma olduğu için oldukça önem verilen bir bölümdür. Çıkan yağlar ayrı bir kaba alınarak kaynatılır. Kaynatma işleminde sıvının sabun olması için üzerine dökülen bir karışım vardır. Yağın ve bu karışımın homojen olması için geçmesi gereken süresi 12 saati çoğu zaman aşar. Soğuyan bıttım sabunu faydalarını göstermesi için kesilerek satışa hazır hale gelir.

Bıttım Sabunu Neler İçin Kullanılabilir?

Bıttımı saç ve cilt için pek çok alanda kullanabilirsiniz. Öncelikle saçlarınız çok dökülüyorsa, azaldığını hissediyorsanız ve eski hacimini kaybetmişse sabunun oldukça işe yarayacağını söyleyebiliriz. Bunun haricinde saçlara kuvvet veren bıttım, kepeklenen ve kuruyan saç diplerine de iyi gelir. Saçlarınızın cansızlığından yakınıyorsanız, farklı saç kimyasalları kullanmak istemiyorsanız siz de bıttım sabunu yararlarına bakarak sipariş verebilir, kimyasalları bir kenara bırakarak üründen yararlanabilirsiniz.

Sadece saç için değil cildinizde oluşan problemler için de başvurabileceğiniz doğal çözümlerden biri bıttımdır. Egzama gibi lekelerin belirgin olduğu cilt problemlerinde dermatologlar bile bıttımı önermektedir. Mantar problemleri için de aynısını söyleyebiliriz. Ancak bu tarz hastalıklar için kullanacaksanız bıttım sabunu yararlarına bakmadan önce doktorunuza yarayıp yaramayacağını danışmalısınız. Sivilce izleri ve vücuttaki diğer yanıkları da yok eden sabun, kaşıntıyı gidererek kızarıklığı da hafifletir. Sakinleşmek, mikroplardan arınmak gibi antiseptik amaçla da kullanabileceğini ürünü sürekli kullanmalı, başka kimyasallarla karıştırmamalısınız. Peeling etkisini cildinizde hissedeceğiniz sabun pek çok yönden sizi rahatlatacaktır.

Bıttım Satın Alacağınız Zaman Nelere Özen Göstermelisiniz?

Eğer bir bıttım sabunu almak istiyorsanız öncelikle doğal ve hakiki şekilde üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Her ne kadar tamamiyle doğal olduğunu anlamak zor olsa da gerçek bıttımın sarı ve yeiş rengine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tamamen menengiç yağından üretildiği için zeytin yağı kokusu almamalısınız. Üreten yerde % 100 bıttım gibi ibareler olmasına da özen göstermelisiniz. Sektör içerisinde çok fazla sahte ürün çıktığından bıttım sabunu satın alacağınız zaman fiyatı çok düşük olan yerlerden uzak durmalısınız. Çünkü el emeğiyle üretilmiş olan bu sabun, fiyat anlamında çok düşük değildir. Ayrıca hakiki bıttımların yıkandıkça açıldığını da söyleyebiliriz. Yani su değdiği an rengi açılan bıttımlar doğaldır ve içerisine rengi için katkı maddesi karıştırılmamıştır.

Bıttım Sabunu Nerelerden Satın Alınabilir?

Bıttım almak istediğiniz zaman Güneydoğu Anadolu bölgesine gitmenize, Siirt, Şırnak ve Mardin gibi sabunun çok üretildiği alanları dolaşmanıza gerek yok. Her ne kadar bıttım bu şehirlerde üretiliyor olsa da artık gelişen Pazar dünyası sayesinde online satışlar arttı ve bıttımlar e ticaret sitelerinden de satın alınabilir oldu.

Siz de bıttım sabunu satın almak istiyorsanız güvenilebilir onlien satış sitelerine başvurabilirsiniz. Ancak az önce anlattığımız gibi doğal ürünler almaya özen göstermeli ve aldığınız ürünleri güvenilir ödeme yöntemleriyle ödemelisiniz. Kalıp halinde satılan bıttımlar kısa sürede kapınıza kadar gelecektir. Türkiye’nin her iline gönderim yapan şirketler, bu mucizevi doğallığı insanlarla buluşturur ve siz de uzun süreli bıttım kullanımlarında saçınızda ve cildinizdeki değişimleri gözlemleyebilirsiniz diyebiliriz.
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr
https://www.bittimsabunu.com.tr